Putin postraszył nowymi strategicznymi zabawkami

Prezydent Rosji wygłosił w Zgromadzeniu Federalnym coroczne przemówienie do parlamentarzystów. Mówił także o nowych rodzajach uzbrojenia strategicznego - o istnieniu między innymi bezzałogowych, miniaturowych okrętów podwodnych, zasilanych reaktorami nuklearnymi, uzbrojonych w głowice atomowe. - Mamy morskie drony, które mogą poruszać się na, powiem tak, bardzo dużej głębokości - mówił o nowej broni Putin.

Prezydent FR informował o ciężkiej rakiecie "Sarmat", a także o istnieniu systemu "Awangard". Nowe, hipersoniczne pociski, konstruowane w Rosji mają według Putina osiągać prędkość 20 machów. - On leci do celu jak ognista kula - powiedział prezydent. Zapewnił, że ta broń istnieje, działa i jest produkowana seryjnie.

- Od zeszłego roku do armii wprowadza się bojowe systemy laserowe - mówił Władimir Putin.

- Uprzedzaliśmy, że będziemy rozwijać nasze uzbrojenie w odpowiedzi na powstanie tarczy antyrakietowej w Europie Wschodniej? Uprzedzaliśmy - powiedział Władimir Putin.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto lenan 2 marca

Tylko hutnicy sie cieszą

Nie rozumiem stwierdzenia "straszy", powiedział tylko co jest na wyposażeniu wojska. Takie określenie można odnieść i do Polski, która zakupem tzw. patriotów, straszy Rosję, trzeba być obiektywnym.

oto Kmieć

Szkoda że PN ...

... wpisuje się w propagandowy nurt nowomowy.

Gdyby to psychopaci z tzw. "Zachodu" pokazali nowe zabawki, to tytuły informacji brzmiałyby:

USA pochwaliły się/podały informacje o/ zademonstrowały nowe strategiczne systemy uzbrojenia defensywnego [oczywiście].

Putin oczywiście STRASZY i GROZI. Bo to przecież Rosja czyha na możliwość zniszczenia pokojowego dobrobytu "wolnego" "demokratycznego" świata. A Putin aż przebiera nogami nie mogąc doczekać się, kiedy będzie mógł nacisnąć guzik w swojej "walizce"...

Przykre to...

oto mika

Informacja o produkcji seryjnej jest nieścisła

Putin nie użył tego sformułowania w odniesieniu do wszystkich wymienionych systemów uzbrojenia. Większość z nich jest w fazie testów.
@ Kmieć w pełni się zgadzam.

oto chłop jag

Pojęcie Wunderwaffe tołażysze

już było.
Wniosek?
Pupile szatana czy to rosyjskojęzyczni czy to angielskojęzyczni wiedzą o swoich zabawkach wszystko. Mało tego - kiedyś angielskojęzyczni dostarczyli rosyjskojęzycznym gotową dokumentację budowy bomby "A" - tołażysze - więc i dzisiaj pewnikiem sobie nawzajem dostarczają co uznają za stosowne - a głupim tubylcom z jednej i z drugiej strony - nic do tego - tołażysze.

oto Robercik

Antony Sutton napisał kilka

Antony Sutton napisał kilka książek.

Western Technology and Soviet Economic Development: 1917–1930 (1968)
Western Technology and Soviet Economic Development: 1930–1945 (1971)
Western Technology and Soviet Economic Development: 1945–1965 (1973)
Technological Treason: A catalog of U.S. firms with Soviet contracts, 1917–1982
National Suicide: Military Aid to the Soviet Union (1973)

