3 zdjęcia z Camino - dzień 34 Frienstedt

1. Czasem trzeba z kimś pogadać. Znaleźli się chętni:
1

2. Tak wyglądają Niemcy z drogi
2

3. Erfurt
3

34 dnia poszedłem do Frienstedt. 33 km. Szedłem przez Erfurt, ładne, nowoczesne miasto. Rankiem zaprzyjaźniłem się z grupą niewielkich zwierząt, koniki + osiołek. Żegnałem je życząc im wszelkiej pomyślności. W Erfurcie chciałem zostać. Na miesiąc, na pół roku. Pić piwo. Cieszyć się słońcem. Ale cóż, pielgrzymka. W Frienstedt miałem najbardziej uroczą hospitalerę na całym moim Camino. Miała 4-5 lat i własną osobistą pieczątkę. Była niesamowita! Do dziś się uśmiecham, jak sobie przypomnę.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Zbyszek S

hospitalerę

Czy to słowo - podobnie jak np. "hospital" - ma słowiański rodowód? Kojarzy się przecież z cząstką "gosp", która występuje w wyrazach "gospoda", "gospodarz", "gospod" (ros. "pan"), "gospa" (chorw. "pani").

Zdjęcia i komentarz - jak zwykle super!

Czekam na kolejny odcinek. :)

oto Natalia Julia Nowak

Dubitacjusz

Dziękuję za link.

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Czy to słowo - podobnie jak np. "hospital" - ma słowiański rodowód?

Nie wiem. Jak się tak idzie, to człowiek bierze rzeczy jakimi są, i "nie wie" wielu rzeczy i nie próbuje się dowiedzieć, bo za chwilę "nowe". Gdy bywamy ograniczeni, jak teraz ja i większość, do pewnego zakresu zdarzeń i możliwych doświadczeń, to przesuwamy swoją uwagę z bezpośredniego doświadczenia, właśnie w kierunku refleksji. Wiemy co wiemy i wiemy że wiemy.

Wtedy była to hospitalera, bo tak ludzie mówili. W rzeczywistości za tą nazwą, była nieziemskiej urody mała dziewczynka, z całym pięknem i wdzięcznością swojego wieku, zaufania, wiary w ludzi i dążenia do tego, żeby było pięknie i ładnie.

Zostawiłem jej na pamiątkę karteczkę z dedykacją. Życie bywa, rzadko przyznajmy, nieprzewidywalne i pozytywnie niezwykłe, więc kto wie, może kiedyś jeszcze ją spotkam. Będę starym dziadkiem, uparcie starającym się utrzymać równowagę, ona piękną kobietą. Uśmiechniemy się, wymienimy parę zdań, ale tylko parę, bo nie o słowa tu chodzi, tylko przecież o obecność.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.