Zasady publikacji i dyskusji

1. Szanujemy godność każdego człowieka, nie atakujemy personalnie osób, ale dyskutujemy merytorycznie o ich działaniach, wypowiedziach itd.

2. Piszemy na temat (poruszony w artykule, wątku dyskusji) - nie odbiegamy od niego, a wymianę zdań na inne tematy można rozpocząć na Forum. Wypowiedzi nie na temat będą usuwane.

3. Dyskutujemy koncentrując się na meritum artykułu czy wypowiedzi, a nie na osobie, z którą się dyskutuje. Przestrzegamy kultury wypowiedzi, w tym szczególnie zakazane są wypowiedzi "ad personam".

4. Zachowujemy jasność wywodu, nie rozwijamy wątków pobocznych.

5. Piszemy w sposób rzeczowy, spójnie myślowo.

6. Nie stosujemy bezpodstawnych uogólnień, nie podpartych faktami i argumentami.

7. Nie zachowujemy się wulgarnie.

8. Jeśli dyskutujący przedstawia zarzuty wobec jakiejś osoby, zobowiązany jest zrobić to w sposób rzetelny i kulturalny oraz podać wiarygodne źródła swoich informacji. Osoby specjalizujące się w atakowaniu osób publicznych i członków społeczności naszej witryny, samego portalu - będą z niego usuwane.

9. Nie jest dopuszczalne uprawianie propagandy partyjnej w dyskusjach na naszej witrynie. Traktujemy to jako rodzaj spamu politycznego. Osoby, których główną aktywnością jest krytykowanie ich "ulubionych" osób publicznych lub partii - będą wypraszane z portalu.

10. Nie stosowanie się do reguł zawartych w Regulaminie, ma przewidziane odpowiednie konsekwencje,

 • usunięcie postu
 • wysłanie ostrzeżeń e-mailem
 • publikacja ostrzeżeń pod wypowiedziami
 • zawieszenie obecności na witrynie
 • usunięcie z witryny

11. Dane dyskutantów pozostają do (z wyłączeniem sytuacji określonych w przepisach) wiadomości administratorów, wszelkie prośby o dane użytkownika (potwierdzenie tożsamości, adres e-mail), kierowane są do adresata, pełnimy rolę pośrednika.

Zastrzeżenia prawne:

nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi dyskutantów poszczególne ustawy określają granice swobody wypowiedzi, szczególne takie jak: kodeks karny (w tym: przepisy poświęcony ochronie czci, zakazie propagowania ustrojów totalitarnych, nie znieważaniu grup lub osób,) kodeks cywilny (ochrona dóbr osobistych: art. 23, 24), ustawa o prawie autorskim i prawach pokrewnych. ( m.in.: regulacje poświęcone wykorzystywaniu cudzych utworów w całości lub we fragmentach, prawo cytatu, ochrona praw osobistych i majątkowych).

12. Pliki cookies ułatwiają korzystanie z naszej witryny oraz mogą służyć do celów statystycznych. Jeśli ich nie blokujesz, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. W każdej chwili możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.

W telegraficznym skrócie:

Dyskutując...

 1. Z kulturą, pamiętaj, że to Prawica.net ;-)
 2. Nie atakuj osób, ale problemy
 3. Pisz rzeczowo i na temat

Udanych publikacji i owocnej dyskusji ;-)

P.S. 4-08-2015
techniczna uwaga - powtarzanie usuniętych komentarzy - w postaci np. dyskusji z moderatorami o zasadach - prowadzi do usunięcia tego komentarza.

Dyskusja

oto TBM

ściganie

Mam pytanie, czy "atakowanie personalne" mogłoby być ścigane tylko na wniosek atakowanego, a nie z urzędu?

Atak atakowi nie równy i chyba poczucie osoby atakowanej jest ważniejsze niż poziom wrażliwości moderatorów.

pozdrawiam
TBM
ps
w każdym razie proszę Moderatorów o nie kasowanie ataków personalnych na mnie - wolę je przeczytać i wyrobić sobie zdanie niż zobaczyć informację "wpis usunięty" i wyobrażać sobie "bógwico" :)

oto admin

w trosce o poziom pn

stosujemy podwójną tarczę przed chamstwem, dając mu odpór kulturom osobistom... Tak ze strony obrażanych (jeśli się takowymi poczują), jak i ze strony moderatorów, którzy dbają o moralną czystość komentarzy :-)

oto TBM

tarcza to nie bunkier

cytuję admin:

jak i ze strony moderatorów, którzy dbają o moralną czystość komentarzy

Ale trzeba pamiętać, że honores mutant mores. Chodzi o dość rygorystyczne przestrzeganie zasady, że nie wystarczy, że któremuś z moderatorów nie podoba się czyjś pogląd, zapatrywanie czy nawet słownictwo.

