USA - zawiedziona miłość

Stopień w jakim Polska opowiadała się po stronie USA w ciągu ostatnich 20 lat jest niebywały. Państwo Polskie, tuż po odzyskaniu samodzielności, we wszystkich sprawach na arenie międzynarodowej, konsekwentnie stawało po stronie USA, łącznie z udziałem wojskowym, nawet wtedy gdy ogół UE był temu przeciwny.

Pierwszym sygnałem, że jest (Państwo Polskie) traktowane kompletnie przedmiotowo, była rezygnacja z wcześniej uzgodnionej budowy tarczy antyrakietowej, to jest strategicznych amerykańskich instalacji wojskowych w Polsce.

Drugim
sygnałem było ogłoszenie przez gazety USA, iż wywiad polski przyjął dolary w pudełku i udostępnił w zamian lokalizację na terenie naszego państwa do torturowania przesłuchiwanych przez USA podejrzanych o terroryzm.

Sygnałem
trzecim staje się wypowiedź szefa FBI, stawiająca Polaków w roli oprawców Żydów, w roli wspólników Holocaustu.

Możemy w tym kontekście jako ludzie, powiedzieć sobie: "Idiota. Palnął głupotę. Nie ma się co przejmować". Na to właśnie liczą ci, co takie słowa do przestrzeni publicznej włączają.

Możemy wzywać ambasadorów i wystosowywać noty. Te głupie i teatralne gesty są częścią teatru jakim jest dyplomacja, ale są kompletnie bezużyteczne w sferze realiów. Służą raczej zaspokojeniu wewnętrznych oczekiwań na reakcję, a nie spowodowaniu realnych zewnętrznych zmian.

Możemy wreszcie zrewidować swój ogólny ogląd tego czym jest USA. Zamiast bratniego kraju, szerzącego wolność i walczącego o samostanowienie narodów, dostrzec w USA normalne państwo, którego jedynym i wyłącznym celem jest multiplikowanie korzyści jego sfer biznesu i władzy.

Państwo Polskie jest w takiej perspektywie, wyłącznie przedmiotem gry o korzyści. Wszelkie słowa i zapewnienia niczego tu nie zmienią. Pozostaje pytanie o pole do manewru polskiej administracji. Tego pola nie znamy. Jednak jeśli jakieś jest, to warto byłoby rozważyć pewne drobne korekty, w wyborze postaw, działań i kierunków. Chyba, że będzie się to opłacać, ale nie w przyszłości i nie werbalnie, a obecnie i konkretnie.

Aha. Jeszcze ta Ida. Za podatki z biednych Polaków, sfinansowano wiadomość dla świata. Teraz tańce z notami protestacyjnymi. Wszystko pozór i pożal się Boże. Jesteśmy tak potwornie słabi, że można nam już chyba wszystko. Właściwie to nas nie ma. Jest tylko kłębowisko walczących ze sobą egoizmów i zapalczywości, żeby wyszarpać więcej zanim się to wszystko zawali, najlepiej pod sztandarem walki o godność i patriotyzm.

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto Krzysztof M

Jak za sanacji. Czekamy

Jak za sanacji. Czekamy 1939-bis.

oto Eowina

Polska jest jednym z wielu krajów "u klamki" USA.

Nie można się dziwić, że nie jest priorytetem w polityce amerykanskiej. Była kiedyś priorytetem, kiedy była frontem walki ideologicznej, ale to się skończyło. Teraz, chwilowo, polskie miejsce zajmuje Ukraina. Powoli i ukraina zaczyna swoje miejsce tracić.

Lepiej o "tarczy" nie wspominać. Miala być skierowana przeciwko Iranowi! Iran jak wiadomo nie ma ani broni jądrowej, ani rakiet, ktore tarcza miałaby łapać. Racjonalnie myslący człowiek powinien już skreślić tarczę ze swoich planów, bo tarcza to jest pierwszy cel ewentualnego ataku.

USA nie jest normalnym państwem. USA jest mocarstwe o potężnej strefie wpływów i potężnych możliwościach. Taki olbrzym nawet jak czasami pomoże, ale często narobi szkód. Ulbrzym ma ogromne potrzeby aby utrzymać się przy życiu; trzeba o tym pamiętać, że zawsze w pierwszej kolejności dba o siebie.
Opinię o Polsce w USA kształtują jej mieszkańcy, ci którzy mają dojście do elit władzy. A największy wpływ, w tym wypadku, mają lobbyści żydowscy.