Ja czytałem tylko "Wall Street a rewolucja bolszewicka" i na tej podstawie stwierdzam, że to solidny autor.
Natomiast co do ZSRR, to chyba w latach 70 Wall Street zaczęło powoli zdawać sobie sprawę, że straciło nad nim kontrolę. Inaczej nie byłoby sensu go niszczyć. taki był piękny układ do rządzenia ludźmi po obu stronach kurtyny....Wg. mnie zdecydowano, że centrum zostanie na Zachodzie, bo pupile tam się czują zakorzenieni, a masa spadkowa po ZSRR zamieni się w peryferia ekonomiczne. Jelcynowska Rosja była takim peryferium.
Żydowska nienawiść do Rosji wynika z faktu, że nie chce przyjąć roli peryferiów.
A mogło być tak pięknie. np. tak:
Żyd decyduje o zagładzie Syrii, po czym wspólnie lecą bombardować Asada amerykańskie F 35 i rosyjskie SU 35, a potem sąd w Jerozolimie skazuje Syryjczyków na karę śmierci jako "naród który podniósł rękę..." i nikt nie piśnie, bo każdy się boi, że sąd w Jerozolimie....Jest tylko jedna armia światowa i nie ma nikogo kto by ją powstrzymał. Przedsmak mieliśmy w Jugosławii gdzie NATO zadziałało jako jeden organizm i nikt ich nie powstrzymał.

oto chłop jag

Natomiast co do ZSRR, to

Natomiast co do ZSRR, to chyba w latach 70 Wall Street zaczęło powoli zdawać sobie sprawę, że straciło nad nim kontrolę.

Po zamordowaniu Rosji pupile stworzyli z jej trupa Frankensteina nad którym mają nadal całkowitą kontrolę - podobnie zresztą jak nad atrapą Polski - bo Polskę też pupile zamordowali w ubiegłym wieku. Zagadkowe jest tylko to, że wydawało się, iż pupile w pewnym momencie zaczęli dążyć do świata jednobiegunowego a przecież to nie są idioci aby rezygnować z takich narzędzi jak dobry i zły policjant - także w wymiarze globalnym.
Wniosek?
Problemem poznawczym nie jest tutaj Rosja - co to wymknęła się spod kontroli pupili - bo się nie wymknęła - tylko mamy abo niezgodę w łonie pupili szatana co do metod budowy Piekła na Ziemi albo mamy do czynienia z piekielną przewrotnością pupili i na ten czas - o co chodzi - wiedzą tylko oni. Ja skłaniam się ku tej piekielnej przewrotności.
Na koniec - priorytetem pupili na dziś jest likwidacja białej rasy i w ogóle odczłowieczenie człowieka a potem zrównanie go ze zwierzętami - więc te dwa ich zasadnicze cele powinny ułatwiać zrozumienie działalności pupili czy to dzisiaj czy to jutro - tołażysze.

oto Robercik

Ja to odebrałem jako

Ja to odebrałem jako dodawanie otuchy Rosjanom. Wszak potencjał NATO (ludność, PKB, produkcja zbrojeniowa) jest kilkanaście razy większy niż rosyjski i co lepiej zorientowani obywatele FR mogą popaść w defetyzm. Inna interpretacja to "straszenie" znane ze świata przyrody. Małe zwierzątko zapędzone w kozi róg potrafi stanąć na dwóch łapkach, nastroszyć futro i pokazać kiełki. Mówiąc krótko: blef mający zniechęcić napastnika.

Coś takiego robił swego czasu Iran pokazując atrapy jako nowe, całkowicie zaprojektowane w Iranie samoloty. Atrapy wyglądały nawet na oko, że nie powinny latać. (Iran produkuje skuteczną broń, ale z tymi samolotami to już była propaganda sukcesu)
Byłby to wariant bardzo pesymistyczny, bo świadczyłby, że Rosja naprawdę nie ma czymś się bronić albo kontratakować i liczy na nastroszenie futerka. Słabość jak wiemy prowokuje do wojny.

Poza tym Rosja nie musi straszyć, bo NATO robi to za Rosję i to w sposób groteskowo przesadzony, wzbudzający uśmiech politowania na kimś kto odrobinę zna realia. np. piszą o starych typach rosyjskiej broni (np. T90) jako czymś nowym, o rosyjskiej przewadze w robotyce nad USA i Japonią (sic!). To są brednie obliczone na poziom przeciętnych ludzi którzy ze względu na brak szerokich horyzontów i zainteresowań dają się łatwo wkręcać.

