USA nie nałoży sojusznikom ceł na stal, jeśli kupią broń

Donald Trump podpisał deklarację nałożenia ceł na import stali (25%) i aluminium (10%) ze wszystkich krajów świata oprócz Kanady i Meksyku. Te dwa kraje zwolnione są tymczasowo do podpisania nowej wersji NAFTY.

Trump jako powód podał "bezpieczeństwo narodowe" i kluczową rolę stali dla armii USA. Do kolejki o uchylenie ceł stanęły już Australia i Argentyna, których premierzy rozmawiali telefonicznie z Trumpem.

Steve Mnuchin, sekretarz ds. handlu powiedział w CNBC, że przy rozpatrywaniu wyjątków będzie brane pod uwagę wywiązywanie się ze zobowiązań przeznaczania 2 procent PKB na zbrojenia przez sojuszników.

Trump dodatkowo zagroził nałożeniem ceł na europejskie samochody.


Trump

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto will 11 marca

PAn każe.....

Widać, jaki to "sojusznik", kiedy szantażuje innych. Jednym słowem, macie u mnie kupować uzbrojenie, nic więcej. Brak słów.

oto ktos

o trumpie

wszyscy zdajemy sobie sprawę ze DONALD Trump to pajac który został wybrany przez przedstawicieli amerykańskiego lobby finansowo-militarnego i jest tylko ich marionetką a jeżeli chodzi o bezpieczeństwo Polski w sojuszu z Usa TO Sami sobie odpowiedzcie ile on jest wart (ten sojusz) po takich słowach... przedstawicieli amerykańskiego rządu

oto JJerzy

USA dorobiły się ...

... na dwóch wojnach światowych. Znalazły dla siebie doskonałe źródło dofinansowania i doskonali metody dojenia od lat. Zmieniło się tylko to, że dziś to co dotychczas robią bardziej bezczelnie. Pewnie dlatego, że mogą. A może dlatego, że się do czegoś spiesza....

oto MSzach

Kiedyś w pewnym programie

Kiedyś w pewnym programie Publicystycznym Pan Szewah powiedział że gdyby nie wojna i holokaust Żydzi państwo polskie zrobiliby bogate i zasobne (pewnie bez względu na to czyim kosztem)
Tak sobie myślę, że USA gdzie holokaust nie miał miejsca jest urzeczywistnieniem tych słów....

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.