Polska polityka jest bardzo amatorska, propagandowa, gazetowa...
Polska nie dorobiła się spójnej, dalekosiężnej strategii państwa. W zasadzie jest to reakcja na wpływy zewnętrzne takie jak rozporządzenia prawne UE i podpowiedzi z ambasady USA. Jest smutne, że nie ma w Polsce autorytetów. Swoboda słowa i wolność wypowiedzi promuje radykalnych harcowników i oszołomów z krańcowymi pomysłami, które raczej kompromitują i zniechęcają do Polski. Nawet Kościół Katolicki nie może się temu oprzeć i pozwala na wypowiedzi amatorskie i płytkie.

Przykładem amatorszczyzny polskiej politycznej chociażby są te osławione "Nocne Wilki", które nie wiadomo czy będą jechać, bo po wizy się nie zgłosili, w polskiej polityce stanęły już na najwyższym szczeblu dyskursu politycznego. Wszystkie media europejskie piszą o polskiej nerwowej reakcji na coś czego nie ma.

oto Mercator

Powoli trzeźwiejemy

Nawet nasze elity rządzące powoli zmieniają stosunek do USA. Nie ma już takiej gotowości do uczestnictwa w każdej amerykańskiej awanturze na Ukrainie i na Bliskim Wschodzie. Po podsłuchanej w restauracji wypowiedzi Sikorskiego na temat relacji z USA, amerykański ambasador zbagatelizował całą sprawę. Nic się nie stało, nikt się na nikogo nie obraził. Oficjalnie. Ale ta wypowiedź to tylko potwierdzenie tego co od jakiegoś czasu się tli pomiędzy USA i Polską.

Obawiam się, że wypowiedź szefa FBI w muzeum Holocaustu nie była przypadkiem. To nic innego jak próba dyscyplinowania mało gorliwych sojuszników w postaci Polski i Węgier. Taka drobna "przypadkowa" szpileczka. Nasz wielki sojusznik mówi nam:
- Uważajcie, bo możemy was tak opluć, że się nie pozbieracie. Bez problemu zrobimy z was nazistów odpowiedzialnych za "polskie obozy śmierci", których wina jest większa niż Niemców. No i kto temu zaprzeczy ? Niemcy ? Żydzi ? A może Rosjanie (z którymi postanowiliśmy prowadzić własną grę w politykę historyczną) ?

Zdaje się, że okres idealizowania USA mija, powoli trzeźwiejemy. Aktualne jednak pozostaje pytanie co dalej w polityce zagranicznej ? Drugie pytanie, to czy na pewno czy wszyscy trzeźwieją, co np. ma do powiedzenia w tej sprawie Jarosław Kaczyński ?

oto Eowina

Właśnie, jaka jest świadomość i stosunek Polaków

tego co będzie.
Szykuje się wolny handel UE i USA. Jak Polska powinna się zachować,
popierać czy nie?
Już są wyniki sądaży i reakcji poszczególnych państw UE w stosunku do proponowanego układu. Jak Pan myśli, jaka jest reakcja Polski i jaka jest reakcja innych krajów?

oto Mercator

To proszę napisać, jestem ciekawy...

Interesuje mnie też co zyskujemy, co tracimy. A jakby to było gdybyśmy mieli strefę wolnego handlu zarówno z USA jak i z Rosją ? Jak się np. ma do tego nasz ulubiony polski węgiel a jak całkiem dobrze rozwijające się dotąd polskie rolnictwo ?

oto Eowina

Polski węgiel jest drogi i nie sądzę aby miał szanse

gdziekolwiek, nawet nie ma w Polsce. Chyba, że coś się zmieni. Ukraina likwiduje kopalnie państwowe i prywatyzuje. Nie wiadomo kto bedzie właścicielem, ale to może być konkurencja dla Polski.

Polskie rolnictwo jest dobre dla Rosji. USA ma swoje rolnictwo, ma własne normy i nie ma zaufania do nikogo. To jest żywność, a jak wiadomo to konsument decyduje co chce jeść. Większe zaufanie w USa co do produktów rolnych ma Francja i Belgia: sery, czekolada, piwo, ciasta i ciasteczka. Wiadomo - "francuska kuchnia". Kanada ma już wolny rynek z UE, a nikt tam polskich produktów nie oczekuje, oprócz Polonusów oczywiście.

