Kopacz zapomniała o reprymendzie dla Obamy

Zgrywającą się na mocnego męża stanu lub popularnie mówiąc „twardą babę” nasza premier E. Kopacz bardzo niegrzecznie zachowała się do gościa, przebywającego pod koniec lutego, jakim był premier Węgier V. Orban. Nawet określano to niekulturalne zachowanie w stosunku do premiera zaprzyjaźnionego z nami kraju, bardzo delikatnie, jako „udzielenie reprymendy”.

Powstaje pytanie dlaczego gdy nasz naród jest systematycznie, w szczególnie podły sposób, poniżany przez podobno zaprzyjaźnione z nami Stany Zjednoczone Ameryki Północnej, brak odpowiedniej reakcji od władz naszego kraju?.

Podam tylko dwa haniebne przykłady. Najbardziej bulwersujący przypadek obrażenia i poniżenia Polaków dokonał sam prezydent USA Barack Obama przy okazji uroczystości wręczania odznaczenia za zasługi za ratowanie Żydów dla nieżyjącego już Jana Karskiego. Uważam że Pan Prezydent St.Zj. zrobił to z rozmysłem, żeby przypadkiem Polacy nie uzyskali na arenie międzynarodowej przy tej okazji dobrej opinii.

Wystąpienie Pana Prezydenta było dobrze przemyślane i przygotowane. Podobno miał to odznaczenie odbierać sam L. Wałęsa, co było by naturalne ale wysłano b.ministra A. Rotfelda. Widocznie uważano, że jak B. Obama powie o „polskich obozach śmierci” to L. Wałęsa, który przecież do końca nie jest sterowalny i przewidywalny, mógłby publicznie prezydentowi St.Zj. udzielić reprymendy. Prosty robol Lechu a tu po takiej renomowanej uczelni Barack, to w demokracji euroatlantyckiej jest nie do przyjęcia.

Natomiast obywatel polski narodowości żydowskiej Rotfeld na to obrażające Polaków sformułowanie nie zareagował. Tak to Żyd A. Rotfeld odwdzięcza się, swojej z własnej nieprzymusowej woli przybranej Ojczyźnie. A przypominam sobie jeszcze ze szkoły (z pamięci) wiersz poety pisany do swojego syna – ponieważ masz obco brzmiące nazwisko, to musisz wykazać się podwójną odwagą wśród huku armat.

B. Obama publicznie nas znieważył ale publicznie tego nie odwołał. Podobno napisał jakiś liścik do władz polskich. Dodać tylko należy, że w czasie II-ej wojny światowej Polski nie było na mapie świata, rząd był na emigracji a na terenach rdzennych Niemiec było chyba więcej obozów koncentracyjnych jak na terenach nieistniejącej wówczas Polski. Władze nasze przyjęły stanowisko tego typu „Polacy nic się nie stało”, rządził wtedy B. Komorowski i D. Tusk.

Na początku tego tygodnia poszedł w świat komunikat od szefa FBI USA Jamesa Comeya, że Polska współpracowała z nazistami dokonując Holokaustu na Żydach. Jak wiadomo w tamtym czasie rząd polski był na uchodźctwie w Londynie, całkowicie zależny od Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych. Ten pan nawet nie powiedział, że naziści współpracowali np. ze szmalcownikami, marginesem społecznym, z policją żydowską, Judenratami itp. tylko z Polską a nazwy Niemiec zapomniał. Aktualny rząd polski nadal twierdzi że „Polacy, nic się nie stało”. Obecnie Polską rządzą B. Komorowski i E. Kopacz.

To, że antypolonizm istnieje w świecie i coraz bardziej się nasila, to jest nasza wina. Każdy naród, państwo prowadzi politykę historyczną korzystną dla siebie i zwalcza przejawy negatywnych opinii o sobie. My natomiast z lubością masochisty oczerniamy siebie nawet niezgodnie z prawdą, więc inni na naszej głupocie korzystają, w szczególności są to: Żydzi amerykańscy, Niemcy a ostatnio nawet Ukraińcy.

Państwo polskie nie wspiera Polaków mieszkających poza granicami naszej Ojczyzny a wspiera grubymi milionami mniejszości narodowe mieszkające lub przebywające u nas, bez żadnej wzajemności, np. Ukraińców, Litwinów, Niemców. Polskie władze bardzo się liczą z wrażliwością innych nacji, tylko że z naszą wrażliwością nie liczą się inni.

A może my już nie mamy godności, honoru i dumy, bo jak wytłumaczyć że takie moralne miernoty wybieramy do władzy. Trudno zrozumieć, dlaczego np. Ministerstwo Kultury sowicie wspiera tworzenie filmów przedstawiających nas jako antysemitów. Jak by tego było mało to minister Zdrojewski zakupił antypolski niemiecki film „Nasze Matki, Nasi Ojcowie”, czym zasilił kasę niemieckiego producenta z kieszeni polskiego podatnika. Film ten był też współfinansowany przez prywatnego rosyjskiego biznesmena.

