Robi się poważnie

Zachód chyba nie zamierza uznać sytuacji w Syrii za początek normalizacji.

Generał Richard Clark powiedział w wywiadzie dla „Jerusalem Post”, że Amerykanie liczą się z możliwymi ofiarami w przypadku wysłania kontyngentu wojskowego do Izraela.

Jak donosi portal Zero Hedge, „Wcześniej w tym miesiącu, w trakcie 9. corocznego, 12-dniowego, masywnego wspólnego ćwiczenia o kryptonimie ‚Juniper Cobra’, które zostało okrzyknięte w izraelskich mediach jako największe w swoim rodzaju, symulując ‚bitwę na trzech frontach’ (mianowicie Syria-Liban- Strefa Gazy), dowódca US Third Air Force, gen. Richard Clark przedstawił scenariusz, w którym żołnierze amerykańscy mogli zostać poproszeni o walkę i śmierć w obronie Izraela, nawet do tego stopnia, że znajdą się pod izraelskim dowódcą odpowiedzialnym za podejmowaniem decyzji na polu bitwy”.

Masywne ćwiczenia z prośbą o śmierć?
https://kresy.pl/wydarzenia/amerykanski-general-am...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Eowina

USA budują w Syrii bazę wojskową.

Zapowiada się, że tam zostaną na stałe, tak jak w Iraku i Afganistanie. Amerykańskie bazy rosną jak grzyby, rośną nakłady na zbrojenie, ale również zadłużenie USA. Taki stan rzeczy chyba będzie miał przesilenie.
PS. Trump zadzwonił do Putina z gratulacjami po wyborach. Wyraził nadzieję, że się wkrótce spotkają. https://www.rferl.org/a/trump-putin-call-congratul...

oto BTadeusz

Uprzedziła mnie Pani-:)))

Właśnie chciałem donieść, że psychopatia nie jest zakaźna, bo Trumpa nie bierze... A to proszę.
Może Putin w specjalnej paczce przesłał Mu trochę gazu rozweselającego?...
Od tygodnia pierwsza dobra wiadomość.

A co na to nasze ratlerki?
Puszczą Lewandowskiego na Mundial?...
-:))

oto chłop jag

Zachód chyba nie zamierza

Zachód chyba nie zamierza uznać sytuacji w Syrii za początek normalizacji.

Chyba będzie musiał przekazać po cichu obowiązki Rosjanom a ewentualne tam ograniczone zadymy - będą mieć na celu uwiarygodnienie Rosji w arabskich oczach - tołażysze.
Wniosek?
Wtedy będzie tam prawdziwy ambaras - kiedy Arabowie nie dadzą się nabrać na dobrego i złego policjanta - tołazysze.

oto Eowina

Duży skandal we Francji. Zemsta zza grobu Kadaffiego.

Został zatrzymany i przesłuchany były prezydent Nicolas Sarkozy z powodu wykroczeń w kampanii wyborczej w 2007 roku. Podobno na jego kampanię płacili milionerzy z Libii. Są świadkowie, którzy nosili miliony euro w gotówce. Handlarz bronią Libańczyk Ziad Takieddine twierzi, że przyniósł €5 million w gotówce. W sumie dostał od Arabów €50mln.

oto KubaG

Informacyjnie bo w TV nie

Informacyjnie bo w TV nie usłyszycie: dziś w ataku rakietowym wykonanym przez "wojowników o demokrację" z Wschodniej Ghouty zginęło 39+ mieszkańców Damaszku. Wiem, że nie wszyscy mają konta na Twitterze i śledzą na bieżąco sytuację więc wrzucam.

oto Mar.Jan

Analizując sprzeczności w cytowanym wywiadzie

powiedziłabym, że robi się głupio i śmiesznie, a nie "powaznie".

Od początku istnienia USA nie było żadnej wojny, na której amerykańscy zołnierze walczyliby i umierali pod cudzym dowództwem. W I i II wojnie św. to wojska sprzymierzone walczyły pod amerykańskim dowództwem. Na Bliskim Wschodzie Amerykanie toczą własne wojny, choc nie da sie ukryć, że zawsze w interesie Izraela. Jednak to nie Zydzi dowodza amerykańskimi oddzialami.

oto Eowina

Robi się poważnie w zakresie wojny cłowej.

Prezydent Trump przyjaciół z UE, Kanady i Meksyku karać cłami na stal i aluminium nie będzie, ale nakłada potężne cła na chińskie produkty. Nie są znane jeszcze detale, ale jak pierwsze informacje głoszą, ma to być jakieś $60mld. Trzeba czekać.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.