O polskim wolnym handlu będą decydować niepolskie firmy przemysłowe w Polsce. Niemcy i Anglicy bardzo mocno protestują. Boją się konkurencji; z jednej strony Japonia, Korea i Chiny, a z drugiej USa, może położyc Europę. Produkcja amerykańska może okazać się tańsza ze względu na Meksyk i NAFTA, gdzie jest tańsza siła robocza i firmy amerykańskie są lokowane.

Wynik sondażu poparcia dla wolnego rynku z USA wsród obywateli :1. Lithuania 79% | 2. Romania 75% | 2. Malta 75% | 4. Netherlands 74% | 5. Poland 73% | Reszta państw, nie deklaruje poparcia.

PS. poprzedno napisałam "ą", teraz to zauważyłam, przykro mi. ;(

oto Eowina

Z wolnego handlu skorzystają firmy renomowane,

niemieccy producenci samochodów, z ustaloną poszukiwaną marką.
Zniesienie ceł obniży koszty i zwiększy konkurencję. Aby przebić się na rynek taki jak USA, to trzeba mieć potężną reklamę, czyli trzeba być silnym producentem światowym. Na rynek USA pcha się cały świat, więc jest duża konkurencja. ;)

Polska, niezależnie co się będzie działo, jest skazana na Niemcy i Rosję.
Tak zresztą jak Ukraina. Zobaczy Pan, że za 3 maksimum lat, wszystko będzie wyglądać inaczej. To co dzisiaj się w polskiej propagandzie dzieje, to nie ma żadnej realnej ekonomicznej przyszłości.

oto Mercator

Z wolnego handlu,

zarówno z tą z USA jak i z ewentualnie z Rosją mogą skorzystać producenci wysoko wyspecjalizowanych produktów, natomiast stracić mogą, ci których łatwo zastąpić. W naszym przypadku mogą być zagrożone niektóre masowe produkty rolne oraz węgiel. Kiedy z czasem na Ukrainie sytuacja się uspokoi, część montowni z Polski może być tam przeniesiona. Ukraina będzie dużo tańsza.

Niemcy zyskają w każdym przypadku. Ich przemysł maszynowy, samochodowy, chemiczny i farmaceutyczny raczej nie będą zagrożone. Zyskają natomiast dostawy tanich surowców, rynki zbytu i właściwie nieograniczone zasoby taniej siły roboczej.

oto Eowina

Polska ma szanse w transporcie; z zachodu na wschód

i z powrotem. Wiąże się to z limitowanym szerokotorowym transportem kolejowym w Rosji. W tym wypadku sytuacja wrogiego nastawienia Rosji, przetrzymywanie na granicy delikatnych przewozów może być utrudnieniem. Już są masowe bankructwa polskich przewoźników; do Rosji nie wpuszczają, a Niemcy i Francja chcą wyższych stawek godzinowych, aby wyeliminować konkurencję. W miejsce Polaków do Rosji będą jezdzić Słowacy i Czesi.
Oczywiście sytuacja się zmieni kiedy Chiny zbudują ten "Jedwabny Szlak" ;)

oto Krzysztof M

Polski węgiel jest drogi A to

Polski węgiel jest drogi

A to dlatego jest drogi, bo w cenie są zawarte zyski przyjaciół i znajomych królika. A to duuuża trzódka! :-)

Wystarczy ich od cycka odstawić, a cena poleci w dół na łeb na szyję.

oto alvis

"Zdaje się, że...powoli trzeźwiejemy."

Oby tak było. Powrót do stanu trzeźwości nie jest ani łatwy, ani szybki, ponieważ użyte środki odurzające byłe zarówno silne, jak i długo działające.

Niewątpliwie, wpływ na utratȩ stanu trzeźwości miała przeszłość z okresu "zimnej wojny" oraz "żelazna kurtyna", z za której polskie społeczeństwo wiedziało tyle, ile przekazał np. "Głos Ameryki".

Ciepłe uczucia wdziȩczności budziła dobroczynna UNRRA, w pierwszych latach po zakończeniu wojny, czyli dystrybucja m.in. używanej amerykańskiej odzieży co, notabene, miało jakieś filantropijne znaczenie dla wyniszczonego wojną, polskiego społeczeństwa.

Drugim etapem widocznej amerykańskiej obecności i jej szczodrości, był okres stanu wojennego, kiedy za pośrednictwem kościelnych plebanii K.K. co niektórzy mogli delektować siȩ żółtym serem made in USA.