Inteligentni i bardzo patriotyczni mieszkańcy województwa wrocławskiego (pokolenie kresowiaków) w nagrodę wybrali pana Zdrojewskiego do europarlamentu by tam reprezentował polskie interesy i zarobił porządną kasę. Można się psychicznie załamać nad podłością a może głupotą tych śląskich lemingów. Ale czy tylko śląskich?

- - -
24.04.2015 r

oto Czesław Czesław

Czesław Buksiński, inżynier, obecnie na emeryturze, od 1981 r związany z opozycją niepodległościową.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Ferdek

Anne Applebaum krytykuje szefa FBI Jamesa Comey'a

Tym razem trzeba pochwalic zone Radka Sikorskiego Anne Applebaum,
publicystke dziennika "Washington Post," ktora krytykuje szefa FBI Jamesa Comey'a za jego wypowiedź o odpowiedzialności za Holocaust. Appelbaum zarzuciła Comey'owi, że nie rozumie historii zagłady Żydów podczas II Wojny Światowej.

Przeciez mogla zachowac sie jak typowa Esterka a tu okazuje sie, ze
broni nas Polakow. Czy to ze wzgledu na meza?

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Anne-Appleb...

http://www.washingtonpost.com/blogs/post-partisan/...

oto chłop jag

Przeciez mogla zachowac sie

Przeciez mogla zachowac sie jak typowa Esterka a tu okazuje sie, ze
broni nas Polakow. Czy to ze wzgledu na meza?

To jest przemyślany odcinek frontu - ponieważ rzeczona potwarz za sprawą notabli USraelskich - jest skierowana do amerykańskiego odbiorcy. W Polsce i tak w to nikt nie uwierzy - więc niektórzy odgrywają tylko - rolę tych sprawiedliwych.

oto Ferdek

Amerykański historyk o "trupach w szafie" polskiej historii

Kolejny głos na temat wypowiedzi szefa FBI w amerykańskiej prasie. W komentarzu na łamach "The Washington Post" historyk Laurence Weinbaum krytykuje Jamesa Comey'a za sugestię o współodpowiedzialności Polski za Holocaust. Weinbaum ubolewa jednak, że wielu Polaków "nie chce zmierzyć się z ciemną stroną własnej historii".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Amerykanski...

oto chłop jag

Autor raczy myśleć, że z tą tzw. demokrarturą - to tak

naprawdę a tymczasem V kolumny pupili szatana opanowały nie tylko Polskę - oni opanowali o wiele większe i bogatsze kraje - tołażysze.
Wniosek?
Taki amerykański notabl włącznie z ichnim prezydentem - dostaje kartkę z treścią, którą ma wygłosić i spróbowałby tylko owej treści - nie wygłosić - tołażysze.
Wniosek?
Podobnie jest w Polsce - prezydent zwany wśród swoich Olem dostał kiedyś kartkę z treścią o przepraszaniu w imieniu tubylców (być może pisaną w Łoszingtonie) - to i przepraszał - pieczętując owym przepraszaniem rzekomą winę tubylców - tołażysze.
Piekła zdaniem pupili oczywiście - nie ma - tołażysze - z czego najbardziej cieszy się Szatan.

oto Ferdek

Głos zabrał szef krakowskiej społeczności żydowskiej

Po bulwersującej wypowiedzi dyrektora FBI na temat udziału Polski w holocauście, głos zabrał szef krakowskiej społeczności żydowskiej. - Polacy są sprawiedliwi, ratowali nas w czasach Holocaustu - ocenia Jonathan Orstein, szef Jewish Community Center (Centrum Społeczności Żydowskiej).

"Jeśli dyrektor FBI przyjedzie do Polski, pokażę mu prawdziwą historię II Wojny Światowej"

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1019401,title,Jesli-dy...

oto Ferdek

Naczelny rabin Polski o wypowiedzi szefa FBI

Naczelny rabin Polski o wypowiedzi szefa FBI: nie można machnąć ręką.
Pozostanie niesmak, jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związków amerykańsko-polskich - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Dodał też, że obecnie Polska "to bezpieczny kraj dla Żydów".

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1329,title,Naczelny-ra...

oto Krzysztof M

Naczelny rabin Polski o

Naczelny rabin Polski o wypowiedzi szefa FBI: (...)
Pozostanie niesmak, jeśli szef FBI nie przeprosi. To nie będzie tragedia, to nie będzie koniec związków amerykańsko-polskich - stwierdził w Kontrwywiadzie RMF FM naczelny rabin Polski Michael Schudrich. Dodał też, że obecnie Polska "to bezpieczny kraj dla Żydów".

I zdaje się, że tylko to ostatnie go interesuje.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.