Powstaje rządowy zespół ds. obrony ideologii panującego reżimu

O powołaniu Międzyresortowego Zespołu do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i Innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na Tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość (tak brzmi jego pełna nazwa) poinformowała w radiowej Trójce Joanna Kopcińska, rzeczniczka rządu.

Powstał on na wniosek Joachima Brudzińskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji, który zadeklarował m.in. "zero tolerancji" rządu "dla jakichkolwiek przejawów propagowania, afirmowania, gloryfikowania zbrodniczych ustrojów totalitarnych". Zapowiedział też wsparcie policji dla działań zmierzających do delegalizacji stowarzyszenia "Duma i Nowoczesność", której aktywność ujawnił w styczniu "Superwizjer" TVN24.

MSWiA zapewnia, że w jego pracach mogą brać udział przedstawiciele organizacji pozarządowych, zajmujących się ochroną praw człowieka. Szczegółowy tryb pracy Zespołu określa regulamin, uchwalony na pierwszym posiedzeniu.

"Celem działania Zespołu ma być wypracowanie założeń zmian obowiązujących przepisów, które pozwolą na skuteczniejszą walkę z przestępstwami polegającymi na publicznym propagowaniu faszyzmu i innych ustrojów totalitarnych oraz nawoływaniu do nienawiści" – poinformowało w komunikacie MSWiA.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -3

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Oj, będzie dużo nadużyć,

tak jak w krajach zachodnich i północnych.

PS 1. Czy dżucze - system Korei Północnej - kwalifikuje się jako "inny ustrój totalitarny"? A co z chińskim dengizmem?

PS 2. Jest w Polsce pewien "dochtór", który uważa, że knajpy odwołujące się do czasów PRL to propagowanie komunizmu. Ja kiedyś byłam w barze, którego wystrój nawiązywał do Jugosławii Josipa Tity. Zamówiłam tam sobie kawę po serbsku.. Czy w ten sposób sfinansowałam komunistyczną propagandę?

oto Czesław

PiS na czele postępu rozwoju ludzkości

w Wietnamie były a nawet obecnie w Chinach to tworzone są takie obozy reedukacyjne, żeby przekonać do ideologii komunistycznej. Obecnie w Chinach tak się robi z katolikami. To czekam aż min.Brudziński utworzy takie obozy dla faszystów i antysemitów. Co za debilizm. A to preludium jak PiS zaczyna walczyć z antysemityzmem http://fakty.interia.pl/polska/news-waldemar-bonko... a dlaczego PiS tak nie walczy z antypolonizmem i np.rusofobią, gdzie tu równość wobec prawa?.

oto Robercik

debilizm?

PiS jako partia żydowska zachowuje się mądrze. Wprowadzają sprawdzone w Europie Zachodniej metody terroryzowania społeczeństw. Puścili oko do wyborców, że nie przyjmą "uchodźców", ale wprowadzają powoli mechanizmy aby Polska za 50 lat była wielorasowa, wymieszana i bez tożsamości, a niedobitki Polaków siedziały jak myszy pod miotłą.
To "polactwo" głosujące na PiS jest bandą debili, zwłaszcza w kontekście ostatnich wydarzeń gdy PiS stanął po stronie izraelskich agresorów, nie powinno już być żadnych wątpliwości.

oto baba jag

Komunistyczne PRL

powoli acz systematycznie przekształca się w neofaszystowskie PRL.

oto baba jag

bez znaczenia jaka jest definicja

obecny ustrój to neofaszyzm.Może też być neotrockizm.A tak naprawdę jest to mix obu tych zamordyzmów.Może więc być "kosherizm"=wolność i demokracja.

A tak naprawdę dla tego zamordyzmu potrzeba całkiem nowej definicji.Niestety,tę nazwę nadadzą za ileś lat przyszli historycy.

oto Krzysztof M

Komunistyczne PRL powoli acz

Komunistyczne PRL powoli acz systematycznie przekształca się w neofaszystowskie PRL.

A widział pan nowe polskie monety? I co tam jest po stronie orzełka? Z jakiej to estetyki? Polskiej...? :-))

oto Kmieć

Nowe polskie monety - Krzysztof M.

