Nareszcie na ukraińskiej liście agentów Kremla

Nareszcie znalazłem się na liście agentów Kremla. Przypuszczam, że sporządzonej przez Służbę Bezpieczeństwa Ukrainy. Z upublicznionej na portalu www.posipaka.org charakterystyki agenta Kremla można się dowiedzieć, że Bohdan Piętka

"publikuje materiały w tygodniku społeczno-politycznym "Myśl Polska". Materiały mają na celu wzmocnienie nastrojów anty-ukraińskich w społeczeństwie polskim poprzez spekulacje na tematy historyczne dotyczące wspólnej ukraińsko-polskiej przeszłości. W szczególności B. Piętka oskarża bojowników OUN-UPA o ludobójstwo na na narodzie polskim w czasie II wojny światowej, zaprzecza współczesnej agresji Rosji wobec Ukrainy, negatywnie ocenia konieczność wzmocnienia współpracy między Ukrainą i Polską. Na dzień dzisiejszy nie zostały ustalone związki B. Piętki z rosyjskimi służbami specjalnymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi. Jednak jego publikacje i oświadczenia są wykorzystywane przez media rosyjskie (RIA Novosti, kanał RT) w ramach działań informacyjnych Federacji Rosyjskiej zmierzających do tworzenia negatywnego wizerunku Ukrainy".

No i oczywiście informacja, że B. Piętka jest zatrudniony w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau, mająca na celu przestraszenie dyrekcji PMA-B i spowodowanie zwolnienia B. Piętki.

Bohdan Piętka

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.666665
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 6)

Tematy: 

Dyskusja

oto mapa

Polska lista jest szersza.

Polska lista jest szersza. Jest na niej także AWPL i dwaj polscy działacze z Wileńszczyzny: Waldemar Tomaszewski i Zbigniew Jedziński.

oto chłop jag

W zależności od

obowiązującego etapu mądrości - wrogowie Polaków posługują się stosowną maczugą - tołażysze.
Wniosek?
Maczugi pod nazwa - ruski agent - banderowski pomiot ani na chwilę nie wypuszcza jej ze swoich łap - tołażysze.

oto Kmieć

Ja też chcę.

Ja też chcę być na tej liście!

P.S. Panie Bohdanie - gratuluję i zazdraszczam.

P.S. Ja pewnie za mały jestem i mnie umieszczą anonimowo, i bezpośrednio w jakimś polskim obozie koncentracyjnym w Klewkach...

oto gość

@ Bohdan Piętka

Zupełnie nie rozumiem, dlaczego Pan się dziwi takiemu spostrzeżeniu. Pańskie wpisy na PN (bo czasami tutaj zaglądam) są zbyt tendencyjne...

oto Robercik

Tendencyjność jest kwestią

Tendencyjność jest kwestią subiektywną. Moim zdaniem pan Piętka nie jest tendencyjny, a nawet gdyby był, to ma przeciwnie skierowany wektor głównego nurtu, a główny nurt nie jest już nawet tendencyjny - Główny nurt dostał propagandowego amoku i operuje tak infantylnymi zwrotami jak np. "Ukraina stoi po stronie dobra", "nie ma niepodległej Polski bez niepodległej Ukrainy" itd.

Natomiast ważniejszą kwestią jest reakcja w postaci sporządzania "czarnych list" i przyklejanie etykietki imperialistycznego agenta każdemu publicyście z którym nie potrafimy wejść w merytoryczną polemikę. Jeśli to Cię Panie "gościu" nie dziwi i to popierasz, to zwykły bolszewik jesteś.

oto gość

No cóż, nawet

No cóż, nawet "niebolszewickie" wywiady (a w ogóle to są takie?) mają swoje listy, czasami nawet proskrypcyjne w sensie dosłownym... Czepia się Szanowny słówek, więc zamiast "tendencyjne" napiszę: mile widziane. Chwatit? Trudno się chyba dziwić, że działalność - powiedzmy publicystyczna Pana Piętki - nie wzbudza entuzjazmu u razwiedki ukraińskiej... Ot, działanie rutynowe.
Panu Piętce - jak to kiedyś się mówiło - płyta się zacięła i ciągle nadaje, że Amerykańce są be, natomiast Rosja cacy, a my (Polacy) nie potrafimy tego pojąć, jak od zawsze Rosja była dla nas dobra i odwzajemnić wielkiej, choć zawiedzionej, miłości Rosji...

oto Hetman Koronny

Ciekawe czy Pana Prezesa

Ciekawe czy Pana Prezesa Jarosława Kaczyńskiego też już umieścili na liście proskrypcyjnej za wypowiedź, że z Banderą nie wejdą do Europy ?

oto mmm777

O agentach i nie tylko ;) (Dobre!)