Jeżeli do tego dodać fakt obecności w Waszyngtonie dwóch osób polskiego pochodzenia o znanych nazwiskach, mających jakoby pozytywny wpływ na propolską politykȩ amerykańską, to jakże było nie spoglądać z uwielbieniem i nadzieją w stronȩ USA.

Prawdopodobnie sumarycznym skutkiem tego wszystkiego co powyżej była spontaniczna aprobata sejmu dla polskiego, bezinteresownego udziału w krwawej amerykańskiej awanturze w Iraku.

Innym, dyskretnym, objawem sentymentu polskich tzw. mȩżów stanu do amerykańskich życzeń oraz zauroczenie "kolorem zielonych banknotów", było udostȩpnienie polskiego terenu dla amerykańskich przyjaciół w celu organizowania "aresztu wydobywczego".

To, że uczucia uwielbienia nie były odwzajemniane przez stronȩ amerykańską, stawało siȩ coraz bardziej widoczne w miarȩ upływu lat. Zamiast widocznych rekompensat materialnych i politycznych za wojenne, polskie straty, było żałosne poklepywanie po plecach.

Zawód miłosny, jaki spotkał ekipy sprawujące władzȩ w Polsce, został wymuszony publicznymi "pomyłkami" bądź "niezrȩcznościami" produkowanymi przez amerykańskich mȩżów stanu w odniesiȩniu do zbrodniczego polskiego udziału w świȩtym holokauście żydowskim.

Rzecz jasna, różnym polskojȩzycznym osobistościom i w różny sposób ten miłosny zawód stawał siȩ widoczny.

Pytanie autora komentarza: " co np. ma do powiedzenia w tej sprawie Jarosław Kaczyński ?" wydaje siȩ retoryczne, tzn. "nie spoczniemy, nim dojdziemy". Poza tym, mam wrażenie, że polecenie wydane Kaczyńskiemu brzmi: "ty nie masz rządzić, ty masz nierządzić" i w ten sposób dywersyjne działanie, pod sztandarami patriotyzmu, dezintegruje społecznie i odwraca uwagȩ od problemów egzystencji szczątków polskiej państwowości.

oto Walwo

Zdaje sie ze...do trzezwienia daleko

Raczej stan powaznego otepienia. Ciekawe jest zrodlo wirusa. Wydawalo sie ze w Kanadzie atakuje jedynie kobiety, wyglada ze zaczyna oslabiac tez mezczyzn. Chyba ze jest to przypadlosc typu bylego kanclerza Niemiec.

oto AnnaK

Pytanie autora komentarza: "

Pytanie autora komentarza: " co np. ma do powiedzenia w tej sprawie Jarosław Kaczyński ?" wydaje siȩ retoryczne, tzn. "nie spoczniemy, nim dojdziemy". Poza tym, mam wrażenie, że polecenie wydane Kaczyńskiemu brzmi: "ty nie masz rządzić, ty masz nierządzić" i w ten sposób dywersyjne działanie, pod sztandarami patriotyzmu, dezintegruje społecznie i odwraca uwagȩ od problemów egzystencji szczątków polskiej państwowości

Drogi Panie alvis. O ile dobrze pamiętam gdy rządził Kaczyński, nie pozwalano na takie insynuacje, a tym którzy się do tego posuwali, wytaczano bądź grożono procesami. Doprowadzono do zmiany nazwy obozu w Oświęcimiu, aby nie było wątpliwości czyje to są obozy.
Pytanie do autora komentarza: Kto organizował pokazy antypolskich paszkwili typu Ida i kto finansował jej produkcję?
Kto w polskiej publicznej telewizji emitował te paszkwile.
I kto odmówił podpisu pod projektem tarczy antyrakietowej, który był ostatnim etapem tego procesu?
Jeśli zaś chodzi o Pańskie wrażenia, to są one zwykłymi insynuacjami nie mającymi pokrycia w faktach, które łatwo sprawdzić.
I zupełnie nie chce mi się wierzyć, że wynikają one z nieświadomości.

oto Zbyszek S

@AnnaK

Pan Alvis napisał tak:

Poza tym, mam wrażenie, że polecenie wydane Kaczyńskiemu brzmi: "ty nie masz rządzić, ty masz nierządzić" i w ten sposób dywersyjne działanie, pod sztandarami patriotyzmu, dezintegruje społecznie i odwraca uwagȩ od problemów egzystencji szczątków polskiej państwowości

Pani zaś pisze tak:

Jeśli zaś chodzi o Pańskie wrażenia, to są one zwykłymi insynuacjami nie mającymi pokrycia w faktach, które łatwo sprawdzić.