Przy moderacji najtrudniej jest pozbyć się własnych antypatii i sympatii. Korci, oj korci, żeby prócz odporu godnościom osobistom dać adwersarzowi odczuć potęgę uprawnień. Zwłaszcza, że moderatorzy są także komentatorami i dyskutują - jak inni.

pozdrawiam
TBM

oto admin

pełna racja

także wejście smoka może było zbyt mocne, drzwi wypadły z futryny :-)

Zmoderujemy nasze podejście.

A tryb usuwania komentarzy stosuje się do jednoznacznie trollowskich lub chamskich zachowań. Spoko.

oto TBM

spx

Spoko. Wiem, że to się jakoś utrze. Dlatego się czepiam, żeby można było uzyskać jakąś trwałą równowagę, która może jak wiadomo powstać tylko przy istnieniu przeciwstawnych sił.

A że sam jakiś czas pełniłem funkcję moderatora, wiem jak trudno jest nie kliknąć "usuń" - jak można "usuń" kliknąć. :D

No bo przecież on to takie bzdury pisze! :D

pozdrawiam
TBM
ps
"spoko" jest już passe :D teraz mówi się "spx" [czyt. spoks] :D

oto Whiteresistance

Panie Tadeuszu

Ale trzeba pamiętać, że honores mutant mores. Chodzi o dość rygorystyczne przestrzeganie zasady, że nie wystarczy, że któremuś z moderatorów nie podoba się czyjś pogląd, zapatrywanie czy nawet słownictwo.

Przy moderacji najtrudniej jest pozbyć się własnych antypatii i sympatii. Korci, oj korci, żeby prócz odporu godnościom osobistom dać adwersarzowi odczuć potęgę uprawnień. Zwłaszcza, że moderatorzy są także komentatorami i dyskutują - jak inni.

Nie ma sensu gdybać gdyż póki co takie sytuacje nie miały miejsca. Nie spotkałem się jeszcze z podważeniem mojej decyzji przez forumowiczów co wskazuje,że aprobują moje działania. No może oprócz Pana Samografa ,który miał pretensje,że skasowałem mu pusty komentarz z jedną kreską. Jestem moderatorem,czytelnikiem i komentatorem - nie przeszkadza mi to w niczym. Szanuje poglądy innych ludzi i zdaje sobie sprawę ze swojej omylności.

ps. Admin w moim panelu znikła możliwość "usuń" i "edytuj" czy coś się stało?

oto TBM

podważanie

cytuję Whiteresistance:

Nie spotkałem się jeszcze z podważeniem mojej decyzji przez forumowiczów co wskazuje,że aprobują moje działania

Ja również nie podważam, co nie znaczy, że aprobuję :)

To Pan jest przecież autorem tego postu, w którym pisze Pan wyraźnie:

w tym temacie Pan Krzysztof M.napisał 3 komentarze jeden pod drugim,chciałem zrobić adnotacje korzystając z praw moderatora gdzie pouczyłbym go przed spamem, te 3 posty można byłoby zawrzeć w jednym,wystarczyło dobrze zacytować odpowiednie fragmenty.

nie należę do admiratorów p. Krzysztofa M., i myślę, że nawet dla niego nie jest tajemnicą, co sądzę o jego wpisach.

Ale jednak zatrwożyła mnie trochę myśl, że ktoś chce go pouczać, korzystając z praw moderatora. Przez 10. lat - czyli od początku mojej bytności na PN takich pomysłów nie bywało... choć zdarzały się takie okresy, że nie dawało się wytrzymać i chciałem odejść. Pan Krzysztof napisał trzy komentarze - i pouczanie go, że mógł to zrobić w jednym jakby lepiej zastosował cytaty... "Lepiej" według kogo?

O takich właśnie pokusach czyhających gdzieś w czarnych otchłaniach naszych dusz pisałem gdy wspominałem o tych honores :)

pozdrawiam
TBM

oto MG

Hmm,,,

Myślę, że "telegraficzny skrót" z powodzeniem wystarczyłby za regulamin. Im głębiej w szczegóły, tym mniej życiowe prawo, a im mniej życiowe prawo - tym większy dysonans między szacunkiem dla niego i jego zastosowaniem.

oto MSzach

W pełni się podpisuję -:)

W pełni się podpisuję -:)

oto MSzach

Popularyzuję gdzie się da -:)

Popularyzuję gdzie się da -:)

PS Nieraz sam się łapię w jego sidła. Siebie więc też poskramiam tym miniregulaminem -:)))

oto admin

techniczna uwaga

powtarzanie usuniętych komentarzy - w postaci np. dyskusji z moderatorami o zasadach - prowadzi do usunięcia tego komentarza.

Na prawicy.net nie szkalujemy, a dyskutujemy. To duża różnica.

oto Krzysztof M

To co? Skoczyć po piwo?

