Petru wzywa światowych przywódców do solidarności z Polską

Presja środowisk opozycji demokratycznych jest naprawdę wielka. Ostatnia sytuacja polityczno- prawna (rewolucja w sądach) wzbudza wielkie kontrowersje nawet wśród środowisk dotąd nie protestujących.

Ryszard Petru (Nowoczesna) podczas dzisiejszej konferencji poinformował, że napisał list do przyjaciół na całym świecie z prośbą o solidarność w sprawie Sądu Najwyższego.

Po ostatnim przegłosowaniu ustaw (o KRS i sądach powszechnych) przewodniczący .Nowoczesnej uznał, że PiS jest gotów na wszystko.

Petru ma nadzieję, że międzynarodowe instytucje wyślą swoich delegatów do Sejmu gdzie będzie odbywać się głosowanie.

Kim są adresaci listu?

Senatorzy USA: John McCain ( główny kontrkandydat Baracka Obamy w wyborach 2008 roku) , Richard Durbin i Ben Cardin

Przewodniczący: Komisji Weneckiej, Komisji Europejskiej (Jean-Claude Juncker) , Parlamentu Europejskiego, Rady Europy, Trybunału Sprawiedliwości, Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, Amnesty International, Rady Adwokatur i Stowarzyszeń Prawniczych Europy (CCBE)

Sekretarz generalny ONZ i OBWE.

„Sejm jest ogrodzony barierkami. Z tego, co słyszałem, jest wynajęta firma, która w ciągu trzech godzin jest w stanie uzbroić Salę Kolumnową w sprzęt nagłaśniający. Można powiedzieć tak: PiS zbrojnie jest w stanie przeprowadzić tę ustawę.” – tak dramatycznie ocenił sytuacje Ryszard Petru

To kolejny nowy pomysł po Froncie Demokratycznym i akcji #PodajDalej, która ma za zadanie odsłaniać anty-obywatelską i niedemokratyczną politykę rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Marek Bekier

Obecna sytuacja w Polsce

Obecna sytuacja w Polsce niczym się nie różni od tej z końca XVIII wieku. Mam nadzieję, że nie jestem jedynym Polakiem wzywającym legalne władze do zamknięcia w miejscach odosobnienia wszystkich zdrajców takich jak Petru.

oto MSzach

Jestem z Panem...

Jestem z Panem...

oto Ireneusz

Wyspa Króla Jerzego?

Stacja Arctowskiego powinna spełnić marzenia wzmiankowanego o podróżach zimowych w ciepłe kraje i vice versa :-)

oto Eowina

Wszystko kręci się koło władzy. Warszawa jako centrum

świata: miesięcznice, kontrmiesięcznice, komisje, smoleńskie, sejmowe, jakieś niedokończone reformy i pomysły na nowe reformy, telewizyjne sukcesy, samopromocje i samozachwyty. Niekończące się protesty władzy byłej przeciwko obecnej i odwrotnie, marsze, hasła i apele...i po cichu nowe podatki.

Młodzi się rozglądają gdzie można uciec, byle gdzie aby była nadzieja na przyszłość. Jak tak dalej potrwa, to za dwa lata wyjdą na ulice żywi normalni ludzie, którzy są zmęczeni tymi dziwactwami i pójdzie do lamusa ten " establiszment", który oderwał się od ziemi, od życia i od normalnych ludzi.