“Niech sam Targalski się oczyści z uzasadnionych podejrzeń. Wiadomo wszak, że najgorsi agenci są zakonspirowani i nie mają powiązań. Czyli jak ktoś nie ma powiązań z WSI to znaczy, że jest szpiegiem. Chyba, że Targalski ma powiązania z WSI, to nie jest. Niech udowodni swoje powiązania z WSI aby się oczyścić z zarzutów. ”
.
“Wszyscy wszystko wiedzą. Czyli jest jakiś układ i każdy z jego członków jest wtajemniczony we wszystkie szczegóły.
Statyka postaci. Każdy od początku jest constans i np. nie może zmienić zdania.
Tropienie powiązań. Tymczasem najgroźniejsze szpiegi są głęboko zakonspirowane i nie mają żadnych powiązań.”

Stąd:
http://www.ivrp.pl/viewtopic.php?p=357222#357222

oto Krzych Adam

Wszedłem na ten portal z ciekawością.

Jest on prowadzony przez ukraińską organizację, która się nazwała Centrum Badań Armii, Konwersji i Rozbrojenia. http://cacds.org.ua/ru/

Zaskoczyła mnie tam prymitywna forma przedstawiania osób i organizacji uznanych przez twórców portalu za agentów Kremla. Tak jakby kierowali oni swój przekaz jedynie do całkowicie odmóżdżonych szowinistów Ukrainy. Jeszcze możnaby zrozumiec, że dla tych twórców każdy kto ich nie popiera może budzić jakieś podejrzenia. Jednakże uzasadnianie, że ktoś jest agentem Kremla tym, że dana osoba, bądź organizacja ma odmienne poglądy niż nacjonaliści ukraińscy (najwyraźniej i we wręcz karykaturalnej formie to występuje w odniesieniu do osób i organizacji na Zachodzie) nawet na jakiś jeden aspekt polityki międzynarodowej, czy gospodarczej, jest wręcz żenująco prymitywne.

Co do Polaków i polskich organizacji też nie ma żadnych uwag o stwierdzonej "współpracy z Kremlem". Jedynym wyjątkiem jest p. Bohdan Piętka, którego zaszczycono kuriozalną uwagą:

Na dzień dzisiejszy nie zostały ustalone związki B. Piętki z rosyjskimi służbami specjalnymi, organizacjami rządowymi i pozarządowymi.

Znaczy co, dziś nie mamy żadnych dowodów, ale one na pewno istnieją i jeśli nie jutro to pojutrze je ujawnimy, czy jak?

oto Andrzej

Panie Krzychu :-)

a czymżesz to się różni od polskiej propagandy i list agentów towarzysza Reya? :-)

Niczym.

Na Ukrainie jest jednak ostrzej, tam jest nawet lista "do odstrzału". Wielu tam umieszczonych (np. dziennikarz Buzina) zostali zabici przez bandytów, u nas jeszcze nie strzelają, na razie cyngle działają tylko w internecie, głównie anonimowo.

oto MR

tow. Rey i her Kramek to kolesie

A propos towarzysza Reya, to Panie Andrzeju ciekawe co na to PiS i rząd "dobrej zmiany", że towarzysz Rey współpracował z fundacją Otwarty Dialog i Her Kramkiem?

oto Andrzej

oni im mogą....

nadmuchać jedynie. To jest instalacja zachodnia, liberalno-demokratyczna i globalna, więc PiS może sobie... Ambasador amerykański wezwie,.. opr... i po sprawie. Jedynie co mogą, to powyzywać ich od ruskich agentów, co zresztą robią :-)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.