Penalizacja kłamstw historycznych a liberalizm

Penalizacja rewizjonizmu historycznego (za wyjątkiem kłamstwa oświęcimskiego, któremu bywa przypisywany  specjalny status) doprowadza do złości i wściekłości liberałów wszelkiej maści. Widzimy dziś tę wściekłość dookoła. Nagle wszystkie nurty liberalne, na co dzień skłócone – od libertarian, idąc przez demoliberałów, a kończąc na liberalnych socjaldemokratach – łączą swoje siły, aby zaprotestować w imię “wolności”, przeciwko penalizacji, czyli przeciw „tyranii”.

Nie jestem zdziwiony uformowaniem się tego jednolitego bloku liberalnego, na co dzień przecież bardzo wewnętrznie skłóconego, zajmujące scenę polityczną od prawicy po lewicę. Penalizacja rewizjonizmu historycznego oznacza zerwanie z podstawowym dogmatem ideologii liberalnej, a mianowicie z teorią „państwa agnostycznego”, gdzie każdy wierzy sobie i wyznaje to, co chce. Jedni więc uważają, że jedni ratowali innych; inni, że ich mordowali; a jeszcze inni wykazują się całkowitym agnostycyzmem w tej sprawie.

Oto pełne spektrum poglądów. Powtarzam i kładę nacisk na słowo: poglądów, z których żaden nie jest ostateczny, będąc zawsze opinią, nie roszczącą sobie pretensji do bycia prawdą zawsze i wszędzie. Z punktu widzenia liberała penalizacja pewnych poglądów oznacza, że państwo ogłosiło prawdę, dokonało jej dogmatyzacji (ustalenia charakteru), a następnie próbuje karać za jej nieprzestrzeganie.

Liberalny sceptyk – który nie wie już czy jest prawda, gdyż ma już tylko opinie – nie jest zdolny znieść istnienia ustalonej i potwierdzonej autorytetem władzy, zawartej w ustawie, prawdy. Liberał jest przecież relatywistą, który nigdy nie wiedział (i nadal nie wie) czy racja była po stronie Jezusa czy Barabasza. Liberałowie od 2 tysięcy lat powołują w tej sprawie „komisje ekspertów” i „prowadzą ożywiony dialog historyczny”.

Oczywiście bez konkluzji, gdyż tej być nie może. Dlatego wszelkie ustalenie prawdy liberał postrzega jako zagrożenie dla wolności, a penalizację jej negacji za zamach na „wolność”. Bo jedyną prawdą liberalizmu jest wolność, która została wyniesiona do rangi jakiegoś pogańskiego idola, będącego celem samym w sobie, okadzanego przez swoich wyznawców. Jest to klasyczna wolność negatywna, „wolność od”, która nie niesie ze sobą żadnego pozytywnego przykazania, pozytywnej idei, pozytywnej wiary i prawdy.

Liberalna wolność jest negacją, gdy penalizacja rewizjonizmu jest negacją najgorszą z możliwych: negacją negacji. Bo z negacji negacji wyrasta pojęcie „prawdy publicznej”, czyli powrót do zasady konstytuującej świat sprzed 1789 roku. Penalizacja jednego błędu, nawet najbardziej absurdalnego, może przecież otworzyć drogę do penalizacji kolejnych fałszerstw (“opinii”), których trzeba bronić w imię „wolności”, dla „wolności” i mając na celu „wolność” jako taką. Treść tej wolności liberała nie obchodzi, bowiem żyje poza społeczeństwem, poza narodem, poza wspólnotą. Zna tylko swoje Droits i Rights.

Adam Wielomski

Historyk idei, monarchista, profesor zwyczajny nauk politycznych. Prezes Klubu Zachowawczo-Monarchistycznego, redaktor naczelny "Pro Fide Rege et Lege" oraz serwisu www.konserwatyzm.pl

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
3
Ogólna ocena: 3 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto adam_54

Logika Wielomskiego......

Liberalna wolność jest negacją, gdy penalizacja rewizjonizmu jest negacją najgorszą z możliwych: negacją negacji. Bo z negacji negacji wyrasta pojęcie „prawdy publicznej”

Czyli tym samym.... jako że negacja negacji penalizacji rewizjonizmu, jest zawsze penalizacją rewizjonizmu..... podobnie ... negacją negacji Wielomskiego jest Wielomski :DDDD

Panie Wielomski ... jako że pańska żona szczyci się - jak mniemam - być cybernetykiem .... po takiej popisówce logiki powinna czym prędzej ogłosić przynajmniej miesięczny "post w wyrku" i kubeł zimnej wody na rozgorączkowaną profesorską łepetynę :DDD
Eeeech.......

oto Eowina

Szanowny Panie Profesorze, z całym szacunkiem, ale

w dzisiejszej polityce mają rację ci, co lepiej kłamią. Polityka polega na kłamstwie szczególnie obecnie; wojny, prowokacje i przewroty polityczne są podbudowane kłamstwem. To nie ma nic wspólnego z ideologią taką czy inną. Odbywa się podbój świata, podział na tereny eksploatacji, a sojusze nie mają nic wspólnego z liberalizmem, czy konserwatyzmem. Pojęcie wolności jest pojęciem teoretycznym w przypadku kiedy całe państwo wraz z rządem jest podporządkowane innemu państwu.

oto chłop jag

Penalizacja rewizjonizmu

Penalizacja rewizjonizmu historycznego (za wyjątkiem kłamstwa oświęcimskiego, któremu bywa przypisywany specjalny status) doprowadza do złości i wściekłości liberałów wszelkiej maści.

Tzw. liberałowie - to tylko pożyteczni idioci na żołdzie u pupili szatana - tołażysze.
Wniosek?
Róbta co chceta - to w efekcie robimy to - co dokładnie życzy sobie diablisko - tołażysze. Nie inaczej jest także z tzw. demokraturą - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.