Rosja zmniejsza wydatki wojskowe

Prezydent Putin w dzień po wyborach poinformował, że Rosja "obniży wydatki wojskowe w tym i w następnym roku".

"Nie pozwolimy na żaden wyścig zbrojeń" - stwierdził.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Krzysztof M

Putin rozgrywa Trumpa

Putin rozgrywa Trumpa medialnie. Wydatki rzeczywiste nie są tu istotne. Ważny jest wizerunek. A tu widzimy, że Putin nie chce wyścigu zbrojeń (tak jak nie chcą ich wszyscy ludzie na świecie). I, jeśli Trump nie odpowie w tym samym tonie, to nie uniknie opinii tego, który dąży do wojny. :-)

oto Miś Uszatek

... tak jak nie chcą ich wszyscy ludzie na świecie...

Ja chcę! Bo wbrew idiotyzmom różnych pacyfistów i czerwonych propagandystów, którzy pisali podręczniki szkolne, gdym jeszcze był uczniem, uważam że wyścig zbrojeń jest dobry! Bo zapobiega wojnom! I lepiej wydawać pieniądze na coraz lepszą broń, niż potem płakać, że "tamci" mieli nowocześniejszy sprzęt...Bo słabość, jakby Pan nie wiedział, rozzuchwala bandziorów! Wszelakich...A opowieści, o tym, że "jeden nowoczesny myśliwiec kosztuje tyle, co 20 szkół w Afryce" na mnie nie działają...Po pierwsze; te pieniądze i tak, by do Afryki nie trafiły. Po drugie: gdyby trafiły, to zostałyby wydane na najdroższe hotele dla "wolontariuszy", co to "pomagają" Afryce, albo rozkradzione przez afrykańską kleptokrację, z jakiejś przyczyny uważaną, za "klasę polityczną". Zresztą przy budowie czołgów, Samolotów, śmigłowców, armat, rakiet ludzie znajdują zatrudnienie...Od inżynierów-projektantów, poprzez konstruktorów, a na sprzątaczkach biur kończąc...

oto Krzysztof M

Bo słabość, jakby Pan nie

Bo słabość, jakby Pan nie wiedział, rozzuchwala bandziorów!

A kto powiedział, że brak wyścigu zbrojeń, to słabość jednej ze stron? :-)) Skąd pan to wytrzasnął? :-))

oto atruz 21 marca

Oj naiwny, naiwny........

Pan to tak poważnie czy tylko prowokująco, Rosja nigdy nie obniży wydatków na zbrojenia, obniżka może być spowodowana tym, że Rosja już nie dokonuje zakupów komponentów do uzbrojenia w innych krajach / dawniej były to Włochy, Francja, Niemcy/. Poza tym, budżet na zbrojenia, jak podawali ostatnio, jest niejawny.

oto olbin 21 marca

Putin wie co robi

Nie rozumiem tego co pan napisał, ze w kasie brakuje pieniędzy, niby dlaczego ma brakować, ropa cena stabilna ponad 60 dol.za baryłkę, gaz, płynie, nawet skroplony, żywność eksport, a nie import, gdyby Rosja nie miała pieniędzy nie skupowałby złota
/6 miejsce na świecie/ ogólnie Rosja ma dodatni bilans handlowy, zadłużenie prawie zerowe około 12 % pkb, więc w czym problem.

oto mika

Panie Marianie

https://www.cbr.ru/eng/hd_base/mrrf/mrrf_m/

Tak wiem, że to sfałszowane a ruskie pieką i jedzą chleb ze sproszkowanej kory brzozowej bo im ziarna brakuje. Bardzo serdecznie Pana pozdrawiam.

PS Deklaracje są fajne,ale ile środków jakieś państwo realnie przeznacza na zbrojenia może wiedzieć tylko kilka osób bezpośrednio w to zaangażowanych.

oto Robercik

Nie przyznamy sie do tego, że

Nie przyznamy sie do tego, że w kasie brakuje pieniędzy, ale musimy zmniejszyc wydatki i jako zasłonę dymną ogłosimy, ze to będzie walka z wyscigiem zbrojeń.

Dobrze Panie Mar.Janie. A teraz proszę mi powiedzieć...:

1. kogo USA chcą "powstrzymywać"?
2. jakie nadwyżki budżetowe rząd USA zgromadził przez ostatnie 20 lat.
3. jeśli pytanie nr. 2 zadziała otrzeźwiająco - kiedy schemat życia na kredyt załamie się?

oto sir Galahad

Putin nie zabiega o poparcie

Putin nie zabiega o poparcie polskich rusofobów, którzy wszystko interpretują w niekorzystny dla Rosji sposób. Rosjanie wiedzą, że na świecie USA nie cieszy się przesadną popularnością, osobliwie w świecie arabskim. Każdy taki gest poprawia wizerunek Rosji a pogarsza Ameryki. A Amerykanie sami budują swój wizerunek agresora.

oto chłop jag

Rosja zmniejsza wydatki

Rosja zmniejsza wydatki wojskowe

Poza grą propagandową - jest to jasny przekaz do grandziarzy, że drugi raz na ten sam lep złapać się nie damy - tołażysze.
Wniosek?
Tak swoja drogą miałby się kiedyś Reagan z pyszna - gdyby podobnie zareagował CCCP w swoim czasie.

oto Aleksy

Mądrość etapu

Putin powiedział (między wierszami) że najdroższe projekty zbrojeniowe, będące w fazie testowania prototypów, będą wdrażane do seryjnej produkcji za 2 lata, co wymaga większych nakładów finansowych. Bajki Reagana, dla pospólstwa, o gwiezdnych wojnach można włożyć w buty, USA mając taką możliwość panowania nad światem nie zmarnowałyby okazji.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.