I last but not least....Rosja nie wysuwa pod adresem Zachodu żadnych żądań, a nawet - co uważam za głupotę - nie formułuje oskarżeń, np. za wspieranie przez USA ISIS. Rosyjska propaganda nie pozycjonuje również Rosji jako obrońcy Europy, np. nie buntuje Europejczyków przeciw polityce multi-kulti. Nie ma zatem sygnału, że Rosjanie próbowaliby Europę "wyzwalać".
Ewentualne straszenie jest zatem typowym zachowaniem pieska preriowego osadzonego przez stado zdziczałych kundli. Piesek stanął na baczność, a rozszczekane kundle skomentowały, że on jeszcze śmie je straszyć.
Ja tylko jestem ciekaw co zrobią takie kraje jak Litwa gdy w USA zmieni się koncepcja. To?

oto mika

A co to jest NATO

i jego potencjał? Pan naprawdę wierzy, że dla powiedzmy obrony Estonii Hiszpania czy Portugalia użyje czegos więcej ze swojego potencjału niż wyrazów solidarności? A Francja lub Belgia? Co dla Estonii zrobi Turcja? Militarnie NATO to tylko USA, cała reszta tego towarzystwa to wasale, których można użyć w kolonialnych wojenkach a i to nie zawsze. Pana wpis jest bardzo emocjonalny i mało merytoryczny.

Teraz odnosząc się do pokazanej broni i stwierdzenia o makietach. 1.System kindżał - rakieta przenoszona pod samolotem o zasięgu 2000 km która na animacji atakuje okręt, a na filmie torem balistycznym umocnienie - istnieje z całą pewnością i jest już na uzbrojeniu. Możliwe że to modyfikacja Iskandera. 2.Nad cieżką balistyczną rakietą na paliwo ciekłe Sarmat prace trwają od lat, program jest dobrze znany - teraz pokazano jej udany start, z pewnością potrafi atakowac nad jednym i drugim biegunem, bo to potrafił już Wojewoda. Planowo zacznie trafiać do jednostek od początku 2019 roku. 3.Zaprezentowany laser do taniego zwalczania małych nisko lecących celów, nie robi zbyt dobrego wrażenia. Jest zdecydowanie zbyt duży i ciężki. Wątpię żeby wojsko w tej formie go zamawiało, choć może do ochrony ważnych obiektów. Zaawansowane prace nad takim sprzętem trwają w USA i Europie. 4.Podwodny dron status-6 czyli tzw torpeda Sacharowa, koncepcja uderzenia na amerykańskie wybrzeże z końca lat 50-tych już wtedy trwały nad nią prace. Było by dziwne, gdyby teraz nie potrafiono do nich wrócić. Głowica hipersoniczna Avangard prace nad takim projektem trwaja od lat w Rosji USA i Chinach. Niełatwo mi uwierzyć by były ukończone, możliwe, iż dokonano istotnego postępu czy przełomu. Najbardziej fantastyczny jest projekt rakiety manewrującej o napędzie jądrowym. Tu trudno powiedzieć coś sensownego.

oto Robercik

Pan naprawdę wierzy, że dla

Pan naprawdę wierzy, że dla powiedzmy obrony Estonii Hiszpania czy Portugalia użyje czegos więcej ze swojego potencjału niż wyrazów solidarności? A Francja lub Belgia? Co dla Estonii zrobi Turcja? Militarnie NATO to tylko USA, cała reszta tego towarzystwa to wasale, których można użyć w kolonialnych wojenkach a i to nie zawsze.

Nie wiem czemu zakłada Pan tak niedorzeczny scenariusz. Jeśli USA(NATO) będzie chciało zaatakować Rosję, to wystartczy kilka prowokacji i operacji fałszywej flagi na terenie Hiszpanii, Francji itd. powtórka Gladio. Ciemny lud to kupuje, a opornych decydentów CIA po prostu eliminuje fizycznie. Wielu już ich nie zostało, bo porównajmy sobie Macrona z De Gaullem.
Wojna Światowa rozstrzygnie się w ciągu 24 godzin, potem będą tylko negocjacje albo dobijanie resztek, np. niedobitki Polaków pojadą mordować niedobitki Rosjan. Hiszpanie nie są już w tym momencie potrzebni. Może się przydać ich lotnictwo i marynarka, ale one na 99% wykonają rozkaz Waszyngtonu, bo są przecież na okrągło ćwiczone do współpracy.
Poza tym zapomina Pan, że amerykańskie samoloty mogą latać nad Belgią, ale gdyby Rosjanie wtargnęli w przestrzeń powietrzną Belgii w celu bombardowania amerykańskich lotnisk, to spotkają belgijskie przeciwdziałanie. Mówiąc inaczej: USA ma na Zachód od Bugu przyjazne terytorium, natomiast terytorium przyjazne dla Rosji kończy się 800 km na Zachód od Moskwy. To jest gigantyczny plus dla USA.

