Prawda i dyplomacja

Po nowelizacji ustawy o IPN w postępowych mediach na całym świecie Polska przedstawiana jest jako kraj szalejącego antysemityzmu. Ksenofobia, dyktatura, upadek polskiej demokracji… Nadwiślańskie autorytety medialne z jednej strony popularyzują tego typu „narracje”, a z drugiej „z troską” krytykują dotychczasowe próby obrony dobrego imienia naszego kraju. Niepokoją się nawet działaniami, które miałyby ułatwić światu dostęp do prawdziwych informacji z Polski…

„Nadawanie ’Wiadomości’ po angielsku pogorszy i tak niełatwą sytuację Polski. Błagam, wycofajcie się z tego” – apelowała do rządzących jedna z dziennikarek „Gazety Wyborczej”. Kilka dni później ta sama gazeta opublikowała wywiad z Janem Tomaszem Grossem.

„Udział Polaków w mordowaniu Żydów w czasie Zagłady zaczyna się od samego początku procesu zabijania Żydów, czyli od napaści Hitlera na Związek Radziecki” – obwieścił światu Gross.

Jeszcze kilka lat temu wśród polskich dyplomatów popularny był pogląd, że „Polska to brzydka panna bez posagu, która nie powinna być zbytnio wybredna”. Ustępstwa w polityce zagranicznej czy nawet rezygnacja z walki o własne interesy miały nam zapewnić sympatię świata. Najnowsze postulaty części bywalców polityczno-medialnych salonów sugerują, że dodatkowo powinniśmy zrezygnować z walki o prawdę.

Czy źródłem takich propozycji może być chęć poprawy „niełatwej sytuacji Polski”?

___
Tekst opublikowany w "Naszym Dzienniku"

oto Piotr Tomczyk Piotr Tomczyk

Publicysta, piszący w "Naszym Dzienniku"

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Dyskusja

oto Qba

"Człowiek obdarowany został

"Człowiek obdarowany został mową po to, aby ukryć swoje myśli."
- Talleyrand

Słabo się to sprawdza w Polsce...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.