No to przejdźmy do faktów i słów.

1. PiS miał władzę i posiadając ją, tę władzę ODDAŁ na własny wniosek. To jest fakt. Oczywiście fakt jest bez znaczenia, bo to znaczenie akolici PiS czerpią z INTERPRETACJI owego faktu. Precz z faktami.

2. PiS nie rządzi. To jest fakt. Wszystkie działania PiS kończą się tym faktem i niczym innym. Oczywiście można mieć fakty w pogardzie i widzieć tylko ZAPEWNIENIA i interpretacje.

3. Czy wskutek działalności PiS społeczeństwo polskie sie INTEGRUJE czy DEZINTEGRUJE? Zatem czy rośnie poziom wzajemnej niechęci i ilość słownych i mentalnych ataków i przejawów wrogości, czy też przeciwnie, różni ludzie bardziej się lubią czują ze sobą większą wspólnotę? Otóż znów dezintegracja to jest fakt. Ale dla zaczadzonych Jarkiem, fakty się nie liczą, liczy się wykładnia "zbawiciela" czyli WYJAŚNIENIE faktu i wskazania winnych.

I to by było tyle o faktach i posterunkowej rewolucyjnej czujności, która na przekór faktom wzywa do ich respektowania w sposób sprzeczny z nimi samymi.

oto AnnaK

1. PiS miał władzę i

1. PiS miał władzę i posiadając ją, tę władzę ODDAŁ na własny wniosek. To jest fakt.

Nie Panie Zbyszku. To jest Pańskie chore wyobrażenie zasad funkcjonowania demokracji. Utrzymać się przy korycie za wszelką cenę.
PiS stracił większość parlamentarną i rozpisanie nowych wyborów jest standardem w dojrzałych demokracjach. Władzę stracił w wyniku decyzji wyborców.

2. PiS nie rządzi

Zgadza się. I z tego powodu nie ma sensu przypisywać mu Bóg wie czego, ani się nim zajmować. Nie rządzi dwie kadencje i nie jest to jakieś nadzwyczajne wydarzenie. W Niemczech SPD nie rządziło 16 lat i podobnie Partia Pracy w GB.
A jeśli już chce się Pan nim zajmować, to uczciwe byłoby zająć się tym okresem kiedy rządził. Gdy gospodarka rozwijała się w tempie 7% rocznie.Gdy w ciągu dwóch lata bezrobocie spadło z 18-ty do 10-ciu procent, gdzie deficyt budżetowy zmalał do 6-ciu mld zł, rosły płace itd.
Ale rozumiem, że woli się Pan poruszać w obszarach, których nie można zweryfikować, bo to ma do siebie czarny pijar, który Pan tu uprawia.

3. Czy wskutek działalności PiS społeczeństwo polskie sie INTEGRUJE czy DEZINTEGRUJE? Zatem czy rośnie poziom wzajemnej niechęci i ilość słownych i mentalnych ataków i przejawów wrogości, czy też przeciwnie, różni ludzie bardziej się lubią czują ze sobą większą wspólnotę?

Zastosuję Pańską metodę i odpowiem, że się zdecydowanie integruje.
Wiem to z osobistych relacji ludzi o różnych poglądach politycznych.
Na wszelki wypadek podpowiem Panu, że określenia oszołomy, olszewiki, czy moherowe berety nie są wymysłem PiS, czy osobiście Kaczyńskiego. Z nowszych Giertych do wora, wór do jeziora, czy dorżnijmy watahę, to już chyba nie muszę Panu tłumaczyć kto to postulował. A najświeższe szczucie społeczeństwa na lekarzy, czy górników to też nie jest dzieło PiS.
I wreszcie ostatni przeciek z niezależnej prokuratury w sprawie ponownego odczytu czarnych skrzynek przez eksperta Artymowicza, w której wylano kubły pomyj na nieżyjących ludzi, jest wprost arcydziełem , cudownym eliksirem na integrację społeczeństwa. Czy zauważył Pan jak szybko sprawę wyciszono? Bo światowej sławy ekspert Peter French wręcz ośmieszył Artymowicza jako eksperta.
To tyle w kwestii faktów.
W mojej ocenie, to co Pan tu ostatnio uprawia, jest zwyczajnie obrzydliwe.

oto Zbyszek S

@AnnaK

1. PiS miał władzę i posiadając ją, tę władzę ODDAŁ na własny wniosek. To jest fakt.

Nie Panie Zbyszku. To jest Pańskie chore wyobrażenie zasad funkcjonowania demokracji. Utrzymać się przy korycie za wszelką cenę.
PiS stracił większość parlamentarną i rozpisanie nowych wyborów jest standardem w dojrzałych demokracjach. Władzę stracił w wyniku decyzji wyborców.

