Nowy?

...a mnie tam się ten nowy nawet podoba. Ja wiem, że jak Polak - to musi być husarz, a skoro bankier - to na pewno Żyd! Ale może część przynajmniej problemów wynikała dotąd z tego, że zbyt wielu mieliśmy kandydatów na husarzy, a za mało polskich bankierów?

Ponadto zaś to trochę jak PSL z Pawlakiem, a SLD z Oleksym - niby taki sam obóz zdrady narodowej, jak pozostali - a na premiera dają rozsądnego człowieka. Chociaż skoro już któryś Morawiecki musiał stanąć na czele rządu - to w sumie szkoda, że nie stary... No i przede wszystkim, choć to adwent - należałoby bić w dzwony. Przecież premierem III RP mógł został Saakaszwili!

Poza tym zaś już mogliby się tzw. analitycy nie wygłupiać. O wiele bardziej przypadkowym premierem była przecież ta poprzednia kobiecina... Umówmy się, to jak z zastąpieniem Petru – niepowetowaną stratę poniosło bodaj tylko „Ucho Prezesa!”. "Przez ostatnie dwa lata, Polcy i Polaki...". Zaprawdę, nie ma końca ciosów zadawanych Robertowi Górskiemu!

Mówiąc bowiem poważnie, jak dotąd bodaj tylko troje polityków tak nagle zyskało w oczach dotychczasowych krytyków:

- Bierut po powrocie z Moskwy (w kuferku...),
- Kaczyński po Smoleńsku,
- i właśnie Szydło po dymisji.

Niezrozumiałe pozostaje za to suflowane ludowi PiS-owskiemu zdumienie, czy też podsuwanie mu oburzenia z wymiany (piastuna) stolca. Wszak już '90 Wałęsa, dochodząc do władzy z tymi samymi hasłami, co PiS obecnie (i poniekąd nawet z częścią tego samego zaplecza kadrowego!) - utrzymał w rządzie Balcerowicza, Olszewski zgodził się na Olechowskiego i dobrał do „gabinetu przełomu” i „osobo/liwościLutkowskiego (ministrowi Eysymonttowi nakazując zaś firmowanie tegoż Balcerowicza programu własnym tym razem nazwiskiem); za SLD mieliśmy Borowskiego, Kaczmarka, Rossatiego, wreszcie Hausnera i Belkę - a poprzednie rządy PiS-u odbywały się pod dyktaturą ekonomiczną Zyty Gilowskiej.

Po prostu, niezależnie od używanej na potrzeby krajowe frazeologii - na Zachód (i Południe...) musi stale iść czytelny sygnał: "Wasze interesy w Polsce pozostają niezagrożone!"...

…co oczywiście nie oznacza, że w tych zakreślonych nam ramach i ograniczeniach sprawy nie mogą niekiedy biec nieco korzystniej, czego dowodem choćby czasy Kołodki. Może więc i przy Morawieckim uda się coś pożytecznego (acz raczej nie dużego…) dla Polaków załatwić – choć przecież w każdej zmianie w Polsce po 1989 r. chodzi tylko o to, żeby się nic naprawdę nie zmieniało.

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.333335
Ogólna ocena: 2.3 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto Dubitacjusz

Z lektury wyniosłem, że red. Rękas też nie umi niczego

sensownego napisać o tej dziwnej zmianie.
Bo nawet uzasadnienie wizerunkiem na zachodzie nie jest aż takie przekonujące, skoro Morawiecki już był gospodarczym wicepremierem ("Balcerowiczem") rządu Szydło.

oto Robercik

Co jak co, ale opadające

Co jak co, ale opadające powieki i grymas ust Morawieckiego jest wyjątkowo antypatyczny.

oto Krzysztof M

opadające powieki i grymas

opadające powieki i grymas ust Morawieckiego

Mateusz Krzywousty? :-)

oto chłop jag

Poza tym nic ważnego się nie

Poza tym nic ważnego się nie wydarzyło.

To prawda ale stąd wniosek, ze dopiero wszystko przed nami. Czas pokaże - tołażysze.

oto adam_54

No przecie sam do tego się pzyznaje......

oto Robercik

Pół-Żyd to zawsze więcej niż

Pół-Żyd to zawsze więcej niż goj.
Ja natomiast zastanawiam się po jakie licho pan Rękas (ktorego generalnie lubię czytać, ale nie zawsze) zakpił z domysłów na temat pochodzenia Morawieckiego. To nie lata 90 i nie początek XXI wieku gdy na Wikipedii "ktosie" kasowały informacje o żydowskim pochodzeniu nawet gdy było ono ewidentne. Dziś doświadczamy istotnej zmiany w mentalności Polaków. Żyd przestaje być stereotypowym wrogiem, a zaczyna być Starszym Bratem otoczonym sferą sacrum. Do dobrego tonu należy być teraz Żydem. Polska przyszłości będzie składać się z mas uznających boski (w najgorszym razie szlachecki) status Żydów za coś normalnego.

