Gazeta Wyborcza poniżej setki

Związek Kontroli Dystrybucji Prasy opublikował dziś dane o sprzedaży dzienników w styczniu 2018. Sprzedaż dalej spada, co nie wydaje się zaskoczeniem. Spadek sprzedaży wydań drukowanych odnotowały wszystkie trzy główne dzienniki (Fakt, Super Express i Gazeta Wyborcza). W stosunku do stycznia 2017 spadki te wynoszą:
Fakt - 6,5%
Super Express - 9,4%
Gazeta Wyborcza - 18,5%
Odnotowując największy spadek (procentowo), Gazeta Wyborcza przebiła w dół barierę 100 tys. sprzedanych wydań papierowych. W styczniu 2018 przeciętna sprzedaż wydań papierowych Gazety Wyborczej wynosiła tylko 94,9 tys. W ubiegłym roku w ani jednym miesiącu nie była poniżej 100 tys.

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto mmm777

To pewnie bez związku... albo związek jest bardziej ogólny ;)

“My tu gadu-gadu, to i śmo, a to Rosja, a to Ameryka, a to Ukraina i zasady demokracji… A z jakim właściwie kapitałem społecznym staje Polska na świecie? Jak Polacy traktują samych siebie i siebie nawzajem?
...
Pamiętają państwo wiedzę praktyczną z lat 90-tych o kupowaniu używanych samochodów w Niemczech? Wyjeżdżających wtedy po nie namawialiśmy, by auta kupowali od Niemców, a nie handlujących tam nimi coraz częściej Turków. No więc - sami staliśmy się takimi oto Turkami.”
Stąd:
https://sites.google.com/site/wolnyczyn/aktualnosc...

oto chłop jag

Polskojęzyczna

prasa gadzinowa dołuje w nakładach - więc co - tołażysze?
Wniosek?
Czy gadzinówki wliczą w cenę chleba i wreszcie tubylcy zaczną piec chleb w domu - to wtedy pupile zakażą pieczenia chleba w domu - podobnie jak zakazali kiedyś uboju własnej świnki - tołażysze?

oto Mar.Jan

Ja to w ogóle dziwię sie bardzo, że ktokolwiek czytuje

tak załgana gazetę jak Gazeta Wyborcza.
Przecież ona opisuje inny spoób rozumienia swiata, byc może zgodny z poglądami Zydów, ale oderwany od polskiej rzeczywistości i polskiego sposobu rozumienia świata.
Opis świata według GW jest "dialektyczny" z naciskiem na odnajdywanie i wymyslanie sprzeczności. Na sprzecznościach wymyslonych przez redaktorów GW pozostaje, co powoduje potężne dysonanse poznawcze czytelników owej gazety (których red. Michalkiewicz nazywa "mikrocefalami") i konieczność poszukiwania dokładnych redakcyjnych interpretacji (bo nikt inny nie zdołałby tych "wygenerowanych" sprzeczności rozwikłać).
Zatem czytelnicy GW musza czytać ją, aby wiedziec co mają myślec na jaki temat.

Wynika zatem z informacji redakcyjnej, że pozostalo jeszcze 100.000 ludzi, którzy myslą, że wewnetrz GW znajda wyjasnienie swoich probloemów dotyczących rozumienia rzeczywistości.
Niech im będzie na zdrowie.

oto mika

zbytni optynizm

Jedną papierową gazetę czyta zwykle kilka osób, poza tym jest jeszcze wydanie cyfrowe.

oto Natalia Julia Nowak

Ja czasem coś przeczytam

ze strony Gazeta.pl lub Wyborcza.pl. Zazwyczaj jest to tekst "historyczny", na który przypadkowo trafię w Google.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.