Wśród wymienianych rosyjskich nowinek był min. polowy laser bojowy, ale nie podano jego mocy. Takie lasery są od dawna testowane w zachodnich armiach.
Wszystkie wymiuenione nowinki należy wyprodukować w rozsądnej ilości. To jest koszt. Tutaj wracamy do podstawowych danych. Podaję rzędy wielkości z pamięci:

Wydatki zbrojeniowe Rosji są na poziomie wydatków Wielkiej Brytanii.
Ludność Rosji: 150mln, ludność NATO: ponad 600 milionów.
PKB nominalny krajów NATO: 32 biliony dolarów, Rosji: 1,5 biliona.
Udział badań naukowych w PKB NATO: 2%. Rosja 1% - czyli na poziomie najbardziej zapyziałych prowincji natowskich zwanych pogardliwie flankami. np. Polski.
Produkcja samolotów bojowych: Rosja 10 razy mniej niż NATO.
itd. itd.
Mowa o tym co TERAZ a nie o broniach o jakich słyszymy z prezentacji.

Na wojnę należy patrzeć strategicznie a nie przez pryzmat małego chłopca widzącego czołgi. A co tu mamy? Rosja jest mocno uzależniona od infrastruktury kupowanej na Zachodzie: IT, obrabiarek, linii technologicznych, a nawet turbin do elektrowni. Te wszystkie brednie jakie słyszymy o rosyjskich hakerach to przygotowanie zachodniej opinii publicznej na aktywowanie stuxneta w Rosji. Dość kłopotliwy cios w razie czego.

I jeszcze fatalny dla Rosjan układ geograficzny, bo NATO ma niesłychanie głębokie zaplecze, a rzekoma wielkość terytorialna Rosji to pustkowia, natomiast rejony gęsto zaludnione są przy samej granicy z NATO.

Ja nadal widzę w tych prezentacjach pieska preriowego stającego na łapkach aby wydać się groźnym sforze psów. Dopiero z Chinami Rosjanie mają szanse powstrzymać agresję ż-jankeską.

oto Eowina

Dzisiaj słyszałam informację o "systemie martwej ręki".

Jak podają zachodnie media, system został zbudowany w okresie ZSRR i wciąż jest czynny. Polega on na tym, że uderzenie jądrowe w jakieś miejsce w Rosji uruchamia automatycznie broń jądrową zaprogramowaną i wycelowaną w określonych kierunkach. System jest uruchamiany na skutek sejsmicznego drganie ziemi, radioaktywność,czy coś takiego. Podobny system istnieje w USA. https://en.wikipedia.org/wiki/Dead_Hand

oto tobis 3 marca

Rzeczywistość jest okrutna

Jak to mówią, cyfry to statystyka, a ona rożnie wygląda i to co pan podaje to sobie można o nich rozmawiać u cioci na imieninach. Proszę tylko zwrócić uwagę na tzw. półwysep europejski i możliwości dokonania morskich uderzeń rakietowych na stolice europejskie. Czy pan sobie zdaje sprawę z wybuchu rakiet w Londynie czy Paryżu. Więcej myślenia i realizmu, a nie wklepywania cyferek, które niczemu nie służą.

oto Metody

wystąpienie na potrzeby wyborów

Wiadomo od dawna, że Władimir nie ma żadnego pomysłu dla Rosji. W gospodarce od lat panuje kryzys. Ludzie żyją biednie i na żadną poprawę się nie zanosi. A wybory się zbliżają, a Rosjanie chcą zmian - "stabilizacja", jaką oferuje Putin niewielu zadowala. Wybór Putina na kolejną kadencję oznacza jedynie kontynuację dotychczasowej polityki. Inaczej mówiąc, Putin niczego nie może dzisiaj Rosjanom dobrego obiecać. Ale władzę chce dla siebie zachować.

