blog autora: Konrad Rękas

Na język nadepnąć

Język określa świadomość. Tak, wiem jak to zdanie brzmi – bo tak też ten mechanizm działa. Coś niedobrego stało się ze świadomością Polaków (która i tak nigdy nie była najlepsza...) - i fatalnie wpłynęło to na używany nawet na co dzień, a nie mówiąc o publicznym – język. I odwrotnie.

Wybory na gwałt

Właściwie każda z kwestii poruszanych w tej kampanii w ten czy iny sposób dotyczy naszych w Szkocji – a w dodatku głosując w sposób rozsądny i zorganizowany mogliby oni ujawnić swoją siłę, przykrytą dotąd przywiezionymi z III RP kompleksami i ograniczaniami.

Realizm XXI wieku

Kibicować powinniśmy tym układom i zaszłościom międzynarodowym, które osłabiają władztwo światowe USA – robiąc to poniekąd za nas. Tak z geopolitycznego, jak narodowego i państwowego punktu widzenia - trwanie amerykańskiej hegemonii światowej jest bowiem per saldo dla Polski skrajnie niekorzystne.

Mars napada!

„Oferta” Waszyngtonu dla Korei Północnej brzmi: „Otwórzcie się na naszą kolonizację gospodarczą („umowa handlowa”), a w zamian możecie się rozbroić. A jak nie - to was napadniemy”. Uczciwie trzeba przyznać, że to najhojniejsza propozycja od czasu, gdy Hitler wziął Hachę pod pachę i zabrał na kiełbachę, a Hacha z tej uciechy oddał mu całe Czechy...

Pages

Subscribe to RSS - blog autora: Konrad Rękas