"Niech sobie Nergal przyklei do penisa gwiazdę Dawida jak taki kozak"

Adam Darski - Nergal - opublikował na swoim profilu na Facebooku życzenia z okazji Dnia Kobiet. Dołączył do nich wideo, na którym śpiewa dziecięcą piosenkę "Marcowy kwiatek". W takt muzyki Nergal porusza trzymaną w dłoni figurką czarnego penisa z przymocowanym do niego wizerunkiem ukrzyżowanego Jezusa Chrystusa.

W ciągu niespełna doby post Nergala obejrzało ponad 360 tysięcy internautow. Wielu z nich uznało go za obrzydliwy. Część uznała, że obraża ich uczucia religijne.

Głos zabrał szef resortu spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński, który
napisał że "zachowanie Nergala jest takie, jakie całe te nasze żałosne lewackie 'elyty'". "Pluć na chrześcijańskie symbole mogą bezkarnie, bo sądy i ks. Boniecki z bp. Pieronkiem zawsze wezmą ich w obronę. Do czasu!" - napisał minister. Zaproponował też Nergalowi, skoro "jest taki kozak", by przykleił do figurki penisa "gwiazdę Dawida albo wizerunek Mahometa".


Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Czesław

Brawo Brudziński

Bardzo celna riposta Brudzińskiego, bo w inny sposób przecież nie można podejmować polemiki, tylko czy nie będzie tzn.Brudziński oskarżony o antysemityzm i islamofobie, w dzisiejszym świecie wszystko jest możliwe.

oto Krzych Adam

Są w tym doniesieniu rzeczy trudne do pojęcia.

W ciągu niespełna doby post Nergala obejrzało ponad 360 tysięcy internautow. Wielu z nich uznało go za obrzydliwy. Część uznała, że obraża ich uczucia religijne.

Nergal nie urodził się wczoraj. I nie jest to jego pierwszy wyskok. Zatem czego oczekiwali ci oglądający post Nergala? Że znajdą tam coś nieobrzydliwego? I nieobrażającego ich uczucia religijne?

Nergal jest jaki jest i postępuje jak postępuje bo mu to przynosi określone korzyści. Ci z obrażonymi uczuciami i uznający jego posty za obrzydliwe lepiej by zrobili wykreślając go ze swego świata, bojkotując jego występy, a przede wszystkim mogą zacząć od niewchodzenia na jego posty.

oto Natalia Julia Nowak

Tania, banalna prowokacja.

Myślałam, że takie "akcje" już spowszedniały, ale widocznie nie w naszym kraju.

oto chłop jag

Tzw. demokreatura

uaktywnia margines społeczny czyli między innymi dlatego jest ona tak broniona i flancowana po świecie przez pupili szatana - tołażysze.
Wniosek?
Założenie pupili szatana jest proste - margines społeczny ma unurzać w rynsztoku całą ludzkość w ramach walki Szatana z Bogiem - tołażysze.

oto Robercik

odwaga staniała

Tchórz, koniunkturalista, człowiek odtwórczy. Znęcanie się nad chrześcijaństwem ma sporo wspólnego z "antykomunizmem". Otóż w obu przypadkach "niepokorny" walczy z siłą która bądź praktycznie nie istnieje, bądź jest w głębokiej defensywie. Walka "niepokornego" jest kreowana na rzucanie wyzwania cesarzowi a tymczasem to kopanie leżącego i wchodzenie na pochyłe drzewo.

oto Skanderbeg

Nergalowi chodziło o rozgłos i

to uzyskał. Ale z niego zwykła popierdółka, a nie żaden kozak.
Kariera przyspieszyła jak zmienił sobie pseudo (to było jeszcze przed romansem z Rabczewską). Kiedyś używał pseudonimu Holocausto, ale z tym by kariery dużej nie zrobił.

oto Krzysztof M

całkiem niezły

całkiem niezły multiinstrumentalista

Goebbels był bardzo dobrym pianistą. Klasycznym... :-)

oto Skanderbeg

Goebbels w ogóle

był zdolnym człowiekiem.Ale to jednak nietrafione porównanie. Polityka z muzykiem?

oto Krzysztof M

nietrafione porównanie

nietrafione porównanie

W kontekście tego, o co biega, nie ma znaczenia, kto jakim jest muzykiem. Ważne, co robi w przestrzeni publicznej. Dlatego nikt nie wspomina klasy pianistyki Goebbelsa. Z tego samego powodu nie powinno się także wspominać klasy multiinstrumentalistycznej, Nergala.

oto Krzych Adam

Ten rodzaj muzyki mi zupełnie nie odpowiada.

Ale rozumiem o czym Pan pisze. John Lennon był wybitnym muzykiem, a na przykład jego "Imagine" o tekście nieznośnym wręcz do obrzydliwości muzycznie jest wspaniałym utworem.

oto Skanderbeg

Ja kiedyś lubiłem taką muzykę, sam trochę

brzdąkałem. Akurat nie Behemotha (trochę wcześniej się tym interesowałem)., ale patrząc w ogóle na ten rodzaj metalu, to tam jest sporo naprawdę dobrych muzyków. Kto potrafi w takim tempie wymiatać na perkusji? Czy na gitarze lub basie? Niemniej zawsze mnie drażniło pajacowanie. Takie szokowanie dla szokowania. To może sprawdza się u małolatów, ale przez swoje głupie wyskoki, Nergal część fanów stracił (takich starszych i w średnim wieku). Bo wystarczy porównać zachowania Nergala z zachowaniami muzyków z Vadera. Podobny styl, a ci nie cudują i są sławni bez pajacowania.Dzisiaj Vader koncertuje w mojej okolicy, ale że Wielki Post i niedziela, to postanowiłem odpuścić.
Lennon znakomity artysta, ale również w służbie zła. Był jednak dużo niebezpieczniejszy. Jego piosenki nie miały tak prostego przekazu jak Behemoth. Bardziej mogły działać podprogowo.
A Rolling Stones?

oto Krzysztof M

Lennon znakomity artysta

Lennon znakomity artysta

Rurkowcy potwierdzą. :-)

oto Krzych Adam

Co do Lennona zgoda.

Przy jego świetnych kompozycjach i aranżacjach można było przeoczyć ten hippisowski nihilizm.

The Rolling Stones to zupełnie co innego. Ci, chociaż nie lepsi jeśli chodzi o przekaz, pozowali na buntowniczość taką jakby proletariacką, a nawet lumpenproletariacką. Tak mi się zdaje, nie jestem zupełnie pewien, bo mało ich znałem. Nie ceniłem ich i właściwie nie słuchałem ich muzyki.

oto Natalia Julia Nowak

Ja preferuję metal gotycki,

zwłaszcza łączony z muzyką poważną.

Jeden zespół, trzy utwory. Tylko Niemiec mógł je skomponować (słyszy się te różne aspekty germańskiej duszy!).

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.