Wczoraj w TV TRWAM

Tym razem mówimy o otrutym szpiegu, nowym rządzie Niemiec i powodach dla których ochrona życia to temat niewygodny dla rządzącej partii.

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
1.8
Ogólna ocena: 1.8 (głosów: 5)

Dyskusja

oto Zona

Pierwsze zdania i już fakty

Pierwsze zdania i już fakty objawione pod tezę "Rosjanie zabili". Coraz więcej jak widzę świadków. I to wszystko tuż po formule "Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus i Maryja zawsze Dziewica"... Jestem tu zaledwie gościem ale naprawdę sądzę że twórca tej strony powinien rozważyć czy media mające radio, telewizję, prasę, i swoje strony internetowe powinny publikować swoje tezy na tych szacownych stronach...

oto Robercik

Sprawa z tym agentem jest

Sprawa z tym agentem jest papierkiem lakmusowym na poziom zidiocenia, zdemoralizowania, tchórzostwa, a czasem wręcz psychopatii dziennikarzy. Mamy oto:

- nonsensowny motyw (zabicie szpiega po latach, w dodatku wymienionego a nie uciekiniera)
- natychmiastowe oskarżenie Rosji (w mniej niż kilka godzin)
- prowokacyjne zachowanie rządu Wielkiej Brytanii (żądanie wytłumaczenia niewinności w 24 godziny, żądania - cytuję - "zamknięcie mordy przez Rosjan"), wydalenie dyplomatów
- idiotyczna argumentacja, np. że gaz jest rosyjski, choć w rzeczywistości gaz jest radziecki a dostęp do niego Amerykanie zdobyli 20 lat temu.
- idealny czas afery z punktu widzenia tych którzy chcą bojkotować mistrzostwa w piłce.
- idealny argument aby storpedować Nord Stream 2.
- teatralnie ostentacyjnie przeprowadzona operacja.
- zero korzyści Rosjan. No bo jeśli to miało być ostrzeżenie dla zdrajców, to przypominam, że w samej Moskwie są tysiące aktywnych pluskiew które publicznie śmieją się z niemocy Kremla. Śmieją się mimo Niemcowa, mimo Litwinienki. Tacy odważni? Śmieją się, bo WIEDZĄ kto tych ludzi zabił.

Po prostu jest to bajeczka dla tępych dzbanów, których rozumienie świata jest na poziomie przedszkolaka. Rydzyk degraduje słuchaczy do poziomu zwierząt.
No, ale jeśli u Rydzyka gości Jojne Daniels - obywatel Wielkiej Brytanii i Izraela, to nie dziwne, że cała ta "stajnia" musi ćwierkać z tego klucza. Nie oglądałem tego materiału, więc nie wiem czy pan Tomczyk prezentował jakieś krytyczne uwagi. To co Pan zamieścił w komentarzu spowodowało, że boję się klikać w link. Po prostu gdy widzę zakłamane materiały gdzie brakuje choćby jednego głosu krytycznego (wszystkie gadające głowy się zgadzają), to mi ciśnienie skacze.

oto Krzysztof M

No, ale jeśli u Rydzyka gości

No, ale jeśli u Rydzyka gości Jojne Daniels - obywatel Wielkiej Brytanii i Izraela, to nie dziwne, że cała ta "stajnia" musi ćwierkać z tego klucza.

Rydzykowi pewnie się wydaje, że w ten sposób ratuje katolicyzm w Polsce...

oto Eowina

Rosja a Zachód.

To wydarzenie w Salisbury jest bardzo dziwne. Nikt nie przedstawia dowodów, a wszyscy wmawiają, że musi to być działanie Rosji. Polskie potakiwanie jest wpisane w scenariusz, czyli jest to polska rola bycia na Zachodzie. Nazywa się to jednością. Więc chodzi o pokazanie, że Zachód jest zjednoczony.

Czy rzeczywiście Zachód jest zjednoczony? Gdyby był faktycznie zjednoczony, to nie trzeba by go było tego tak demonstracyjnie afiszować. Zawirowanie jakie nastąpiło na Zachodzie, wynika z wielu powodów.