Pani kłamstwa, manipulacje i insynuacje osobiste są już tak odpychające, że przestałem je czytać po tym fragmencie. EOT

oto AnnaK

Pani kłamstwa, manipulacje i

Pani kłamstwa, manipulacje i insynuacje osobiste są już tak odpychające, że przestałem je czytać po tym fragmencie

A ja myślę, że to prawda w oczy kole.
Bo przecież skoro:

1. PiS miał władzę i posiadając ją, tę władzę ODDAŁ na własny wniosek. To jest fakt.

to wystarczy wskazać ten wniosek, a ja wszystko odszczekam.
Ale Pan nie wskaże , bo takiego wniosku nie było. Był wniosek o samorozwiązanie sejmu złożony wspólnie przez PiS i PO.
Więc ten fakt, to Pańska twórcza interpretacja. W mediach o czymś takim mówią fakt prasowy.

oto Walwo

Pani AnnaK

Pani Anno prosze przyjac wyrazy mojego najwyzszego szacunku i uznania dla tego co Pani robi na tym forum. Wydaje sie jednak ze jest to zmarnowany wysilek, jako ze prawdziwych dyskutantow na tym forum, zostala malenka grupka i mysle ze to forum dyskusyjne zemrze naturalna smiercia. Zostanie stala grupa ludzi ktorzy nie dyskutuja lecz prowadza agitacje. Nie uchowa sie portal dyskusyjny gdzie chamska i bezpodstawna wypowiedz ZbyszkaS w stosunku do Pani jest tolerowana, natomiast lekko ironiczne uwagi w stosunku do wypowiedzi zupelnie bezsensownych ale zgodnych z glownym lejtmotywem tych dyskusji jest usuwany jako atak personalny. Dzialalnosc ZbyszkaS jest obrzydliwa dodatkowo, ze stara sie on udawac kogos innego niz reprezentuja to jego wypowiedzi. Jest to wiec na dokladke hipokryzja. Milo jest jednak myslec ze sa w Polsce ludzie tacy jak Pani.

oto Krzysztof M

to wystarczy wskazać ten

to wystarczy wskazać ten wniosek, a ja wszystko odszczekam.

Nie lubię cytować wikipedii, ale cóż... Niech będzie:

5 listopada 2007 w Pałacu Prezydenckim w obecności prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego premier Jarosław Kaczyński podał kierowaną przez siebie Radę Ministrów do dymisji[15]. Stało się to na kilka godzin przed pierwszym posiedzeniem Sejmu, co oznacza, że przyjęty przez premiera Kaczyńskiego tryb złożenia dymisji gabinetu (art. 162 ust. 2 pkt 3 Konstytucji RP) jest dobrowolnym ustąpieniem z urzędu, nie zaś obligatoryjną dymisją wynikającą z postanowień Konstytucji (art. 162 ust. 1). Według nich dotychczasowy prezes Rady Ministrów podaje Radę Ministrów do dymisji na pierwszym posiedzeniu nowo wybranego Sejmu.

Można szczekać. :-)

oto AnnaK

Można szczekać. :-) Jeżeli

Można szczekać. :-)

Jeżeli się Panu chce, to bardzo proszę.
Przez grzeczność Panu wyjaśnię. Dymisja premiera po przegranych wyborach jest jego obowiązkiem, a nie przywilejem. Termin jej złożenia nie ma większego znaczenia. Gdyby Pan czytał ze zrozumieniem to co napisałam, to wiedziałby Pan to od razu.
Wiem że Pan jest ambitny i ciągle się dokształca, ale chyba pora sobie uświadomić, że pewnego poziomu się nie przeskoczy.

oto Zbyszek S

@AnnaK - Agentką PO?

:)

Są dwie możliwości. Głupota albo dywersja :)

Ja myślę jednak, że pani działalność to po prostu dywersja. Jest Pani zapaloną zwolenniczką Platformy Obywatelskiej albo SLD i prezentując poparcie dla PiS w tak pokraczny, napastliwy, karykaturalny i odpychający sposób w jaki Pani to czyni, po prostu działa Pani na rzecz PO. Lepiej tego nie można było zrobić. To znaczy - lepiej obrzydzić PiS w oczach osób postronnych nie da rady.