Stąd te skazki pokazujące rosyjską "potęgę", która w istocie jest kolosem na glinianych nogach, jak nigdy dotąd w historii tego kraju. Trochę ludzi może w to gadanie uwierzy. Dlaczego Rosja mająca gospodarkę kilkukrotnie mniejszą od Ameryki miałby dzisiaj wygrać wyścig zbrojeń? Czyżby Putin wierzył, że USA nie jest w stanie stworzyć podobnej lub lepszej broni? Jednym słowem ciągle ten sam - wieczny błazen Putin.

oto zaneg 2 marca

Polityka rózne ma lica

Wie pan powtarzanie kłamstwa wiele razy staje się "prawdą", powtarza pan to co pisza negatywnie rożne zachodnie agencje. Nie był pan w Rosji, więc nie widzę powodu, aby powtarzać te brednie. Przykładem potężnego rozwoju jest rolnictwo, takiego rozwoju nie dokonało jeszcze żadne państwo. Rosja z importera zbóż /w latach 90 Jelcyn amerykanom płacił złotem/ stać się eksporterem wielu produktów żywnościowych. W tej chwili Rosja ma nadwyżki w produkcji mleka. Wie pan, że nie ma na świecie państwa, w którym byłby raj, nawet 60 milionów amerykanów żyje na kartki. O Polsce lepiej nie wspominać.
Gdyby nie ten, jak pan pisze "błazen" to świat mógłby już nie istnieć.

oto Eowina

@ Metody. Ma Pan jakieś dane aby udowodnić swoje

twierdzenia?

A propos wcześniejszych pogłosek. Mianowicie świat obiegła informacja, że w Syrii "Grupa Wagnera" czyli paramilitarna międzynarodowa ochotników (Rosjanie, Ukraińcy, itd.) grupa zatrudniona przez Assada poniosła ogromne straty 200...300...3000.. ;) skutkiem amerykańskiego bombardowania...
Amerykanie sami byli zdziwieni, że tak im dobrze poszło.

Rosjanie mówili, że zginęło 7-8 osób, ale nikt im nie wierzył. Dzisiaj okazuje się, że zginęło 9 osób.
Der Spiegel: About those hundreds of Russian casualties in Syria …

oto podlez 2 marca

NATO wpada w defetyzm

"Wszak potencjał NATO (ludność, PKB, produkcja zbrojeniowa) jest kilkanaście razy większy niż rosyjski i co lepiej zorientowani obywatele FR mogą popaść w defetyzm", proszę pana, gdyby tak było, jak pan napisał, to sprawy wyglądałyby całkiem inaczej. Żadne pkb, czy ludność nie ma wpływu na to co dzisiaj reprezentuje Rosja. Liczy się uzbrojenie, logistyka oraz możliwości przemysłu, a tego nato nie ma. Proszę zapoznać się z materiałami w internecie. Chyba pan żartuje, że Europa Środkowa i państwa Beneluksu to nato. Poza tym, to wstyd, kiedy blisko 30 państw, obawia się jednego państwa, więc gdzie jest ten "potencjał" nato.

oto Robercik

Liczy się uzbrojenie,

Liczy się uzbrojenie, logistyka oraz możliwości przemysłu, a tego nato nie ma.

Co za brednie! Proszę sprawdzić kto np. produkuje samoloty na świecie, procesory, leki. PKB nie jest idealną miarą, ale daje jakieś pojęcie. Jeśli nie chce Pan PKB, to proszę poszukać np. liczby maszyn w fabrykach na milion mieszkańców. Pisał kiedyś o tym pan Andrzej Szcześniak. Gospodarka Rosji to taka Polska X 4 + technologie poradzieckie.