1.Głownym powodem rozbicia jedności Europy jest najazd muzułmański. Protest krajów w Europie Wschodniej został wzmocniony wynikiem wyborów we Włoszech. Nawet w Niemczech pojawił się głos, że muzułmanizm jest w Europie obcy. Pojawiające się partie narodowe we wszystkich krajach zyskują poparcie społeczne.

2. Brexit też jest powodem rozbicia jedności Zachodu. Może May wyobraża sobie, że tragedia w Salisbury spowoduje, zmiękczenie stanowiska Unii w sprawie Brexitu, ale tak się nie stanie. Brytyjczycy muszą zaplacić koszty wyznaczone w umowie „rozwodowej” jeżeli do niego dojdzie. Bo nie jest pewne, że Brexit nastąpi. Głowną przeszkodą jest otwarta granica w Irlandii między Irlandią Pólnocną należacą do UK, a Republiką Irlandzką. A zamknąć tej granicy nie można, bo jej otwarcie jest zagwarantowane przez umowę między Irlandią i UK poprzez tzw. Good Friday Agreement w 1998roku. Oprócz tego pojawia się szereg innych implikacji, między innymi problem Gibraltaru.

3.Rozbicie Zachodu powoduje też polityka USA, czyli “America First”i cła jakie zaczyna rząd prezydenta Trumpa nakładać na państwa europejskie. USA również wymusza dyscyplinę finansową w państwach NATO. Kreuje zagrożenie konfliktem wojennym z Iranem czy Koreą Płn. , a również amerykańska polityka względem Izraela w sprawie Jerozolimy. Nawet polityka europejska w sprawie Syrii różni się od stanowiska Amerykańskiego. Przeciągające się sankcje amerykańskie na RF i wymuszona w tym solidarność europejska nie pomaga Ukrainie, a sankcje przynoszą straty we wszystkich krajach Europy.

4. Wreszcie amerykańska polityka ekonomiczna zaczyna być niezgodna, a wręcz konkurencyjna względem polityki unijnej. Amerykańskie stanowisko przeciwko Nord Stream 2 jest zgodne polskim i ukrainskim, oraz krajów bałtyckich, ale reszta Europy jest temu przeciwna. Ameryka chce zająć rosyjskie miejsce w dostawie gazu, ale ponieważ proponuje droższy gaz, uczciwa konkurencja jest zastąpiona politycznym naciskiem.

Aby jakoś wszystkie te problemy wyciszyć, politycy szukają wroga i tworzą go w postaci prezydenta Putina. Opisują Putina jako wszechmocną siłe, która inicjuje wszelkie zagrozenie cywilizacji zachodniej, która jest największym osiągnięciem cywilizacyjnym. Oczekują, że zagrożnie zjednoczy Zachód we wspołnej antyputinowskiej polityce, a odpowiednia propaganda pozwoli rosyjskiemu społeczeństwu zobaczyć swoją pomyłkę jaką jest poparcie jego kandydatury na stanowisko prezydenta. Włączenie Rosji w politykę zachodnią na warunkach przez Zachod wyznaczonych, w tym scenariuszu, dla Zachodu jest najprostszym rozwiązanie wszelkich zachodnich problemow.

oto chłop jag

Proponuję zawsze rozpatrywać

tę i przyszłe prowokacje przez pryzmat fundamentalnej w XXI wieku prowokacji - jaką było widowiskowe złożenie Jankesom WTC w NY - tołażysze. Owe złożenie uświadamiać powinno, że Jankesi maja w swoim kraju tyle do gadania co Polacy w swoim - tołażysze - a to z kolei uświadamia, że pupile szatana nie muszą już w walce z ludzkością - nawet dbać o pozory - tołażysze. Stąd ta rzeczona prowokacja ma taki prymitywny kształt - tołażysze.
Wniosek?
Należy pamiętać, że pupil szatana robiący prowokacje np. w UK ma gdzieś dobro tego kraju i ich obywateli stworzonych przez Boga a taki stan rzeczy może wywołać dysonans poznawczy - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.