Białoruś - przybyło 1,1 tony złota

W dniu 1 stycznia 2018 rezerwy złota (oraz innych metali i kamieni szlachetnych w przeliczeniu na złoto) osiągnęły poziom 40,2 tony, to jest o 1,1 tony więcej, niż rok temu. Białoruskie rezerwy złota rosną systematycznie od dwudziestu lat.
au-rezerwy.png

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Mar.Jan

Z ciekawości sam zbadałem jakie Polska ma zasoby

Okazuje się, że właściwie chyba nie ma... Zapasa 105 ton złota znajduje się od 1939 roku w Bank of England:
zloto_rp.jpg
A w Polsce ponoc ok. 5 ton.
To ciekawe, bo 5 ton czyni 0,13 grama na obywatela RP...
Mogę zatem z duma poinformowac, że w czynie patriotycznym zgromadziłem (w postaci obrączek, pierscionków itp) kilkaset razy więcej złota niż rząd RP. Przezornie nie wysłałem tych przedmiotów do Banku Anglii, bo mógłbym miec podobne kłopoty z odebraniem tego zlota jak ma je nasz rząd...
Trzymam swoje zapasy częściowo na palcu środkowym prawej reki, a częściowo w pudełku za szybką (nie pancerną) w moim regale na książki.
Ciekawe i kompletnie nonsesowne informacje podaje ten sam puiblikator (bankier.pl) o pozytkach z trzymania złota w Banku Anglii:

Narodowy Bank Polski od II wojny światowej niemal całe swoje rezerwy złota przechowuje w Londynie. Co rok musi za to płacić. Ale okazuje się, że również całkiem dobrze na tym zarabia - informuje Ministerstwo Finansów. W ostatnich trzech latach NBP zarobił na zdeponowanym złocie 73 mln zł.

Fajnie, tylko dlaczego nie ma informacji ile NBP płaci Anglikom za przechowywanie tego zlota i dlaczego właściwie nie może go przechowywac we własnym skrabcu (100 ton zlota zmieści się w naprawdę nieduzym pomieszczeniu, więc doprawdy nie ma zadnego powodu, aby placić Anglikom za trzymamnie złota w ich Banku. To oni chyba powinni nam płacic za to, że mają nasze złoto w skarbcu. Tak przeciez od wieków bankierzy wyplacali właścicielom procent za złozone u nich depozyty, którymi przeciez moga się posługiwać w swojej codziennej działaności...
Coś tu mi nie nie pasuje...Jakas głupota albo tzw. niemożnośc odgrywa chyba główna rolę...

oto Robercik

wymyślono bajeczkę, że tylko

wymyślono bajeczkę, że tylko bezpośrednio w Londynie to złoto "pracuje". czy jakoś tak... w każdym razie bełkot dla naiwnych. Fizyczny metal to zabezpieczenie, natomiast "praca" złota zapewne polega za jego pożyczaniu bez naszej wiedzy. My już go nie zobaczymy. Z resztą Polacy są tak ogłupieni, że poza niewielkim marginesem tego nie żądają.

oto Krzysztof M

A widział ktoś to złoto? :-)

A widział ktoś to złoto? :-)

oto Mar.Jan

No własnie...

Oczywiście na orazku widać znacznie więcej niż 100 ton polskiego złota. Ono jest dośc cięzkie i nie zajmuje wiele miejsca...Na obrazku widać jedno pomieszczenie Banku Anglii.

oto Marek Bekier

Zdjęcia na których widać

Zdjęcia na których widać złoto bywają ciekawe pod względem propagandowym. Pamiętam, że kiedyś widziałem zdjęcie Putina ze sztabką złota w w wyciągniętej ręce. Coś mnie skusiło aby oszacować wymiary i ciężar tej sztabki przez porównanie z innymi obiektami na zdjęciu. Wyszło mi, że sztabka waży prawie 20kg! Jeśli tak to albo Putin jest wyjątkowo silnym człowiekiem albo sztabka była atrapą.

oto Krzysztof M

Jeden obrazek, a ile radości

Na obrazku widać jedno pomieszczenie Banku Anglii.

Tym zdjęciem da się obdzielić wszystkich chętnych. :-) Peru ma złoto w Banku Anglii? - Proszę bardzo! To jest złoto peruwiańskie! Polska ma złoto w Banku Anglii? - Proszę bardzo! To jest złoto polskie! itd.

oto jozef

NBP nie ma takiego skarbca

Planowano budowe skarbca w obiekcie po bunkrze dowodzenia w Zegrzu ale nic z tego nie wyszlo.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.