Rosja wyrzuca kolejne zachodnie NGO

Ministerstwo sprawiedliwości Rosji umieściło amerykańską organizację pozarządową German Marshall Fund na liście organizacji, których działalność jest zakazana na terytorium Federacji Rosyjskiej.

Przed tygodniem resort sprawiedliwości wpisał na nią dwie inne organizacje zagraniczne: zarejestrowaną w Niemczech Europejską Platformę Demokratycznych Wyborów (EPDE) i założone na Litwie Międzynarodowe Centrum Badań nad Wyborami. Obie organizacje zajmowały się wyborami w Rosji.

Decyzja ministerstwa oznacza, że na liście niepożądanych organizacji jest obecnie 14 podmiotów.
Pierwsze zagraniczne organizacje zostały wpisane na rosyjską "czarną listę" w 2015 roku. Za pierwszą niepożądaną organizację Rosja uznała amerykańską fundację National Endowment for Democracy (NED).

Resort działa na podstawie ustawy "O środkach oddziaływania na osoby związane z naruszeniami podstawowych praw i wolności człowieka i obywateli Federacji Rosyjskiej" i na mocy decyzji zastępcy prokuratora generalnego Rosji. Za niepożądaną może być uznana organizacja pozarządowa lub firma "stwarzająca zagrożenie dla podstaw ustroju konstytucyjnego Rosji, jej obronności lub bezpieczeństwa".

Założony w 1972 roku German Marshall Fund to bezpartyjny think tank z siedzibą w Waszyngtonie. Od maja 2011 roku ma również siedzibę w Polsce.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto faron 22 marca

Czyszczenie czas zacząć

Ten Soros, to jak kura nioska, wszędzie zostawi jakieś "demokratyczne jajeczko" pozarządowe mające na celu stwarzać, jakieś "Międzynarodowe Centrum Badań nad Wyborami", po prostu kabaret, amerykanie będą "badać" wybory i to gdzie w Rosji i innych państwach świata.

oto sir Galahad

Skoro tak bardzo chcą badać

Skoro tak bardzo chcą badać demokrację to na początek mogliby zabrać się za Arabię Saudyjską. No i upomnieć się oprawa kobiet...

oto Krzych Adam

No właśnie.

Za pierwszą niepożądaną organizację Rosja uznała amerykańską fundację National Endowment for Democracy (NED).

Zaczynając już od tej pierwszej organizacji dlaczego tak bardzo Amerykanie chcą obdarowywać akurat Rosjan tą swoją demokracją? "Endowment" oznacza obdarzenie, bądź wyposażenie kogoś w jakieś dobra np. materialne, czy też przez pomoc czysto finansową. Akurat władza Putina nie może być uznana za niezgodną z demokracją bo go sobie Rosjanie wybierają jak najbardziej zgodnie z normami zachodniej demokracji. A w takiej Arabii Saudyjskiej nie ma żadnych wyborów, ani do najwyższych wladz państwowych, ani lokalnie. Jeżeli kogos obdarzać Amerykanie chcą , to czy nie powinni zacząć od Półwyspu Arabskiego?

oto Robercik

Zgodzę się, że rosyjska

Zgodzę się, że rosyjska demokracja jest niemal identyczna z zachodnią. Różnica tkwi w tym, że na Zachodzie rada mędrców często zmienia marionetki, wręćz wbiła ludowi do głów, że polityk nie może za długo być na urzędzie, bo to szkodzi. W Rosji rada mędrców ustaliła inaczej.
Jednak z prawdziwą demokracją ma to niewiele wspólnego. Ludzie wybierają człowieka podanego im na tacy, a nie lansują go oddolnie. To nie oni go lansują, nie oni go pozbawią urzędu i nie oni zaproponują następcę.

A co do samej wiadomości, to interesujące, że Zachód oskarża bez dowodów Rosję o ingerencję w swoje wybory, a sam utrzymuje jawnie organizację mające wpływanie na rosyjskie wybory w statucie!

oto chłop jag

Rosja wyrzuca kolejne

Rosja wyrzuca kolejne zachodnie NGO

Pewnikiem robi to zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami z tamtymi grandziarzami - tołażysze.
Wniosek?
Świat dwubiegunowy rządzi się swoimi prawami - co nie znaczy, że pupile szatana pozbywają się jakiejś części władzy nad ssakami z grupy naczelnych - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.