Szkoda, bo lepiej jak jest pluralizm. Ale udało się Pani zwieść widzę i innych :) Ech.. te kadry PO.

oto AnnaK

To znaczy - lepiej obrzydzić

To znaczy - lepiej obrzydzić PiS w oczach osób postronnych nie da rady.

Pomijając fakt, że już któryś z kolei raz zapowiada Pan szumnie zakończenie ze mną dyskusji i do niej powraca robiąc z gęby cholewę, to chciałam zauważyć, że tutaj raczej nie ma postronnych osób. Z całą pewnością Pan się do nich nie zalicza. Nie bardzo sobie mogę wyobrazić, jak mogłabym Panu bardziej obrzydzić PiS, skoro ta pogarda i obrzydzenie wynika z każdego Pańskiego tekstu. I przeszłabym nad tym do porządku dziennego, gdyby Pan nie posługiwał się kłamstwami i insynuacjami. I jeśli reaguję, to nie po to by Pana do czegokolwiek przekonywać, tylko by sprostować Pańskie krętactwa.

oto indris

Niezupełnie tak jest

Dymisja premiera po przegranych wyborach jest jego obowiązkiem,

Obowiązkiem premiera jest podanie rządu do dymisji na pierwszym posiedzeniu nowo wybranego Sejmu bez względu na wyniki wyborów, które wyłoniły ten skład Sejmu.

oto Krzysztof M

Dymisja premiera po

Dymisja premiera po przegranych wyborach jest jego obowiązkiem, a nie przywilejem. Termin jej złożenia nie ma większego znaczenia.

Czyli dobę, czy miesiąc, czy rok, albo i dwa lata przed pierwszymi obradami nowego Sejmu, to wszystko jedno? :-))

Wiem że Pan jest ambitny i ciągle się dokształca,

Nie wiem, skąd pani czerpie informacje o mojej osobie, ale czy bierze pani pod uwagę taką możliwość, że wszystkie te informacje są fałszywe? Sprawdziła pani choć jedną? :-)

ale chyba pora sobie uświadomić, że pewnego poziomu się nie przeskoczy.

Wie pani, ogólnie, to nie chce mi się skakać. A tym bardziej przeskakiwać... :-) Bieganie za własnym ogonem pozostawiam innym. :-)

oto AnnaK

Czyli dobę, czy miesiąc, czy

Czyli dobę, czy miesiąc, czy rok, albo i dwa lata przed pierwszymi obradami nowego Sejmu, to wszystko jedno? :-

Terminy nie mogą być tak odległe, bo to reguluje konstytucja.
Zasada jest jedna. Wpierw muszą się odbyć wybory.

oto indris

PiS władzę oddało...

...bo wiedziało,że na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu oddać ją musi.

oto Krzysztof M

PiS władzę oddało... ...bo

PiS władzę oddało... ...bo wiedziało,że na pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu oddać ją musi.

Czyli co? Honorem się unieśli? Wątpię. O coś tu chodziło. Formalnie jednak to nie zostali władzy pozbawieni, ale oddali z własnej inicjatywy.

oto Krzych Adam

Hmm?

Stracili mandat, władzę oddali. Żeby nie oddać "z własnej inicjatywy" to co powinni byli zrobić? Pochować się w mysie nory, aby nikt do nich przyjść nie mógł by ciupasem odstawić ich przed oblicze prezydenta i tam siłą wydrzeć im władzę?

oto Krzysztof M

Jeśli zaś chodzi o Pańskie

Jeśli zaś chodzi o Pańskie wrażenia, to są one zwykłymi insynuacjami nie mającymi pokrycia w faktach, które łatwo sprawdzić.

Czyli pani jest na "NIE", a argumentów to sobie mamy sami poszukać? :-))) Pani "NIE" bez argumentów jest warte tyle, co nic. :-)

