Morawiecki w Sowie

Fragmenty zapisu wypowiedzi ówczesnego prezesa BZ WBK Mateusza Morawieckiego, nagranej w 2013 roku w restauracji „Sowa i Przyjaciele”.

– Ja trochę tę historię znam i lata 30. chuja, a nie wyciągnęły Stany Zjednoczone (…). Wojna wyciągnęła (…). Natomiast jedna taka rzecz, że mam absolutnie pozytywne zdanie o Merkelowej, Sarkozym czy, jak tam się ten nowy nazywa, Hollande – mówi Morawiecki. – To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we, the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.

– Będziemy zapierdalać i rowy, kurwa, kopać, a drudzy będą zasypywać, będziemy zadowoleni. Będziemy wtedy my jako ludzie mniejsze firmy mieć, emerytury, mniejsze oczekiwania (…). Ale wiesz, co, niestety w naszych dzieciach, w sensie w tym młodszym pokoleniu to ja widzę zjawisko niebezpieczne (…). Oczekiwania. Nic nie robić, dużo zarabiać, nie? (…) Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Oni jakby nie rozumieją, że

Oni jakby nie rozumieją, że idą ciężkie czasy

I Morawiecki im to wytłumaczy... A jak nie zrozumieją, to zostaną nauczeni i zrozumieją.

oto gierwazy

Bardzo rzeczowy speech

Bardzo rzeczowy speech nowomianowanego pierwszego ministra - że też nie został wykorzystany w jego rządowym exposé...
A tak poważniej, to podejrzewam, iż tego typu wynurzeń synalka "legendy solidarnościowej", co to zawsze stał po stronie po stronie prostych, wykluczonych, zwykłych, etc., etc. ludzi, nagrano znacznie więcej. I w odpowiednim czasie, gdyby zaszła takowa potrzeba, zostaną one wyciągnięte na światło dzienne.

oto mj

Jeden z kelnerów - realizatorów tego straszliwego

spisku przeciwko III Najjaśniejszej - zeznał w czasie przesłuchań że Morawieckiego nagrano bodajże trzykrotnie. Niestety ludek boży musi się zadowolić treścią jednego z nagrań. :)

oto piotr kozaczewski

2-giej i 3-ciej "tajemnicy Morawieckiego/Sowy" nie ujawniono

2-giej i 3-ciej "tajemnicy Morawieckiego/Sowy" jeszcze nie ujawniono. Może na następnym etapie? Ale były też rozmowy n.t. p. Morawieckiego jeszcze za czasów Tuska, kiedy to chciano go desygnować na ministra finansów. No, ale PO poszło w "chwilową odstawkę", sponsorzy wypromowali PiS, więc nie można było Morawieckiego uczynić Ministrem Finansów, bo poszedłby w odstawke wraz z PO. Trzeba było poczekać na zwyciestwo PiSu i zdbycie popularności, wtedy mozna było "zainstalowac człowieka City".

oto chłop jag

No cóż - dekoracja

tzw. demokratury może błyszczeć ale tylko światłem odbitym - tołażysze.

oto adam_54

Mądrość pasożyta.....

To dobrze, jeżeli my, ludzie, „we, the people”, prawda, a zwłaszcza „we, the people” w Niemczech, w Hiszpanii i tak dalej, we Francji, zrozumiemy, że musimy obniżyć nasze oczekiwania. Bo jak obniżymy, to w ślad za tym wszystko pójdzie dobrze, da się zreperować.

Tylko głupi pasożyt "ssie" żywiciela bez opamiętania, nie zdając sobie sprawy że nadmierne ssanie doprowadzi do śmierci żywiciela a w konsekwencji jego samego.
Powyżej .... jak widać mamy do czynienia z mądrym pasożytem.... wiedzącym że żywicielowi od czasu o czasu trzeba dać chwilę na przerwę ze ssaniem.... by żywiciel siły wzmocnił .... przed ponownym porządnym ssaniem .

Wniosek z powyższego ... Morawiecki to chwilowa taryfa ulgowa dla Polaków... chwilowy rozwój , by w przyszłości , „we, the people” jeszcze bardziej mogło z czego ssać. :-DD

oto Adsumus

Pan optymista.

Słynny „Plan Morawieckiego”, z jednej strony krytykujący uzależnienie polskiej gospodarki od funduszy zagranicznych, zakłada dalsze zadłużanie całego społeczeństwa i uprzywilejowywanie instytucji finansowych, mających być dla nas źródłem innowacji.
Daleko posunięty interwencjonizm państwa pod pretekstem zapewnienia „dobra wspólnego” będzie drenować nasze kieszenie w celu budowania „championów” w gospodarce.

