Amerykański Departament Stanu niezadowolony z polskiej ustawy

Recent Legislation in Poland

The United States is disappointed that the President of Poland has signed legislation that would impose criminal penalties for attributing Nazi crimes to the Polish state. We understand this law will be referred to Poland’s Constitutional Tribunal. Enactment of this law adversely affects freedom of speech and academic inquiry.

The United States reaffirms that terms like “Polish death camps” are painful and misleading. Such historical inaccuracies affect Poland, our strong ally, and must be combatted in ways that protect fundamental freedoms. We believe that open debate, scholarship, and education are the best means of countering misleading speech.

Press Statement
Rex W. Tillerson
Secretary of State
Washington, DC
February 6, 2018

Na konferencji prasowej dziennikarze próbowali wydusić więcej z rzeczniczki

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 0

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Mar.Jan

Komentarz red.Michalkiewicza:

ultimatum wystosowane przez Departament Stanu USA pokazuje nam, że sojusz Polski ze Stanami Zjednoczonymi tak naprawdę może nie być wart funta kłaków, podobnie jak komplementy, jakie sadził nam prezydent Donald Trump podczas swojej wizyty w Warszawie. Skoro bowiem Stany Zjednoczone sztorcują Polskę w ważnej dla Polaków sprawie tylko dlatego, że jest to potrzebne izraelskiemu premierowi Benjaminowi Netanjahu do załatwienia przed wyborami jakichś parszywych partyjnych geszeftów, to jakże możemy liczyć na Stany Zjednoczone w momencie, gdy pojawi się prawdziwe niebezpieczeństwo? Ciekawe, czy amerykański Departament Stanu w ogóle wziął pod uwagę polski punkt widzenia w tej sprawie i polski interes państwowy, czy wykonał rozkazy AIPAC, który już nie raz pokazał, że w USA ogon wywija psem?

(całośc na cały tekst S.Michalkiewicza

oto chłop jag

Amerykański Departament Stanu

Amerykański Departament Stanu niezadowolony z polskiej ustawy

Czy kogoś to dziwi - tołażysze?
Wniosek?
Nie ma już USA - jest USrael - tołażysze.

oto domin 7 lutego

A poza tym, jak to jest

Czegoś nie rozumiem, znów ktoś zmienia historię, niedawno czytałem, że to Rosjanie zabijali Polaków, teraz się okazuje, że tak ogólnie, to żydzi to robili w Katyniu, po wyzwoleniu, jako ubecy, żydzi robili rewolucje i wojny. Mówiąc w skrócie, już nie wiem, kto wywołał I i II wojnę światową oraz kto mordował Polaków.

oto Krzych Adam

Rex Tillerson stwierdził:

The United States is disappointed that the President of Poland has signed legislation that would impose criminal penalties for attributing Nazi crimes to the Polish state.
Stany Zjednoczone są zawiedzione, że Prezydent Polski podpisał ustawę, która nakłada sankcje karne za przypisywanie zbrodni nazistowskich polskiemu państwu.

Dwie osoby o polskich nazwiskach zadawały pytania. Nie było tam pytania czy to znaczy, że Stany Zjednoczone uważają, że Polska nie ma prawa do zwalczania oszczerstw skierowanych przeciwko swemu państwu i narodowi.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.