Muzeum Polin zaczyna polowanie na antysemitów

Na 50. rocznicę wydarzeń marcowych 1968 roku muzeum POLIN przygotowało specjalną wystawę, która punkt po punkcie pokazuje "czarne strony historii Polski". Można na niej zobaczyć pamiątki wydarzeń sprzed pół wieku, i całkiem współczesne przykłady antysemityzmu. Znalazły się tam np. listy, jakie w czasie ostatniego sporu polsko-izraelskiego, wywołanego przegłosowaniem ustawy o Instytucie Pamięci Narodowej trafiają, do ambasady Izraela w Polsce.

Na wystawie znalazły się także tweety: Magdaleny Ogórek, obecnie dziennikarki TVP Info, która jakiś czas temu zapytała Marka Borowskiego, czy prawdą jest, że jego ojciec zmienił nazwisko z „Berman" na „Borowski". Pojawił się także tweet Rafała Ziemkiewicza o „kilku chciwych parchach", którzy „odwodzą go od wspierania Izraela".

tt

Muzeum Polin pokazało je jako przykład antysemityzmu również tweet prof. Krystyny Pawłowicz, poseł Prawa i Sprawiedliwości, w którym  zapytała:

Czy bestie: Światło, Michnik, Wolińska, Berman, Brystygierowa/Krwawa Luna, Różański- są winni zbrodni na Polakach?

W jej ocenie w Muzeum Polin znajdują się liczne dowody antypolonizmu.

W POLINsą liczne dowody ANTYPOLONIZMU. Mój tweet z 2 II z pyt.,czy BESTIE:Światło,Michnik,Wolińska,Berman,Brystygierowa/Krwawa Luna/,Różański- są winni zbrodni na Polakach, pokazano jako przykł.polskiego antysemityzmu. A,i „holokaust”odniosłam też do Polaków (pisownia oryginalna)

Pawłowicz

Der Fakt komentuje: "Ogórek wciąż prowadzi program w TVP, nadal komentuje tam również Rafał Ziemkiewicz". "Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz na liście wstydu".

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Całe to muzeum

to pieniądze wyrzucone w błoto. Jedynym celem jego istnienia jest podlizywanie się Żydom. Ale co z tego, skoro Żydzi nie potrafią się za to odwdzięczyć?

oto Czesław

Duda kontra Pawłowicz

I kto tu ma rację pani poseł Pawłowicz tak jak wyżej a pan prezydent Duda tak , cyt."Prezydent dodał także, że patrząc „na tę naszą Polskę dzisiejszych czasów, XXI wieku, myślę sobie co za żal”. – Co za stratę ponosi dzisiejsza Rzeczypospolita, że wy wszyscy – ci którzy wyjechali, ci którzy być może umarli przez tamten ’68 r. – że was dzisiaj z nami nie ma, że jesteście elitą inteligencji, ale w innych krajach, że jesteście ludźmi sukcesu szanowanymi, ale w innych krajach, że wasza twórczość, że wasz dorobek naukowy, że wasze wspaniałe osiągnięcia nie poszły na rachunek Rzeczypospolitej. Co za żal, jakże mi jest przykro – podkreślił Andrzej Duda," Ciekawe czy pani poseł Pawłowicz zrobi z tego jakąś interpelację poselską czy grzecznie podniesie rączkę za budową następnego muzeum Żydów.

oto chłop jag

Muzeum Polin zaczyna

Muzeum Polin zaczyna polowanie na antysemitów

W kraju podbitym przez pupili szatana - nawet tzw. antysemici muszą być swojego chowu - tołażysze.

oto Kmieć

Muzeum Polin zaczyna...

... polowanie.
Zaczyna. Tyle że nie na mitycznych "antysemitów", a - nie bójmy się wprost tego powiedzieć - na Polaków, znienawidzonych Słowiańskich tubylców.

A to dopiero przedsmak "atrakcji", jakie czekają rdzennych tubylców na ich prastarej ziemi ze strony pustynnych demonów!

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.