Lider Obywateli RP: Stawką jest niepodległość!

Na manifestacji opozycji przed Sejmem, która jest wyrazem protestu przeciw ustawie sądowej (cała decyzyjność sądownicza w „ręce” jednego ministra) – po wystąpieniu liderów partii parlamentarnych i legend dawnej opozycji, swój głos zabrał Paweł Kasprzak.

Mam nadzieję, że tylu nas będzie we wtorek, kiedy Sejm zacznie procedować. Stawką jest niepodległość, bo Polska niepodległa jest wtedy, kiedy wolni są obywatele. We wtorek umówiliśmy się, że posłowie i senatorowie staną na Krakowskim Przedmieściu wzdłuż stawianych tam na miesięcznicach barierek z immunitetem, żebyśmy mogli protestować.

Jest to odpowiedź na tłumną i głośną manifestację i zapowiedź dalszych działań aby nie zezwolić na przegłosowanie i podpisanie ustawy. To także nowa taktyka opozycyjnych środowisk – po partnerskiej współpracy z m.in legendami Solidarności (Frasyniukiem i Wałęsą), opozycja stawia na głęboką współpracę z partiami parlamentarnymi. Do tej pory polska scena polityczna nie była świadkiem tak zdeterminowanego partnerstwa.

Formacja Kasprzaka stała się sławna przez blokowanie „miesięcznic smoleńskich” oraz wyrażanie protestu poprzez białe róże. Przez polityków ( w tym ministra Błaszczaka) i sympatyków partii rządzącej PiS – Obywatele RP nazywani są ”bojówką”.

Jednak wśród opozycji podczas swojego dzisiejszego wystąpienia Kasprzak został przywitany przez donośne brawa i głośne wiwaty ze sceny i tłumu.godlo_ikona.png

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto wzl

No to

oraz wyrażanie protestu poprzez białe róże.

No to brakuje nam jeszcze czerwonych róż, a jak już się znajdą, to będzie jak w Anglii.

oto chłop jag

Jak rozpoznać harce

żydokomuny? Ano gdyby rzeczywiście Polacy upomnieli się o Polskę - to Policja lałaby ich jak to przysłowiowe - mokre żyto - tołażysze.
Wniosek?
Jak widzimy nikogo z nieludzką wściekłością nie pałują a Władzia Frasyniuka niosą delikatnie ośmieszając w ten sposób całą policję - tołażysze. Dlatego mamy harce wspólnoty rozbójniczej - gdzie celem jest to aby głupi tubylec był jeszcze głupszy - tołażysze.

oto Kmieć

"Obywatele RP"

Ciekawi mnie ile jest w tej organizacji Polek i Polaków?...

P.S. "Polska niepodległa jest wtedy, kiedy wolni są obywatele"

Nieśmiało przypominam, że w starożytnej Grecji tzw. demokrację tworzyli właśnie "demos" czyli "obywatele", którzy byli mikroskopijną częścią greckiego społeczeństwa.

oto Mar.Jan

Szalony docent nie zauważył słonia w menażerii:

We wtorek umówiliśmy się, że posłowie i senatorowie staną na Krakowskim Przedmieściu wzdłuż stawianych tam na miesięcznicach barierek z immunitetem, żebyśmy mogli protestować.

Skoro obywatele mogą swobodnie sobie protestować i umawiac się na demonstracje, to niechybna oznaka, że w Polsce panuje demokracja, wolnośc i porządek!
Za PRL takie rzeczy były niemożliwe! Pan docent siedziałby juz od dawna w więzieniu, albo "po pijanemu" spadły gdzieś z jakichs schodów i skręcił kark.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.