Xi Jingping oświadcza : Chiny przewodzą światu

Przywódca Chińskiej Partii Komunistycznej Xi Jingping wygłosił w środę świąteczne przemówienie z okazji Nowego Roku Księżycowego mówiąc,że Chiny już zaczęły "
przewodzić naszym czasom" i chińskie społeczeństwo winno podjąć zobowiązania z okazji Nowego Roku prowadzące do umocnienia " utrwalania i praktykowania podstawowych wartości socjalistycznych." To przemówienie XI treścią przypomina jego 3-trzy godzinne przemówienie w październiku na Kongresie K.P.Ch. podczas którego zadekretował Chiny jako wiodące supermocarstwo w świecie.

Według publikacji K.P.CH., na People`s Daily, "Xi celebrował osiągnięcia ekonomiczne, reformy, postępowe oparte na prawie zarządzanie, poprawę stopy życiowej i walkę z ubóstwem, a także gwałtowny postęp w dziedzinie obrony narodowej i rozbudowę sił militarnych, dyplomacji na wszystkich frontach, oraz wyłączne i rygorystyczne zarządzanie przez K.P.Ch.

Xi zadeklarował, że w ciągu ostatnich 40 lat "Chiny uczyniły wielki skok od pościgu za czasem" do "przewodzenia czasom."

Rządowy Global Times, który opublikował wyselekcjonowane tłumaczenia z przemǫwienia Xi poinformował, że Xi wykorzystał i podkreślił zarówno znaczenie społecznej "harmonii" i również "tradycyjnych wartości rodzinnych."

"Powinniśmy pielęgnować i utrzymywać podstawowe wartości socjalistyczne, popierać tradycyjne cnoty narodu chińskiego i darzyć miłością zarówno rodzinę jak i kraj," - powiedział Xi. Zgodnie z artykułem Xi nakłaniał Chińczyków do unikania osobistych aspiracji, i w miejsce tego zalecał " zintegrowanie osobistych i rodzinnych marzeń z chińskim marzeniem." Określenie to jest wzorowane na "amerykańskim dream," w tym wypadku znamiujące to co K.P.Ch. nazywa jako kreowaniem "umiarkowanego, prosperującego społeczeństwa."

"Powinniśmy zjednoczyć mądrość i siłę ponad 1.3 mld. nie tylko narodu chińskiego ale włączyć do tego procesu także "Hong Kong, Makao, Tajwan i to całkowicie,' potwierdzając tym samym, że roszczenia Chin wobec Tajwanu i terytorium Hong Kongu stają się coraz bardziej nerwowe ze względu na usiłowanie narzucenia tam swojego komunistycznego reżimu.

Xi skierował też ostrzeżenie, że przeminie "tuzin generacji" zanim ukształtują się w pełni " cechy chińskiego socjalizmu" i, że będą przeszkody po drodze w naszym dążeniu do celu, ale walka z nimi oczyści nasze dusze i umocni naszą wiarę." Ustalono więc w Chinach obowiązuje prawo regulujące religię i wyeliminowano K.P.Ch. od podejmowania jakichkolwiek działań dotyczących religii, co oznacza, że Xi prawdopodobnie zreferował wiarę jako ateistyczny maoizm.

Drugi chiński państwowy portal Xinhua zwrócił uwagę , że ten rok jest także rokiem Wuxu, który według przewidywań zaskutkuje ciężką pracą każdego Chińczyka, żeby osiągnąć " wytyczony cel, stworzyć dobrze prosperujące społeczeństwo i rozpocząć nową erę jako nowoczesne państwo socjalistyczne w połowie tego stulecia."

Xinhua także pokazała rzekomo przeciętnych Chińczyków, którzy czuli się "zainspirowani" przemówieniem Xi, tak jak zawsze to robi po każdym jego przemówieniu.

"Chińska gospodarka rozwija się w zawrotnym tempie ... Chińczycy zamieszkali zagranicą czuja coraz większą dumę i są naocznymi świadkami gwałtownego wzrostu możliwości biznesowych," oznajmił jeden zagraniczny biznesmen. Drugi skłaniał Chińczyków żyjących zagranicą do "kontrybucji środków finansowych w rozwój ojczyzny."

Podczas gdy Global Times zazwyczaj publikuje najbardziej wrogie Stanom artykuły, to zaś Xinhua przejęła rolę największego promotora kultu osobowości Xi. W grudniu Xinhua opublikowała obszerny profil Xi, jako skromnego lidera, który stał się wybawcą swego narodu i "człowieka, który robi wszystko co w jego mocy żeby to się stało."

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto baba jag

socjalizm

przewodzi światu. No niemożliwe.Przecież Kanadyjski Geniusz twierdzi co innego. Nie zgadza się to z teorią tego Guru.No nie zgadza, ale co z tego.

oto ulcik140

Geniusz Skarpeta

Kanadysjki Skarpeta na pewno jest cięty na Xi, ponieważ w czasie ostatnich wojaży Skarpetki do Chin w sprawie zawarcia kontraktów na forum globalnym zorganizowanym w Chinach tylko 5 minut Xi był cierpliwy żeby wysłuchiwać Skarpety bełkotu na temat human right, bo w tematach biznesowych Skarpeta nie kumał. I wrócił z Chin tylko ze skarpetkami. Na tym polega Skarpety geniusz, ano, na coraz to bardziej bajecznie wzorzystych skarpetkach.

oto chłop jag

Xi zadeklarował, że w ciągu

Xi zadeklarował, że w ciągu ostatnich 40 lat "Chiny uczyniły wielki skok od pościgu za czasem" do "przewodzenia czasom."

Nie sądzę aby Chiny nie wiedziały, że to przewodzenie czasom wyznaczył im ktoś inny - tołażysze.
Wniosek?
Chiny są na dobrej drodze aby to oni wyznaczali kiedyś innym przewodzenie czasom - ale jeszcze nie teraz - tołażysze.

oto ulcik140

Konfuncjusz reanimuje w Chinach

W tym tekscie zasługuje na szczególna uwagę to: przywiazywanie dużego znaczenia i nawiazywanie w każdym przemówieniu do narodu przez Wybawcę Chin do tradycyjnych wartości rodzinnych i nacisku na patriotyzm ojczyźniany. I z okazji Nowego Chińskiego Roku został wyprodukowany ( przy udziale finansowym Chińskiej Marynarki Wojennej) bardzo w wymowie patriotyczny film pod tytułem "Operacja na Morzu Czerwonym." Premiera też już z tej okazji się odbyła.
Tak się buduje superpotęgę a nie rozwala tymi "wartościami", które forsowane są na Zachodzie.. Xi wie co robi i oczywiście, że jak nie zejdzie z tej drogi ( a wszystko zmienia w ekspresowym tempie) to Chiny nie będą miał konkurentów do hegemonii w świecie.

A na Zachodzie co sie dzieje? Degeneracja, kosmopolityzm, mulitikulti jest w pełnym natarciu. I co to wróży?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.