Włoskie wybory wygrał... Putin

Żałosna propaganda amerykańska na temat Rosji i Putina jest już podtrzymywana pd prawie dwóch lat. W Polsce oczywiście była nadymana od znacznie wcześniejszego czasu, który nasilenie przeżywa od kijowskiego Majdanu, czyli już ponad cztery lata.

Przez tak długi czas trzeba ciągle coś wymyślać, żeby opluć, obrzydzić, zohydzić... itd... itp...

Ciekawy przypadek z dzisiaj. Republikański portal polityczny "The Hill" ("Wzgórze" - nazwa miejsca Kongresu) donosi: "Putin jest prawdziwym zwycięzcą wyborów we Włoszech"

putin-hill.jpg

Eric Terzuolo - były pracownik Departamentu Stanu, czyli oficjalny głos amerykańskich elit, informuje, że "niekwestionowanym zwycięzcą jest Putin". Dlaczego? Bo włoscy populiści M5 i prawicowa Liga mają inne wyobrażenia o polityce niż USA. To się oczywiście określa jako "rosyjskie powiązania", ale realnie chodzi o to, że Liga nie chce sankcji wobec Rosji, jej szef Matteo Salvini podpisał porozumienie o współpracy z "Jedną Rosją", gdzie odważył się zawrzeć promocję handlu między Rosją a Włochami. Jeszcze gorzej jest z "5 gwiazdami", te zostały przez wiceprezydenta Bidena i demokratów w Senacie USA określone jako "platformę rosyjskich wpływów". Co ma potwierdzać fakt, że RT zrobiła wywiad z przedstawicielem M5.

Oczywiście lokalne oddziały globalnych central medialnych, wysmażyły natychmiast raporty o "rosyjskich związkach", ale po orgii takich śmieciowych informacji w USA, już na nikim nie robi to wrażenia.

Jednak Amerykanie czują, że ich wpływy słabną, więc atakują wszystkich, którzy przedstawiają inna perspektywę geopolityczną, nie polegającą - jak dotychczas - na słuchaniu Waszyngtonu. A tu nawet poprawni politycznie politycy, jak Matteo Renzi, spotykają się z Putinem... Ale ci chociaż mają jakieś poczucie zobowiązań wobec Waszyngtonu... NATO... A nowi, jakiś Orban na Węgrzech, Le Pen we Francji, AfD w Niemczech czy populiści i prawicowcy we Włoszech - jakby zerwali się z uwięzi. Myślą samodzielnie, interesy społeczeństw stawiają na pierwszym miejscu, a nie na którymś tam daleko za interesami Hegemona...

Ameryka słabnie, jej atrakcyjność upada, a hucpa z jaką Trump przystępuje do skubania świata z setek miliardów dolarów, by zatkać dziury w finansowaniu Ameryki, jest zbyt klarowna, czuć ją nawet szeroko zamknąwszy oczy jak nasze elity polityczne. Stąd ta walka z "fake news", tropienie "ruskich agentów", wszędzie doszukiwanie się "ingerencji Rosji" czy wreszcie demonizowania Putina.

Tylko że to jest już żałosne.

oto Andrzej Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.733335
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 15)

Tematy: 

Dyskusja

oto olen 11 marca

Jest "prawda"

Propaganda wpływu rosyjskich trolli i fake-news była rozpowszechniana we wszystkich krajach, gdzie odbywały się wybory - od Niemiec przez Francję, Hiszpanię po Wielką Brytanię. Później okazywało się to wszędzie nieprawdziwą informacją.

oto Eowina

A w jakim języku te fake-news'y są pisane, że we wszystkich

krajach je czytają. Ciekawe, że nie ma takich, którzy czytają prawdziwe newsy, tylko te "feiki".
Taki włoski czy francuski farmer nie pracuje, tylko internet studiuje aby znaleźć gdzie są te ruskie trolle. Wszyscy siedzą na Facebookach i liczą "laiki". Tych 13 ruskich trolli zrobiło Ameryce wybory i wybrało Trumpa. Strach pomyśleć co było gdyby ich było 130 !!!

Bzdury do kwadratu. Nieprawdziwe informacje są wszędzie, internet gromadzi wiele śmieci z całego świata.

oto Eowina

Prezydentura Trumpa i intensywnie trwająca walka

w władzę z Konserwatystów z Demokratami, odsłoniła brzydkie oblicze polityki amerykańskiej. Ameryka straciła blask jakim świeciła na świat przez dziesięciolecia, a który był promowany przez Hollywood. Świat, a głównie Europa, ogląda karykaturę amerykańskiego prezydenta w różnych ujęciach, na całym świecie są jego parodie. Ameryka na własne życzenie traci szacunek w świecie.

W tym samym czasie Putin dzielnie rok w rok staje przed setkami dziennikarzy, kamerami, publicystami ze swoim patriotycznym credo. Syria i wojna w której Rosja zrobiła manewry aby zaprezentować swoją nową siłę, budzi uznanie. Masy zwykłych ludzi podziela jego widzenie rzeczywistości, podzielają jego rozumienie władzy państwowej. Natomiast ludzie ze wstydem odwracają oczy od tego co media amerykańskie robią ze swoim prezydentem. Zwolennicy, prości Amerykanie gdzieś w środkowe Ameryce nie mają dojścia do mediów, aby wypowiedzieć swoje zdanie.

oto chłop jag

"Putin jest prawdziwym

"Putin jest prawdziwym zwycięzcą wyborów we Włoszech"

No cóż - fiasko polityki USraela w tym wypadku wobec Europy/Włoch - trzeba komuś włożyć w buty - tołażysze - aby samemu ukryć swoją nieudolność. Ponadto mamy do czynienia z podsycaniem zimnej wojny bis - tołażysze.
Wniosek?
Czy pupile szatana nie liczyli się z tym, że przeprowadzka Afryki do Europy spotka się ze sprzeciwem Europejczyków - tołażysze?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.