Kolejny prawicowy sojusznik mówi: poddajcie się w sporze z Żydami

Matthew Tyrmand, prawicowy sojusznik PiS-u, opublikował w Jerusalem Post i Salon24 tekst "Ustawa o IPN stawia Polskę po złej stronie globalnej lewicy" . Apeluje: zrezygnujcie z tego!

"Jeśli [nie zostanie zmieniona ustawa o IPN], globalistyczna lewica polityczna wygra (z pewną pomocą krajową), wbijając klin w stosunki między Polską a jej amerykańskimi i izraelskimi sojusznikami – rękami rządów, które mają podobną filozofię polityki. Byłoby to niewybaczalną porażką z długofalowymi negatywnymi konsekwencjami dla umacniającej się pozycji Polski w europejskim porządku politycznym i zaprzepaszczeniem jednoczesnych możliwości głębszego zaangażowania się w Polsce przez amerykańskich i izraelskich sojuszników w ramach niezliczonych wspólnych interesów".

Autor jednocześnie chwali "konserwatywny, nacjonalistyczno-populistyczny rząd" polski za "nie uginanie się dyktatom Brukseli".

Jednym należy się ugiąć, innym nie należy.

oto Jacenty Jacenty

czasami coś wrzucę, jak uznam, że warto.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto Gringo

Żadne zaskoczenie, młody

Żadne zaskoczenie, młody Tyrmand to przecież skrajny przypadek żarliwego neokonserwatysty. Konkluzja wyjątkowo trafna Panie Jacenty.

oto pokory goj

trzeba zapłacic

opór nie ma sensu trzeba sie dogadac i zapłacic 2 biliony zł zydom z izraela + 1 bilion zydom z Usa ja wiem to trudne ale moze wtedy dadza nam spokój. Polska jest antysemicka tak mówił pan redaktor z tvn24 znaczy ze musimy płacic inaczej nas ukarza

oto gość

Kolejny prawicowy sojusznik

Kolejny prawicowy sojusznik mówi: poddajcie się w sporze z Żydami

Przecież ten spór i tak odbywa się w rodzinie i ponad głowami tubylców - tołażysze.
Wniosek?
Polskę tubylcom już dawno odebrano - więc mamy do czynienia tylko z szalonym tańcem pupili szatana na grobie Polski - tołażysze.

oto Krzych Adam

Hmmm.

Tak się zastanawiam czy Polska jest bardziej jak ten zając, co to go psy zjadły wśród serdecznych przyjaciół, czy też jak owe jagnię zdybane przez wilki. Chyba jednak bardziej jest to ten drugi przypadek. Jest ona jak to jagnię smaczna, słaba i w lesie.

A ten biskup warmiński to chyba jakiś prorok był, czy co?

oto pioszo54

Jest ona jak to jagnię

Jest ona jak to jagnię smaczna, słaba i w lesie.

a to nie prosta konsekwencja ulegania zachodniej, antyrosyjskiej propagandzie, w czasach PRL-u, a i dawniej ?

bo słabi i w lesie byliśmy, jako naród i państwo już od bardzo dawna,
a przy żadnym innym sojuszniku nie będziemy mieli tak dobrej pozycji, jak w sojuszu z Rosją.

oto Krzych Adam

Też, zapewne.

Ale nie tylko.

To było o zawartej w pierwotnej wersji próbie diagnozy co postawiło Polskę w pozycji jagnięcia co to było smaczne, słabe i w lesie, ale skoro Pan dopisał do swej wypowiedzi co nieco, to i ja też to zrobię.

Pełna zgoda, jeśli tylko sojusz z Rosją to coś osiągalnego. Jak dotąd (historycznie) nie mamy doświadczeń, które by wskazywały na taką gotowość. W chwili obecnej jest też ten problem, że obecnie Polska nie ma wiele do zaoferowania Rosji jako sojusznik, więc na taką gotowość trudno liczyć.

Jednakże należy stwierdzić, że dla tzw. Zachodu Polska sojusznikiem nie jest, a jedynie harcownikiem przeciw Rosji, zaś jeden z nominalnych sojuszników, a mianowicie RFN na bardziej cechy egzystencjalnego wroga Polski niż sojusznika.

Gdzieby się nie zwrócić jest to sytuacja tego jagnięcia, które owi "wilcy" Krasickiego zdybali w lesie.

oto Natalia Julia Nowak

Wszystko wychodzi w praniu.

Rację mają ci, którzy mówią, że właśnie opadają wszystkie maski. W takich kryzysowych sytuacjach, jak obecny spór Polski z USA i Izraelem, najlepiej widać, kto jest kim.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.