Mapa budżetowa Europy

Kto ma nadwyżki w budżecie państwa? Widać jak na dłoni, reszta się ciągle zadłuża.

budzety-2016.jpg

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto PKK

Dwie niespodzianki

Pokaźna nadwyżka Szwecji, pomimo wysokich kosztów kryzysu migracyjnego, i dużo większy deficyt Rumunii, którą część mediów zwykło przedstawiać jako tygrysa Wschodu i modelowy przykład pękającego w szwach budżetu po obniżkach podatków.

W tym drugim przypadku coś poszło niezgodnie z planem. Być może za jakiś czas okaże się, że rumuński "cud" gospodarczy, podobnie jak bałtycki z poprzedniej dekady, opierał się na kruchym fundamencie konsumpcji finansowanej prywatnym zadłużeniem.

oto Robercik

Szwecja ma bardzo

Szwecja ma bardzo konkurencyjną gospodarkę, na badania i rozwój wydaje ponad 3% PKB. W Szwecji nie ma prostackiej, "chamskiej" korupcji, np. z ustawianiem masy przetargów. Aparat administracyjny Szwecji jest sprawny.

Natomiast utrzymanie pasożytów Szwecja gospodarka weźmie na klatę. To i tak mniej niż koszty jakiejś wojenki kolonialnej albo niewydolny ustrój. DUŻO gorzej będzie w przyszłości, gdy pasożyty rozmnożą się a co gorsza - uszlachetnią swoimi genami (IQ w Somalii < 70) tubylców. Wtedy o tych 3% na R&D zapomnimy.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.