ONZ: Izraelskie osiedlenia zbrodnią wojenną

Zeid Ra'ad al-Hussein, Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych do spraw Praw Człowieka (OHCHR) w przedstawionym raporcie orzekł, że osiedlanie się przez obywateli Izraela na okupowanych terytoriach Palestyny jest zbrodnią wojenną.

Ta działalność jest ciężkim naruszeniem artykułu 147 Czwartej Konwencji Genewskiej, która zakazuje okupantowi transferu ludności na terytoriach okupowanych. Konwencja obowiązuje od 1949 roku.

Raport będzie podstawą do uchwał ONZ, krytykujących zachowanie Izraela.

Izrael w dalszym ciągu prowadzi planową politykę wysiedlania Palestyńczyków i zasiedlania terenów Żydami. Na ten rok plany dotyczą ok. 10 tysięcy domostw, ogłoszono 3166 przetargów na zasiedlenia.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

A co do POLIN

Czy ten Wysoki Komisarz nie posiada wiedzy jak z transferem Żydów do Polski. W każdym przemówieniu premiera Morawieckiego brzmi ta tęsknota żeby ci "bracia i siostry pochodzenia żydowskiego" przybyli do Polski. Jeżeli tak mówi, to niech mówi w swoim imieniu, ja nie mam braci i sióstr pochodzenia żydowskiego.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.