Może Pan podać jakąś linkę do tych monet, o których Pan napisał, bo pierwsze słyszę, i nawet nie wiem jak szukać w guglu.

oto Krzysztof M

(bez tematu)

Monety

oto Krzych Adam

Z punktu czysto estetycznego mam pewne zastrzeżenia.

Do godła aż do roku 1927. Graficy odpowiedzialni za to że w roku 1919 taki właśnie obraz jakiejś chimery, która tylko łapy i głowę miała orlą zaś resztę jakąś bardziej kurzą czy gęsią, a nie jedynie stylizowany na orła a poza tym bardziej abstrakcyjny, bez silenia się na realizm wizerunek został wybrany nie popisali sie najlepiej.
orzeł

Jestem jednak zdania, że z heraldycznego punktu widzenia było ono bezbłędne. Znaczy zmiany w tym zakresie wówczas dokonane były nieuprawnione.

oto Krzysztof M

Piękno, zwornik sumujący

Piękno, zwornik sumujący poglądy na dobro, prawdę, zdrowie i dobrobyt.

Pan nie zauważył tego, co ważne na tych monetach. Nie dziwię się.

Jeśli chcemy poznać "swojego", to pytamy go: "Co jest piękne?"

oto Krzych Adam

Nie zauważyłem tego co pan uważa za ważne na pewno.

Ale też się nie dziwię bo pracujemy na zupełnie innych falach. Czasem to chyba w ogóle na antypodach.

To co ja zauważyłem, to oczywisty fakt iż dobro i prawda były zawarte w godle sprzed roku 1927. Nie znalazłem w nim natomiast ani piekna, ani zdrowia i dobrobytu. Wzór godła z roku 1927 jest poniekąd nieco ładniejszy, jednakże tylko gdy rozpatrujemy względy dość powierzchowne, ale nie ma w nim w dalszym ciągu zdrowia i dobrobytu, a dobro i prawda z niego zniknęły.

Jeśli ma pan coś konkretnego do powiedzenia w kwestii co konkretnie jest dla pana ważne to proszę się wypowiedzieć. Jeśli zaś nie odpowiedź na ten mój wpis jest zupełnie zbędna.

oto Krzysztof M

Jeśli zaś nie odpowiedź na

Jeśli zaś nie odpowiedź na ten mój wpis jest zupełnie zbędna.

Więc proszę nie czytać. Już gdzieś zauważyłem, że pańskie maniery wypłoszyły z PN niejednego użytkownika.
Menora

oto Krzych Adam

Rozumiem.

Nic konkretnego do powiedzenia w tej kwestii pan nie ma. Tylko było tylko robienie tajemniczych min, które mają sugerować posiadanie jakiejś tajemnej wiedzy niedostepnej profanom.

oto baba jag

Krzysztofie M

wie Pan tam skąd pochodzę jest takie stare powiedzenie. Z idiotą się nie dyskutuje gdyż najpierw zrówna cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.

oto chłop jag

Ciężko będzie przeżyć

tę okupację - jeżeli w ogóle jest to możliwe - tołażysze.
Wniosek?
Czas na Ziemi - póki co - pracuje dla pupili szatana - i dla tych polskojęzycznych też - tołażysze.

oto Rancher

O czujność demo-rewolucyjną

W skrócie będzie to brzmiało:
MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB

Członkowie tego zespołu, będą mieli przechlapane, gdy idąc na spotkanie zespołu będą musieli zakomunikować to swoim szefom, bo jak tu zapamiętać taki skrót. No chyba, że użyją skrót skrótu, który sam się narzuca MZdSPPFiIUToPINnTRNERWazwnB.

Taki członek pójdzie na łatwiznę i może się zdarzyć, że wymsknie mu się, że "idzie na FiIUT-a". Wynik pójdzie w świat, a na to czekają wrogowie ...
Może wówczas się zdarzyć, że ascetyczny przywódca rządzącej kliki demo-rewolucyjnej zgłosi sprawę kohortom prokuratorskim ustalenie winowajcy, który dopuścił w czasie Wielkiego Postu do takiej wyrafinowanej dywersji, polegającej na samoośmieszeniu tak ważnego organa.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.