oto chłop jag

USA - zawiedziona


USA - zawiedziona miłość

Dlaczego zawiedziona?
Ano dlatego, że Polacy pokochali coś co istnieje tylko w ich wyobraźni - tołażysze. Natomiast trwa komitywa w najlepsze między polskojęzyczną V kolumną pupili szatana a grandziarzami zza wielkiej wody. Komitywa ta jest umocowana ponad głowami i Jankesów i ponad głowami Polaków - tołażysze. To nie kto inny jak polski MSZ, polska razwiedka - ubezwłasnowolniał Polonię i w USA i wszędzie tam - gdzie uznano to za stosowne - tołażysze.
Wniosek?
To nie kto inny - tylko grandziarze zza wielkiej wody są odpowiedzialni za los Polski po II WŚ i umocnienie komunizmu w Rosji więc i na świecie- tołażysze. Gdyby wiedza ta była powszechna - nie byłoby zawiedzionej miłości. Nie byłoby czynienia z Polski osła trojańskiego - więc automatycznie Polska byłaby bardziej szanowana w Europie tołażysze. Być może nie byłoby też wskrzeszenia banderlandu - bo przecież trudno wskrzeszać ów banderland bez zgody rządzących atrapą Polski - tołażysze - a takiej zgody z pewnością by nie było.
Na koniec - a juści grandziarze zza wielkie wody wrzucili Polsce do szklanki tabletkę gwałtu wykonaną w Piekle i teraz robią swoje - tołażysze.

oto AnnaK

Pierwszym sygnałem, że jest

Pierwszym sygnałem, że jest (Państwo Polskie) traktowane kompletnie przedmiotowo, była rezygnacja z wcześniej uzgodnionej budowy tarczy antyrakietowej, to jest strategicznych amerykańskich instalacji wojskowych w Polsce.

O ile dobrze pamiętam, to ten projekt storpedował rząd D. Tuska odmawiając, czy tez tylko odwlekając podpisanie stosownej zgody.

oto alvis

PT Dyskutanci p.AnnaK oraz p."Walwo"

Widoczne, bezwarunkowe i emocjonalne przywiązanie do Prezesa sprawia, że zamiast rzeczowej dyskusji, posługujecie siȩ Państwo inwektywami i insynuacjami. Żałosne.

oto AnnaK

że zamiast rzeczowej

że zamiast rzeczowej dyskusji, posługujecie siȩ Państwo inwektywami i insynuacjami. Żałosne.

Jest dokładnie odwrotnie. To Pańska wypowiedź i pana Zbyszka jest pełna insynuacji i inwektyw, wbrew istniejącym faktom. Ale przywykłam już do praktyk odwracania kota ogonem i jestem na to uodporniona.

oto Walwo

alvis

Zalosne jest zupelnie co innego moj panie. Poniewaz zostalem postawiony w jednym szeregu z pania AnnaK, co jest dla mnie zaszczytem zdecydowalem sie odpowiedziec. Podstawowym obowiazkiem uczciwego czlowieka jest niezgoda na klamstwo. Zbyszek S zapoczatkowal swoja epistole od ewidentnego klamstwa. Projekt Tarczy utracil rzad Tuska i oklamywanie na ten temat jest ewidentne. Jesli ktos rozpoczyna od ewidentnego klamstwa to ma nieczyste intencje i traci zupelnie wiarygodnosc. Zbyszka S znam jedynie z wypowiedzi na tym forum i niestety mam o nim jak najgorsza opinie. Nigdy nie mialem i nadal nie mam do nikogo pretensji o preferencje polityczne a jedynie o pokretnosc w dyskusji jak tez i wyglaszanie propagandy dla poklasku czy wynagrodzenia.
Wypowiedzi niektorych dyskutantow niestety sugeruja ze zrodlem ich jest nie niedostatek wiedzy, ale znacznie cos bardziej obrzydliwego. Naturalnie ze moge sie mylic ze zrodlem milosci do Rosji Putina bylego Kanclerza Niemiec nie jest bezinteresowne oczarowanie i Rosja i Putinem, prawdopodobienstwo takie jest tak znikome ze ciezko jest mi w to wierzyc. Moje podejrzenie ze moze jest to jakis wirus szerzacy sie po swiecie, admin uznal za atak personalny. Bredzenie o banderowcach bez wspominania o hitlerowcach i kagebowcach, kiedy na czele FR stoi rzeczywisty kagebowiec, nie kojarzy mi sie z troska o interesy Polski a raczej z zupelnie inna propaganda. Mozna, naturalnie dywagowac o niebezpieczenstwie dla Polski, plynacym z istnienia silnej Ukrainy ale najmniej rozgarniety czlowiek czlowiek musi porownywac takie niebezpieczenstwo do niebezpieczestwa jakie tworzy dla Polski silna Rosja. Obrzydliwosc wypowiedzi niektorych dyskutantow wzmacnia zupelne nieliczenie sie z inteligencja Polakow.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.