I na koniec, Morawiecki ma przypilnować, by Polska wywiązała się z Agendy 2030 i zrównoważonego rozwoju.

To oznacza zaduszenie małych i średnich firm i zwiększenie wydatków socjalnych dla wyborców.
Nietoperz wampir pijąc krew wpuszcza równocześnie substancje znieczulające.

oto Krzysztof M

Słynny „Plan Morawieckiego”

Słynny „Plan Morawieckiego”

Coś mi się wydaje, że ten Morawiecki, to będzie Balcerowicz w wersji soft. :-) Przecież finansjera doskonale wie, w jaki sposób on myśli, a gdyby nie ta wiedza, to awansu by nie było.

oto adam_54

Finansjera... p.Krzysiek ma w czterech literach .....

Przecież finansjera doskonale wie, w jaki sposób on myśli,

.. co kto myśli - Finansjera stwarza mechanizmy , takie by ktoś wchodzący "między wrony, krakał " według zasad które oni wymyślili - ocenie podlega tylko to czy kraczący, kracze dokładnie zgodnie z obmyślonym mechanizmem czy nie.

oto Krzysztof M

Przecież to to samo. :-)

Przecież to to samo. :-)

oto Dubitacjusz

W pewnym sensie Morawiecki dobrze powiedział

Oczekiwania społeczeństw zachodnich nie odpowiadają sytuacji, gdy produkcja została wyprowadzona do Chin (i nie tylko). Kłania się karonizm.

oto Robercik

Produkcję wyprowadzili rodacy

Produkcję wyprowadzili rodacy Morawieckiego "we, the poeple" oraz kanalie o których Morawiecki ma dobre zdanie.
Natomiast sam M.Morawiecki to cienki bolek i żadne obiektywne fakty nie uzasadniają aby w banku przed 50 zarabiał 300tys, doradzał Tuskowi a potem jeszcze został premierem rządu PiS. U Sowy pokazał się jako ćwok, cham i prostak. Do kamery gada bez zdradzania rozumienia o czym mówi. Dużo lepiej niż Petru, bo bez wpadek, ale dla człowieka na pewnym poziomie to ta sama kategoria. Bełkotnik.
Mati wygląda mi na orwelowską świnie.
Ty polski frajerze zakuwaj, ucz się, miej IQ 140, dostań się na kierunek gdzie jest 10 na 1 miejsce.
A Moritz będzie się opierniczał, odwali jakieś śmieciowe studia na odwal się i ma karierę ustawioną. Tak jak "morawiecki" czy Zucekerberg. Ktoś w ogóle wierzy, że FB to naturalny start up? :D

Pan czuje hucpę bijącą od Moritza i podobnych?

No to tyle w kwestii hupcy. Wiemy, że Industrializacja ZSRR też wymagała pewnych wyrzeczeń. Jedni się wyrzekali, inni nie. Orwelowskie świnie nie wyrzekały się.

i last but not least. Na produkcji hi tech nadal trzymają łapę USA, Europa i Japonia (zależna od USA). Wyposażenia do fabryk, osprzęt do produkcji procesorów, sprzęt diagnostyczny, medyczny, pomiarowy, farmacja. Niejeden antybiotyk w razie czego musieliby Chińczycy sprowadzać.
Zachód ponadto nadal jest beneficjentem ładu finansowego. Nie ma żadnych obiektywnych przesłanej za tym by obniżać poziom życia w Europie. Sadyści tacy jak Morawiecki po prostu czują fizyczną rozkosz patrząc na tubylczy lud z góry.
Taniej produkcji z Chin nie przeniosą, ale za to przyciągną murzynów. Można wiedzieć po jakie licho?

aha. w kwestii polityki zaciskania pasa, to już tow. Macierewicz tworzy banderowskie zomo dla niepoznaki nazwane "obrona terytorialna". + jako najnowszy etap postępu, wprowadzenie obowiązkowych szczepień dla dorosłych.
Dla "we, the people" inna szczepionka a dla goja inna.

oto Krzysztof M

Drogi panie... To o młodym

Drogi panie... To o młodym Balcerowiczu nauczycielka kiedyś chlapnęła, że "on jest szkolony do innych zadań" - chyba tak to brzmiało. :-))

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.