To co? Skoczyć po piwo? Właśnie mi się "Akademickie Łódzkie" skończyło... :-)

oto zapiniotodement

Zajrzyj na Forum Michalkiewicza

" Chodzi o dość rygorystyczne przestrzeganie zasady, że nie wystarczy, że któremuś z moderatorów nie podoba się czyjś pogląd, zapatrywanie czy nawet słownictwo."
Jeżeli ktoś nie docenia powyższego, to niech oceni poziom obecnego Forum Michalkiewicza (www.michalkiewicz.pl).
Forum miało uzupełniać działania p. St. Michalkiewicza, robić jeszcze ten jeden krok w danej sprawie, którego już nie mógł zrobić sam p. Michalkiewicz, itd.
Działania tamtejszego moderatora, CHOROBLIWIE przeczulonego na "Rosję" i "pukanie w prasłowiański kołek" zniechęciły forumowiczów do jakichkolwiek dyskusji.
Albo zostali zablokowani, albo sami odeszli i obecne forum to "magiel", marny magiel, a szkoda...
Pisałem tam jako "dziadkjack", zostałem trwale zablokowany za jednozdaniowy post: "Widzę, że naszemu "moderatorowi" znowu się pogorszyło..."

oto Kmieć

Ha!

To że u złotoustego (raczej złotopiórego) rabiego forum pada, to nie ma co rozdzierać szat. Bo jeśli się puka w "prasłowiański kołek" a jednocześnie cierpi na ciężki przypadek nawet nie rusofobii a rusowstrętu i rusonienawiści, to to jest objaw jakiegoś ciężkiego zespołu chorobowego. A choroba, najprawdopodobniej, że tak powiem, egzotyczna, bliskowschodnia.

Poza tym nie rozumiem, dlaczego mądre pukanie w prasłowiański kołek miałoby być złe. Ja myślałem, że w Polsce mawia się "bliższa koszula ciału", i "tam dom twój, gdzie korzenie twoje", a tu nadal pokutuje (nomen omen) przekonanie, że żadnych Słowian na terenie obecnie polskich nie było, nieliczne istoty ludzkie zamieszkiwały gałęzie sosen i świerków w ostępach leśnych, i zeszłych one z tych chaszczy dopiero, jak przyszli do nich szlachetni "niemieccy" mężowie z krzyżami w rękach. Po wyjściu z kniei Słowianie (których nie było) pierwsze ludzkie słowa jakie wypowiedzieli (wcześniej języka nie znali i tylko pochrumkiwali), to zapewne: "Boże, coś Polskę..."
Tak było.

oto Palimpsest

Śliski temat

nie ponosimy odpowiedzialności za wypowiedzi dyskutantów poszczególne ustawy określają granice swobody wypowiedzi, szczególne takie jak: kodeks karny (link zewnętrzny) (w tym: przepisy poświęcony ochronie czci, zakazie propagowania ustrojów totalitarnych, nie znieważaniu grup lub osób

A co to znaczy propagowanie ustroju totalitarnego? Łatwo sobie wyobrazić moderatora, który z gracją nosorożca utożsamia komunizm z polskim PRL-em.

Czy zauważenie, że "za komuny" szkoła była przyjaźniejsza dziecku narusza paragraf? Że istniał realny rozdział państwa od Kościoła a nie jego parodia? Że była stała opieka higienistki, darmowe gabinety dentystyczne, takież SKS-y, półdarmowe stołówki z żywymi kucharkami miast facetów na śmieciówkach rozwożących równie śmieciowy catering?

Czy to jest "propagowanie systemu totalitarnego?"

P.S. Na jakimś prawicowym forum (niewykluczona PN) przeczytałem kiedyś opinię, że

Hitler swoje plusy też miał, bo zrobił porządek z żydostwem

To pochwała nazizmu? Wg mnie tak. Oczywiście wpisu nikt nie usunął, za to lajków co niemiara.

BTW: na PN można znaleźć wiele przejawów propagowania innych totalitaryzmów. O znieważaniu całych grup osób ze względu na narodowość, orientację polityczną, światopoglądową (i inną ;) w sposób wręcz hurtowy nie wspominając. Na jakąkolwiek reakcję nie ma co liczyć- wystarczy subiektywne przekonanie, że to nie "obrażanie" a zwykła prawda.

Swoje prawdy mają wszystkie strony, dlatego temat śliski.

oto Palimpsest

"Hate speech" na prawicowym forum?

A niby czym ono się różni od tysiąca innych? Gwarantuję, napiszę jedno wolne od wulgaryzmów zdanie prezentujące najbanalniejszą i oczywistą w kręgach pozaprawicowych opinię i zostanę z miejsca zbanowany. Na prawicowym forum. Tym prawicowym forum.

Raz już zresztą wyleciałem. Za stanięcie w obronie kobiet. Przed łańcuchowym psem PiS. Ktoś pamięta?

kon_2_mini_0.jpg

Twój komentarz?

Filtered HTML

 • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
 • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

 • No HTML tags allowed.
 • Lines and paragraphs break automatically.
 • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.