Wybór Macron zmiótł całą zastygła władzę poprzedników, Trump też jest rezultatem protestu przeciwko dotychczasowemu systemowi. To może być też w Polsce.

oto chłop jag

Powtórzę z uporem

maniaka - wspólnota rozbójnicza, której integralną częścią jest PO, PiS, KOD, UBywatele RP, etc. - to jeden monolit, którym dyryguje żydokomuna ta rezydująca w atrapie Polski i nie tylko ta.
Wniosek?
Chodzi o to aby tak zoperować tubylców - aby ci nawet nie wiedzieli - że zostali zoperowani - tołażysze. Powyższe nie przeczy temu, że tzw. wymiar sprawiedliwości czy tzw. służba zdrowia - to karykatury mające udowodnić, że z podbitymi tubylcami w ramach tzw. demokreatury da się zrobić wszystko - tołażysze. Wszystko - bez potrzeby uruchamiania na nowo takich przybytków Belzebuba jak KL Auschwitz - tołażysze.
Makabryczna zabawa Belzebuba z ludzkością trwa - szala-la-la-la - tołażysze.

oto Czesław

Petru nie doczytał do końca

Pan Petru idzie w ślady Targowicy ale chyba nie doczytał do końca jak się potem z tymi zdrajcami naród rozliczył.

oto baba jag

Rozumiem

aluzję zwolennika "Liberté, Égalité, Fraternité, ou la Mort" Nauczcie się w końcu historii i przestańcie wypisywać te bzdury o złej Targowicy, wspaniałym Kościuszce i zboczeńcach trzeciomajowych.

oto Paulina Kaufmann

No wie Pan?

Totalitarna dyktatura? PiS zmienia Polskę na lepsze, w trosce o dobro kraju. Bo przecież nie w trosce o stołki dla "BMW-Misiewiczów".

oto Krzysztof M

jedynie zewnętrzna

jedynie zewnętrzna interwencja może uratować Polskę przed totalitarną dyktaturą.

Jak intensywnie broniłby się pan przed totalitarną dyktaturą np. ojca Kolbe? :-)

oto Dubitacjusz

O. Kolbe zginął dlatego, że znalazł się pod władzą państwa,

w którym zamiast trójpodziału obowiązywał Führerprinzip. Taki słaby przykład.

Dobre dyktatury zdarzają się bardzo rzadko (Franco, Salazar), a w PiSie nie widzę zadatków na dobrą dyktaturę, tylko rządy małostkowego, mściwego paranoika.

oto Krzysztof M

Dobre dyktatury zdarzają się

Dobre dyktatury zdarzają się bardzo rzadko (Franco, Salazar)

Dzięki ci Panie! Jest nadzieja! Już myślałem, że pan po prostu niczego nie rozumie... :-)

a w PiSie nie widzę zadatków na dobrą dyktaturę, tylko rządy małostkowego, mściwego paranoika.

Takiemu daliśmy władzę.

oto Aleksy

Walec równa

Szanowny Panie Dubitacjusz @, jak widać, Pan tego nie widzi ale "ratowanie Polski przed totalitarną dyktaturą kastową" trwa i to z "namaszczeniem najsilniejszej głowy świata". "Kopanie się " z "walcem który równa" jest niepoważne politycznie nawet jeśli "walcem" byłaby "totalitarna dyktatura". Odnoszę wrażenie że dla Pana bardziej wskazane byłoby " kopanie się " z koniem, w końcu "coś" by do Pana dotarło.

oto Aleksy

Iluminacja

Szanowny Panie Dubitacjusz @, dotarło???!!!, dotarło, całe szczęście, w " starciu z koniem" miał Pan moje pełne poparcie, "trzymałem kciuki".

oto Czesław

Bzdury o złej Targowicy

Większość czołowych przywódców konfederacji targowickiej zostało skazanych na śmierć i powieszonych w czasie insurekcji kościuszkowskiej.
Po opanowaniu Wilna przez powstańców, sąd kryminalny skazał na powieszenie hetmana wielkiego litewskiego Szymona Kossakowskiego. Wyrok wykonano publicznie 25 kwietnia 1794 na placu przed tamtejszym ratuszem.
9 maja 1794 na Rynku Starego Miasta w Warszawie przed ratuszem powieszeni zostali publicznie przywódcy konfederacji skazani na karę śmierci przez Sąd Kryminalny Księstwa Mazowieckiego: hetman wielki koronny Piotr Ożarowski, marszałek Rady Nieustającej Józef Ankwicz i hetman polny litewski Józef Zabiełło. Czwarty skazany, biskup inflancki Józef Kazimierz Kossakowski, po zdjęciu święceń kapłańskich został powieszony przed kościołem św. Anny[8][9].