Mamy w związku z tym coraz większą pewność siebie Żydów. Pan Morawiecki właśnie zrobił coming out, wcześniej puszczał farbę u Sowy, a pan Rękas jakby tego nie zauważył....

Kpiny z tego, że domysły mogły być powiązany z bankierskim rodowodem też nie na miejscu. Europejski system bankowy to była pierwsza sfera naszej cywilizacji przejęta przez Żydów. W XIX wieku o Rothschildach mówiono, ze są bankierami królów. Potem poszło już z górki, bo mając pompę pieniężną można było wykupić media, polityków, potworzyć nieformalne struktury i ogólnie rzecz biorąc - cieszyć się z uroków sterowanej demokracji.

Prawdopodobnie motywem zmiany premiera był fakt, że nawet bardzo ograniczona umysłowo Szydło mogła się w końcu zorientować co Polakom szykuje władza. Po co trzymać głupią babę i liczyć na jej bezdenną głupotę skoro można na to miejsce posadzić żydowskiego średniaka i dawać mu polecenia formułowane wprost?

oto elvis

Po co plami Pan swój niezbyt jasny wizerunek

takim chamstwem?

trzymać głupią babę i liczyć na jej bezdenną głupotę

Jeżeli Pan szczerze uważa, to istnieje jeszcze kilkadziesiąt procent jej zwolenników, (beze mnie), którzy liczą na jej kompetencje, odwagę, szczerą troskę. Taka jest Polska i jak dotąd, żaden z podobnych Panu mądrali nie zdołał jej zmienić na "swój obraz..."

oto baba jag

no przecież wiadomo,że

cała styropianowa banda nierobów to żydobolszewia działająca za ussmańskie pieniądze. Inaczej być nie chce. A KC NSDAP-is robi w kraju co mu się rzewnie podoba.

oto Kmieć

Panie Baba Jagu

Za USraelskie to uny robili w latach 70-80'tych. Po odzyskaniu "wolności" pasą się już na krwawicy tubylców, i jeszcze gargantuiczne niekończące się prowizje wysyłają do Brooklynu...

oto YogiBeer

Ech, Rękas, Rękas ...

Ech, Rękas, Rękas ...
Wy tak sobie myślicie, że

Ja wiem, że jak Polak - to musi być husarz, a skoro bankier - to na pewno Żyd! Ale może część przynajmniej problemów wynikała dotąd z tego, że zbyt wielu mieliśmy kandydatów na husarzy, a za mało polskich bankierów?

Ja tam nie wiem, ale czy aby na pewno mame ten prezes banku kształcone na zachód, to one jest husarskie? http://www.prawica.net/9220#comment-117946
UWAGA: cytat dotyczy sióstr MATKI Mateusza Morawieckiego, nie OJCA!.
Ale wasze stare przemyślenia są jak najbardziej trafne

Po prostu, niezależnie od używanej na potrzeby krajowe frazeologii - na Zachód (i Południe...) musi stale iść czytelny sygnał: "Wasze interesy w Polsce pozostają niezagrożone!"...
(...)
w każdej zmianie w Polsce po 1989 r. chodzi tylko o to, żeby się nic naprawdę nie zmieniało.

Rotacja świń przy korycie jest faktem. Poprzednie świnie kradły, niszczyły i wyprzedawały resztki chlewni. Obecne koncentrują się na tym, żeby przy korycie starczyło miejsca dla klanu i starają się szczelnie otoczyć koryto tak, by świnie spoza klanu się nie dopchały. Różnica między świniami kompradorskimi poprzedniej ekipy a świniami lokajskimi obecnej polega na zmianie suwerena (nie na tzw. "naród", jak się nieuczonym w piśmie mogłoby zdawać na podstawie retoryki świń lokajskich, tylko z osi Berlin-Paryż na Brooklińską Radę Żydów i Waszyngton) i próbie zagwarantowania trwałości układu przy korycie. To wymaga dystrybucji zlewek dla wszystkich świń w polskiej chlewni, by poparły klan obecnie zawłaszczający chlew w następnych kadencjach. Świnie z poprzedniej ekipy nie wpadły na to, że miejsce przy korycie trzeba kupić jakimś ogólnochlweikowym rozdawnictwem zlewek. Bo to głupie świnie były ...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.