USA i W. Brytania oskarżają Rosję o cyber-ataki

Amerykański Departament Stanu w oświadczeniu oskarżył rosyjską armię o przeprowadzenie w czerwcu ub. roku ataków cybernetycznych przy użyciu wirusa Non-Pietia.

Wg Departamentu Stanu jest to dowodem na rosyjską interwencję na Ukrainie i spotka się z "międzynarodowymi konsekwencjami".

usa-rosja-hackerzy.jpg

Wcześniej podobne oskarżenie podniósł brytyjski Foreign Office, powołując się na ocenę swoich służb, które uznały że "prawie z pewnością" ("almost certainly") to Rosja jest atakującym.

Podobne oskarżenia podniosła Australia.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Andrzej

ten przykład dobrze pokazuje

skąd wychodzą ataki na Rosję. Świat anglosaski dąży do wojny? Czy tylko zwiększa nacisk, żeby więcej zasobów wycisnąć?

oto chłop jag

No cóż - podjudzanie

jednych na drugich trwa cały czas - jednak nie wiemy jak zostanie ono wykorzystane - tołażysze. Nie wiemy też czy to konkretne podjudzanie jest po to aby łatwiej było operować swoje społeczeństwa na Zachodzie czy też ma ono ułatwić Putinowi jakieś działania w Rosji - tołażysze.
Wniosek?
Nie sądzę aby rzeczone podjudzanie prowadziło do gorącej wojny - bo podjudzanie to też wojna, która niesie takie a nie inne konsekwencje - których przeważnie od razu nie widać - tołażysze.

oto autor

nie dla wojen Usa

amerykanom trzeba pokazać siłę dopiero się uspokoją ponieważ nie ma żadnej obecnie siły militarnej, politycznej i gospodarczej która mogłaby im się przeciwstawić Usa robi co chce łamie prawo międzynarodowe dokonuje agresji na suwerenne państwa, amerykanie bezprawnie okupują terytorium obcego kraju (Syria) manipuluje się opinią publiczną w Polsce Zobaczcie jak media reagują na zbombardowanie sił syryjskich przez lotnictwo amerykańskie.. zachód dokonał agresji na obce państwo i co ?? media prawie dostały orgazmu! po info o zabiciu syryjskich żołnierzy. Moim zdaniem dopiero jak Usa zaczną ponosić realne straty przyjdzie opamiętanie , inaczej w pewnym momencie zostanie przekroczona czerwona linia i będziemy świadkami katastrofy znacznej straszniejszej niż II wojna światowa.

oto Krzych Adam

Czy "ruskie" też mają swoje Blackwater?

Któż to wie? Ale taki symbol wygląda jak odbicie niedźwiedziej łapy, czyż nie?

Blackwater

Tak czy inaczej tow. Smirnow zapewnia, że rosyjscy najemnicy w Syrii są, ale jedynie po przeciwnej stronie.
https://www.wprost.pl/swiat/417571/w-syrii-walcza-...

Wracając jednak do zasadniczego tematu, skoro "prawie z pewnością" ("almost certainly") to właśnie Rosja dokonuje cyberataków należy to uznać za amerykańskim Departamentem Stanu za niezbity dowód na rosyjską interwencję na Ukrainie. No i oczywiście wyciągnąć "międzynarodowe konsekwencje".

oto Eowina

Już znaleźli winnych Rosjan!!!

W sumie jest ich 13 (trzynaście) osób, a na czele szajki jest właściciel restauracji, który w St. Petersburg prowadzi "farmę szpiegowską" zatrudniającą setki szpiegów.Ten restaurator to raz spotkał Putina, bo w jego restauracji urządzono przyjęcie dla zagranicznych gości.

Tych 13 osób z tej "farmy" przyjeżdżało nielegalnie do USA i szkodziło, siejąc terror, używając fałszywych nazwisk, różnych działań wykorzystując internet i nieświadomych niczego Amerykanów do szkodzenia Clinton, a pomagając Trumpowi. Z powodu nieświadomości, żaden Amerykanin nie został o nic oskarżony. https://www.politico.com/newsletters/playbook-powe...

oto Andrzej

że dopytam Eowinę

to są jakieś jaja? Bo czytam i nie rozumiem, jakiś 1 kwietnia dzisiaj? Fools Day? Jakiś absurd wionie z tych informacji,

oto Eowina

Ja jestem niezwykle poważnom i odpowiedzialnom osobom!!! :D

https://www.theregister.co.uk/2018/02/16/mueller_r...
https://www.theatlantic.com/politics/archive/2018/...

Dzisiaj jest to najważniejsza wiadomość. Nie ma komentarzy, bo nikt nie waży się zaśmiać w tym momencie. Podają tak jak to USA ogłosiło.

813f22750.png

Tu są dowody rosyjskiego przestępstwa, czyli namawianie Amerykanów do głosowania na Trumpa.

oto Eowina

Tak to ten, Jewgienij Prigożyn, "kucharz Putina".

Góra urodziła mysz. W dodatku nikt w USA nie jest niczemu winny, bo byli nieświadomi tej rosyjskiej manipulacji.
A ponieważ to wszystko zaczęło się podobno dziać już w 2014 roku, to Trump mówi, że on nawet wtedy nie myślał o wyborach czy karierze prezydenta.

Amerykanie mają duże poczucie humoru.

oto Andrzej

To jak czasy McCarthy'ego, tylko

znacznie bardziej odjazdowe :-)

Ale w tym ogniu niejeden się jeszcze upiecze polityczny interesik.

Facebook zwiększy personel cenzorski do 20 tysięcy i będzie "ściśle współpracował z FBI, żeby zapobiec ingerencji w wybory Rosji i innych sił' :-)

The Latest: Facebook to work with FBI, boost security - SFGate

P.S. Евгений Пригожин и его компания Агентство интернет исследований

oto Eowina

To są Amerykańskie wewnętrzne rozgrywki międzypartyjne.

Używają Rosji jako narzędzia.
A tak ogólnie, to już nie te czasy aby to miało szersze działanie. Rosja nie ma ideologii którą można używać jako straszaka, więc nie można Rosją straszyć innych. Niemcy nawet nie rezygnują z Nord Stream 2.

Ogólnie jest niezwykle interesujący moment:
Prezydent Korei Pd. został zaproszony do Korei Pn. wybiera się tam również Bach szef od olimpiady, a koreańską mieszaną z pólnocą i południem drużynę hokeja chcą zgłosić do nagrody Nobla. Tego nie było w niczyich planach.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.