28 czerwca 1794 wzburzony lud warszawski dokonał samosądów na członkach konfederacji targowickiej posądzanych o zdradę. Przed kościołem św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu powieszeni zostali: biskup wileński Ignacy Massalski, kasztelan przemyski Antoni Czetwertyński, poseł do Turcji Karol Boscamp-Lasopolski, szambelan Stefan Grabowski, instygator królewski Mateusz Roguski, szpieg rosyjski Marceli Piętka, adwokat Michał Wulfers i instygator sądów kryminalnych Józef Majewski.
Sąd Najwyższy Kryminalny skazał Stanisława Szczęsnego Potockiego, Franciszka Ksawerego Branickiego, Seweryna Rzewuskiego, Jerzego Wielhorskiego, Antoniego Polikarpa Złotnickiego, Adama Moszczeńskiego, Jana Zagórskiego i Jana Suchorzewskiego na karę śmierci przez powieszenie, wieczną infamię, konfiskatę majątków i utratę wszystkich urzędów. Wobec nieobecności skazanych, wyrok wykonano in effigie 29 września 1794.

oto Mar.Jan

Pan Petru chyba nie czytał Potopu!

Gdyby bowiem czytał, pamiętałby o tym jak pan Zagłoba pana wojewodę witebskiego Sapiehę "splantował""

Począł więc opowiadać, jak rządził, co uczynił, jakie zapasy zebrał, jak działa sprowadził i piechotę uformował, wreszcie jak obszerną musiał prowadzić korespondencję.
I nie bez chełpliwości wspomniał o listach wysłanych do króla wygnanego, do Chowańskiego i do elektora.
— Po moim liście musi się jegomość elektor jasno opowiedzieć za nami albo przeciw nam — rzekł z dumą.
Ale wojewoda witebski był człek wesoły, może też i podochocił trochę, więc pogładził wąsa, uśmiechnął się złośliwie i rzekł:
— Panie bracie, a do cesarza niemieckiego nie pisaliście?
— Nie! — rzekł zdziwiony Zagłoba.
— A to szkoda! — odrzekł wojewoda — rozmawiałby równy z równym.
Pułkownicy wybuchnęli gromkim śmiechem,
lecz pan Zagłoba zaraz okazał, iż jeśli pan wojewoda chciał być kosą, to w nim trafił na kamień.
— Jaśnie wielmożny panie! — rzekł — do elektora mogę pisać, bom i sam, jako szlachcic, elektor i nie tak to dawno jeszcze, jakom dawał głos za Janem Kazimierzem.
— Toś waćpan dobrze wywiódł! — odpowiedział wojewoda witebski.
Ale z takim potentatem jak cesarz nie koresponduję — mówił dalej pan Zagłoba — żeby o mnie nie powiedział pewnego przysłowia, którem na Litwie słyszał…
— Cóż to za przysłowie?
— „Jakaś głowa kiepska — musi być z Witebska!” — odparł niezmieszany Zagłoba.

A w ogóle pan Petru nie popisał się zrozumieniem zasad polityki: otóż wzywajac do solidarności z Polską wezwał do solidarności z rządem polskim, ponieważ Polska w światowej polityce jest reprezentowana przez rząd Polski.
Jemu chyba chodziło o to, aby światowi przywódcy zaangażowali sie w uliczne burdy PRZECIWKO rządowi polskiemu. Juz sobie wyobrażam prezydenta Trumpa, jak z plakatem wyborczym PO czy Nowoczesnej w ręce maszeruje ramię w ramię z panem Petru :):):):)

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.