Przeciw "polskim obozom" na amerykańskich drogach

Polskie środowisko patriotyczne w Chicago podjęło inicjatywę, przygotowało ciężarówkę z grafiką German Death Camps. "Truck" lada dzień wyruszy na drogi w USA. Krótki film, na którym widać wyjeżdżającą z garażu ciężarówkę dostępny jest tutaj:

W związku ze zintensyfikowaną kampanią zniesławiającą Polskę i polski naród, która trwa od kilku dekad, a ostatnio przybrała na sile, wychodzimy oszczerstwom na przeciw. Nigdy nie wolno dopuścić do tego, by Niemcy — architekci oraz sprawcy polskiego i żydowskiego Holokaustu byli myleni z ofiarami — DO NOT CONFUSE THE MURDERER WITH THE VICTIM.

Przez kilkadziesiąt lat funkcjonowała precyzyjna i skoordynowana operacja, której celem było metodyczne niwelowanie i relatywizowanie ciążącej na Niemcach odpowiedzialności za zbrodnie podczas II wojny światowej. Jednocześnie akcja dezinformacyjna służyła temu, aby obarczać winą za zbrodnie i Holokaust inne narody, a zwłaszcza Polskę, której terytorium okupowane przez Niemców, było głównym obszarem eksterminacji Polaków, Żydów i ofiar wielu innych narodowości w niemieckich obozach śmierci. Nasza inicjatywa ma na celu propagowanie prawdy historycznej wśród społeczności Stanów Zjednoczonych. Jest to zarazem jeden z wielu projektów broniących dobrego imienia Polski i Polaków, który przyczyni się do utrwalania w świadomości odbiorców fundamentalnej prawdy, opartej na faktach — iż to Polacy byli ofiarą a katem Niemcy.

germandeathcamps.us@gmail.com

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

Archipelag Europejskich Obozów Zagłady

W podbitej przez Niemców Europie było około 40 obozów koncentracyjnych a dodatkowo były tzw. podobozy. Tych co używają słów „polskie obozy koncentracyjne” należy zapytać, to gdzie znajdowały się takie m.inn. obozy koncentracyjne jak: Buchenwald, Dachau, Mauthausen-Gossen, Gross-Rosen, Ravensbrϋck. Obozy koncentracyjne znajdowały się na terenie różnych krajów europejskich okupowanych przez Niemcy np. we Francji czy Holandii.
www.prawica.net/6442

oto ~~~J

Ą co pan ...

... zrobi z odpowiedzią: Ravensbruck leży w Niemczech, a Oświęcim w Polsce?
Czy poczuje się pan lepiej, jak wywalczy pan podział na niemieckie i polskie obozy?
Pytanie o geografię jest słabą formą walki, bo to słabo opanowana przez światowy lud nauka.
JJerzy

oto chłop jag

Przeciw "polskim obozom" na

Przeciw "polskim obozom" na amerykańskich drogach

Dobre i to - jednak to wielkie media na czele z Hollywood - są oczyma i mózgiem większości Amerykanów - tołażysze.

oto Natalia Julia Nowak

Wyjątkowo niefortunne sformułowanie :-(

wychodzimy oszczerstwom na przeciw

Co z tym fragmentem jest nie tak?

wychodzić naprzeciw (komuś, czemuś)
Słownik: Słownik frazeologiczny

z życzliwością, ze zrozumieniem podchodzić do kogoś, czegoś : Wychodząc naprzeciw postulatom mieszkańców osiedla, postanowiliśmy przeznaczyć stary budynek administracyjny na młodzieżowy dom kultury.

Źródło: http://www.edupedia.pl/words/index/show/476798_slo...

Sama akcja szczytna i godna poparcia.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.