3 zdjęcia z Camino - dzień 59 Savoisy

1. Uliczka w Châtillon-sur-Seine
1

2. Fontanna na rynku. Niedziela, rano, Châtillon-sur-Seine.
2

3. Witraże w kościele.
3

59 dzień. Zbudziłem się rankiem. Po poprzednich 50km i noclegu na łonie natury nie byłem zbyt bojowo nastawiony. Dodatkowo niedziela, więc w Châtillon-sur-Seine poczekałem na jedyną mszę świętą. Po niej zaczepił mnie Francuz i zaprosił do siebie do domu. Bogu dzięki, bo z braku wody jeszcze chwila, a włamałbym się na plebanię. Byli cudowni, ci co mnie zaprosili. Dodatkowo uzgodnili z przyjaciółmi w Savoisy, że tamci mnie przenocują.

Na nocleg doszedłem ok 19-20. Laurent przywitał mnie dość oszczędnie. Okazało się potem, że to znów - przemiły i niezwykły człowiek. On i jego żona sami chodzą na Camino, a ich dom... no cóż - ma ponad 500 lat. Wiodące zdjęcie to uliczka w Châtillon-sur-Seine przy której mieścił się dom rodziny, która zaprosiła mnie na obiad. Jeszcze kilka innych ujęć w albumie.

----------------------------------------
Całość relacji w książce

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Ładne

"Sacré bleu!. Im dalej od granicy, tym Francja robi się coraz ładniejsza. Bardziej to widać na tych dodatkowych zdjęciach, ale i te są ładne.

oto Zbyszek S

@wzl

Gdy szedłem przez jakąś miejscowość zatrzymał mnie mężczyzna. Zapytał po angielsku - Co się panu najbardziej podoba we Francji.

Odpowiedziałem: - Ludzie i kolory :)

oto Natalia Julia Nowak

500-letni dom

no cóż - ma ponad 500 lat

Jak Pan myśli: dużo jest we Francji takich starych budynków użytkowanych przez zwykłych ludzi, tzn. przez osoby prywatne? A czy takie budynki są oznaczone jakimiś specjalnymi tabliczkami lub płytami pamiątkowymi?

Piątka (tradycyjnie).

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Dziękuję za piątkę. Takich domów we Francji jest... dużo! Nie, nie są oznaczane, to nie miałoby chyba sensu. Zaś ten, w którym spałem, to tak naprawdę był nie dom, tylko zamek, z rozmaitymi tego elementami. Od kubatury poprzez prawdziwego niedźwiedzia czy tygrysa, które patrzyły na mnie z kamiennej ściany. No, ale to wszystko to już w książce.

pozdrawiam

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.