Poza tym, to wstyd, kiedy blisko 30 państw, obawia się jednego państwa,

Tak było z Irakiem w 2003. USA zawsze nakręcają w ciemnym ludzie histerię przed atakiem na dany kraj. Skoro straszenie zacofanym Irakiem udało się, to z Rosją będzie łatwiej. Gdyby Rosja była bardzo, bardzo silna, to - paradoksalnie - nie słyszelibyśmy jaka jest agresywna, bo po prostu silna Rosja odpowiednio zareagowałaby na taką propagandę antyrosyjską.
Gdyby Rosja była silniejsza od NATO, to mielibyśmy wręcz festiwal przymilności względem Rosjan aby ich nie drażnić.
Ja czasem mam wrażenie, że naszym politrukom już tak odbiło z poczucia potęgi amerykańskiej, że w ogóle nie liczą się z faktem, że zwycięstwo USraela nad Rosją może być okupione ogromnymi kosztami wśród wasali, a nawet sama Ameryka nie wyjdzie bez szwanku. Kilka miast odda na pewno.

Jest w Lublinie taka kanalia, samozwańczy pastor z redakcji Idź Pod Prąd i on nawet apelował aby Zachód zaatakował Rosję i Chiny, bo nawet jak zginie 300 milionów ludzi, to co to jest w walce z "komunizmem". Jego przydupas Kowalski zrobił wielkie oczy (chyba był w szoku), ale nie oponował, bo zależy finansowo od pastorka.
Takich pastorków to mamy już na pęczki na Zachodzie. Kto ich finansuje?

Putin dobrze przejrzał ich grę i zapowiedział najbardziej mordercze narzędzia śmierci za stosunkowo umiarkowaną cenę. np. nie wikła się w budowę własnej tarczy albo rozbudowę baz na drugim końcu świata. Jest to tzw. wojna asymetryczna, ale na najwyższym poziomie rozmachu. Wojna asymetryczna to np. rakieta piechoty vs czołg, Stinger itd. A tu mamy ICBM przełamujące tarczę antyrakietową.
Jednak podkreślam, ze przy tak wielkiej dysproporcji środków, Rosja tych zmagań nie będzie mogła prowadzić wiecznie, bo nawet broń asymetryczna wymaga by nie odstawać za bardzo od przeciwnika.

oto Eowina

Wystąpienie Putina było reakcją na rózne działania

USA, np. ostatnim był pomysł użycia małych bomb jądrowych w lokalnych potrzebach. np. w Korei Pn. Były też wyraźne groźby w stosunku do Moskwy, aby zmienić tam władze. Były też przypadki paru amerykańskich generałów, którzy zapowiadali i szykowali się do wojny. Jest to reakcja na sankcje, na prowokacyjne działania przed wyborami prezydenckimi i jest to odpowiedź Putina jako czołowego kandydata na prezydenta.

Obama swojego czasu w ONZ powiedział : Obama tells other world leaders: ‘I believe America is exceptional’

Obama powiedział do liderów świata: Ja wierzę, że Ameryka jest wyjątkowa.

Putin wówczas powiedział, że to jest bardzo niebezpieczne, kiedy "ludzie widzą siebie wyjątkowymi, niezależnie od motywacji".
Putin stara się udowodnić Rosjanom i światu, że tak nie jest.

America World Peace Keeper
america-crop-swscan00891-copy_0.jpg

oto Eowina

Niedawno w Syrii Rosja zademonstrowała nowy samolot

myśliwski Su-57 piątej generacji, stealth technology - cokolwiek to ma znaczyć. https://www.theguardian.com/world/2018/feb/22/new-...
Proroctwa zachodnie są takie, że Rosja i Chiny kuszą zachodnich koalicjantów na swoją stronę tanią nowoczesną bronią.

Russia and China are Seducing U.S. Allies With Cheap Weapons, Warns General Joseph Votel
W każdym razie Irak skłania się na zakup broni w Rosji, mimo ostrzeżeń amerykańskich, Turcja także. Przemówienie Putina stwarza pewien niepokój u koalicjantów, szczególnie, że właśnie Trump wprowadził cła na stal i aluminium. http://www.bbc.com/news/world-us-canada-43257712

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.