Amerykanie i Kanadyjczycy szkolą ukraińskich podoficerów

Szwajcarska gazeta Le Temps opisała funkcjonujący na zachodzie Ukrainy tajny ośrodek szkoleniowy, w którym armia amerykańska szkoli Ukraińców. Poligon znajduje się w Jaworowie i od 2015 r. stacjonują tam amerykańscy instruktorzy w liczbie 200 i 250 żołnierzy kanadyjskich. Odwiedzają bazę także wojskowi brytyjscy a nawet estońscy.

Od 2015 roku przeszło tam szkolenia około 6 tysięcy ukraińskich wojskowych. Głównym celem jest wyszkolenie kadry podoficerskiej.

usa ukraina

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto chłop jag

Amerykanie i Kanadyjczycy

Amerykanie i Kanadyjczycy szkolą ukraińskich podoficerów

Szatan ostrzy sobie rogi - tołażysze.

oto mika

z czysto technicznego punktu widzenia

Jest to dobrze przemyślna inwestycja. Dużo sensowniejsza niż przekazywanie zaawansowanego uzbrojenia, czy nie daj Boże kasy. Podoficerowie to kościec każdej armii, a dużo to nie kosztuje.

oto Zona

Taka armia nie będzie żadnym

Taka armia nie będzie żadnym zagrożeniem dla Rosji (co pokazały wydarzenia z agresji Gruzińskiej armii szkolonej przez Izrael i USA na Osetię) lecz nie taki cel tych szkoleń. Na nas Polaków będzie bat jak znalazł...

oto Robercik

"Amerykanie" starają się

"Amerykanie" starają się sprowokować Rosję do interwencji na Ukrainie. Szczerze liczyli na to w 2014 zamieszczając nawet w mediach rosyjskie plany rychłego ataku (pamięta ktoś te strzałeczki idące z Krymu, z Białorusi, na Charków...?) Sprawa nie wypaliła, ale oni nie wyczerpali wszystkich możliwości w tej kwestii. Ukraina może zacząć robić takie rzeczy, że interwencja stanie się konieczna. Jeśli Rosja interweniuje, to armię ukraińską rozgromi, ale koszt interwencji może być znaczny i o to chyba chodzi w tej łamigłówce.

oto Jan 61

Jest tylko kwestia

Jest tylko kwestia, czy wyszkoleni ludzie wykorzystają nabyte umiejętności zgodnie z intencją szkolących. Przykład: Al Kaida.

oto Robercik

Al-kaida obaliła Kadafiego

Al-kaida obaliła Kadafiego przy pomocy lotnictwa NATO, a w Syrii nosi nazwę "umiarkowanej opozycji" - w przeciwieństwie do ISIS, które umiarkowane nie jest, choć głowy ucina tak samo. Al-kaida oraz ISIS mają na koncie rozwalenie państw wrogich Izraelowi, a nawet pastwienie się nad Palestyńczykami, ale Izraela jakoś nie tykają, nie tykają też państw które kolaborują z USraelem, np. Jordanii.
Niesamowity ciąg zbiegów okoliczności.

oto Jan 61

Też prawda

Izraela jakoś nie tykają, nie tykają też państw które kolaborują z USraelem, np. Jordanii.

To chyba powinno nas uspokajać, bo tak się szczęśliwie składa że Polska w Europie też "kolaboruje" jak Jordania na Bliskim Wschodzie. Może tym samym niesamowitym zbiegiem okolicznosci ci nowi wyszkoleni też nas nie będą "tykali".
Może.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.