Izrael przegrał podatkową wojnę z Bazyliką Narodzenia Pańskiego

Izrael, władze Jerozolimy nałożyły podatki od 887 różnych własności na terenie miasta wartości ponad 632 mln zł. Władze planowały obciążenie wspólnot chrześcijańskich podatkiem od nieruchomości, z którego historycznie Kościoły były zwolnione. Izraelska komisja ministerialna spotkała się, by przedyskutować projekt ustawy, która pozwoliłaby państwu wywłaszczać ziemię w Jerozolimie sprzedaną przez grekokatolików i kościoły rzymskokatolickie od 2010 roku.

Według izraelskiej rady miasta chrześcijanie mają zbyt duże przywileje i powinny obejmować one jedynie "miejsca kultu", a w praktyce kościoły nie płacą podatku również od nieruchomości o innym charakterze. Na poczet niezapłaconych podatków miałoby być zajmowane mienie kościelne, nieruchomości i rachunki bankowe.

W proteście największe wyznania chrześcijańskie, kościołów prawosławnych, rzymskokatolickich i ormiańskich, zamknęły Bazylikę Grobu Świętego.

W reakcji na ten ruch burmistrz Jerozolimy Nir Barkat wstrzymał we wtorek plan obciążenia wspólnot chrześcijańskich podatkiem od nieruchomości. Wezwał jednocześnie przedstawicieli Kościołów do otwarcia zamkniętej od niedzieli Bazyliki Grobu Pańskiego.  Premier Netanyahu poinformował o rezygnacji egzekucji podatków wobec kościołów Jerozolimy i rozpoczęcie rozmów z zainteresowanymi stronami. .
 

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Stan

Wiara czyni cuda :) errata

Miało być kasa czyni cuda (obawa przed spadkiem wpływów z turystyki religijnej).

oto Natalia Julia Nowak

Ach, ten Izrael. ;-)

Dobrze, że wszystko skończyło się szczęśliwie.

oto Krzych Adam

Hmmm.

Proszę nie zakładać raczej dość naiwnie, że cokolwiek się skończyło.

oto PKK

Ciekawe

Jak wielu dzięki tej sprawie zorientuje się, że bardziej nietolerancyjny w stosunku do chrześcijan jest judaizm, a nie owiany czarnymi legendami islam.

oto Ireneusz

Pewien zakonnik podał mi

Pewien zakonnik podał mi kiedyś definicję prawdziwej religii - otóż to jest taka, która szanuje i kocha człowieka. Ta, która straszy, wygraża lub stosuje siłę - jest religią fałszywą.

oto Ireneusz

Echu

A rzeczywiście straszy tym piekłem? Nie, niczym nie straszy.
Wolnoć Tomku w swoim domku, jak ktoś idzie w kierunku przeciwnym do ojcowskiej wyciągnietej ręki, to trafi w pustkę zwaną skąd inąd piekłem.
A że wśród katolików znaleźć można wielu islamskich talibów - to chyba naturalne i statystycznie uzasadnione. Takich, którzy zrobiliby sobie i innym wokół piekło na ziemi. Chrześcijanizm jest drogą do miłujacego człowieka Boga. Bóg obdarza miłością i zawsze daje szansę na bycie zauważonym. Żałować grzechy i zadośćuczynić grzechowi - to jest szansa dla największego zbrodniarza dostępna tylko i wyłącznie w kilku religiach świata. Ale przede wszystkim w chrześcijaniźmie.

oto chłop jag

Izrael przegrał podatkową

Izrael przegrał podatkową wojnę z Bazyliką Narodzenia Pańskiego

Wezmą bezpośrednio od Watykanu o ile już nie biorą stamtąd jakiegoś potężnego haraczu - tołażysze.
Wniosek?
Czy ktoś myślał, że pupile szatana nie wystawią ludziom stworzonym przez Boga niekończącego się rachunku za niegdysiejszy pobyt Jezusa Chrystusa na Ziemi - tołażysze?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.