Policja Myśli

Jeżeli nie wiedzieliście, to poczytajcie. Powstał bowiem „Międzyresortowy Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowania Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość”. Przyznam, że nie przypominam sobie podobnie idiotycznej nazwy komórki państwowej. Podobno miał to być pomysł samego szefa MSWiA – Joachima Brudzińskiego, zaakceptowany przez rząd. I można by pochichotać nad samym pomysłem i jego nazwą, gdyby nie okoliczności, a właściwie czas, w którym ten Zespół powołano. Czas, w którym Polska stanowi obiekt zmasowanego ataku Izraela i światowej diaspory żydowskiej, oskarżający nasz Naród i Państwo o współudział w holocauście i inne temu podobne zbrodnie. Utworzenie takiej instytucji świadczy o tym, że propagowanie poglądów i działań wymienionych w nazwie stanowi spory problem w naszym kraju, czyli przyznanie – w każdym razie częściowo – racji oszczercom Polski. Czyżby Zespół stanowił owoc braterskiego dialogu Polska-Izrael? Być może, ale nie chciałbym tu stanowczo wyrokować, by nie odbierać Panu Ministrowi Brudzińskiemu autorstwa pomysłu.

Co niepokojące, kompetencje i zakres działań nie zostały publicznie dookreślone. Ogólnikowo mówi się o propozycji zmian przepisów, analizie tego rodzaju zjawisk itp. Tymczasem tu i ówdzie słychać głosy o „potrzebie” rozwiązania niektórych partii odwołujących się w ten czy inny sposób do ideologii narodowej, znienawidzonych przez środowiska żydowskie i filosemickie.

Czym więc jest nowo powołana instytucja? Do końca nie wiadomo, ale w założeniach przypomina Policję Myśli ze słynnej książki George'a Orwella „Rok 1984”. Zaczniemy ścigać myślozbrodnie?

oto Zbigniew Lipiński Zbigniew Lipiński

publicysta polityczny, publikuje w "Myśli Polskiej"
www.mysl-polska.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto ~~~J

To jest chyba ...

... bardziej odpowiednik japońskiej Kempeitai, bo nawet nazwa, ale i realność istnienia.

oto chłop jag

Jeżeli nie wiedzieliście, to

Jeżeli nie wiedzieliście, to poczytajcie. Powstał bowiem „Międzyresortowy Zespół ds. Przeciwdziałania Propagowania Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość”.

Tern zespól to komando mające dusić w zarodku wszelki sabotaż na budowie Piekła na Ziemi - tołażysze.

oto baba jag

Od światowego

kartelizmu nie ma odwrotu. Powstanie i rząd światowy i światowa neokomuna z przodującą rolą Partii Chazarskiej

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.