Prezydent Snape

Kiedy tylko uzna się, że w polskiej percepcji polityki już śmieszniej być nie może - pada kolejny rekord. Oto spora część nie tylko PiS-owskiego elektoratu po wysłuchaniu wystąpienia prezydenta (czy raczej jego omówień) szczerze uważa: "Aleśmy im pokazali!" Tymczasem, choć tym razem to już naprawdę wstyd nie rozumieć - wszystkim domorosłym konstytucjonalistom sądzącym, że "prezydent Duda się Żydom postawił" trzeba chyba wyjaśnić niuans prawny: prezydent Duda Żydom USTĄPIŁ.

Nie odnosząc się ani do kwestii samej ustawy, ani implikacji międzynarodowych - taki jest po prostu prawny i polityczny wymiar decyzji o skierowaniu zakwestionowanego przepisu do Trybunału Konstytucyjnego, z wyraźnym wskazaniem zapisów uznanych za wątpliwe - a więc w domyśle DO ZMIANY. A już szczególnie uciesznym jest, że prezydentowi pomogli w wywołaniu tego zamieszania... manifestujący pod jego oknami "narodowcy". Ponieważ skandowali oni tylko coś o podpisywaniu, a niczego o Trybunale - to skoro te magiczne słowa prezydent Duda wypowiedział - to nasz jakże prawnie uświadomiony internecik uznał, że wszystko załatwione jak trzeba. Zaprawdę, w jakim my zabawnym kraju żyjemy!

Wystąpienie prezydenta było bodaj jeszcze słabsze, niż wszystkie pozostałe (ile razy można powiedzieć ALE w jednym orędziu, a nawet w jednym zdaniu nieprzytomnie wielokrotnie złożonym?), nie w tym jednak rzecz. Z drugiej strony jednak niech krytycy mówią co chcą - ale to polityk o formacie prawdziwie światowym. Gadał, gadał i poza ostatnimi dwoma akapitami nie powiedział niczego do Polaków. Fragmenty te - jedyne, które mają znaczenie, bo rodzą skutki prawne, to passus:

„zdecydowałem się skierować tę ustawę w trybie następczym do Trybunału Konstytucyjnego po to, aby Trybunał Konstytucyjny zbadał zgodność z Konstytucją tych przepisów w dwóch kwestiach. Po pierwsze – jeżeli chodzi o zgodność z art. 54, który mówi o wolności głoszenia swoich poglądów, w tym oczywiście chodzi tu przede wszystkim o wolność słowa. Czy wolność słowa nie jest przez te przepisy w sposób nieuprawniony ograniczona? To jest pierwsza rzecz. I druga: by zbadał kwestię tzw. określoności przepisów prawa.

To są, proszę Państwa, przepisy o charakterze prawnokarnym. One mają w związku z tym jakby szczególny walor – na ich podstawie sąd może dokonać skazania. Muszą więc to być przepisy precyzyjne. Każdy obywatel zasługuje na to, by – przeczytawszy przepis – był w stanie zidentyfikować, jakie jego zachowania w związku z tym mogą być zachowaniami karalnymi, a jakie nie. Chciałbym, żeby Trybunał Konstytucyjny wypowiedział się, czy pod tym względem te przepisy są zgodne z art. 2 w związku z art. 42 Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej, i taki wniosek do Trybunału Konstytucyjnego – jako Prezydent – skieruję”.

To jest wskazanie w jakim kierunku ustawa będzie zmieniona - POD NACISKIEM PAŃSTWA OŚCIENNEGO. Mówiąc prościej, "postawieniem się Izraelowi, Ukrainie i USA" byłoby zakończenie oświadczenia prezydenta w miejscu "podpisuję ustawę. Kropka, dziękuję państwu" (a i tak trzeba by pilnować co uchwalą później...). A tak to jest właśnie KAPITULACJA przed Izraelem, USA i Ukrainą.

W całej tej nieszczęsnej historii zrobiono bowiem dwa błędy. Aż dwa. Najpierw należało tych głupich nowelizacji w ogóle nie uchwalać. A następnie, skoro już to zrobiono - to nie wolno ich zmieniać pod naciskiem zewnętrznym. A udało się i jedno, i zapowiedź drugiego. Nawet jak na standardy III RP – to naprawdę grubo. Zwłaszcza, że PiS jakoś sobie wizerunkowo poradzi (jak widać) – a przegrywa Polska.

Z partyjniackiego punktu widzenia wyszło bowiem całkiem zgrabnie. Ludzie jak zwykle się nie zorientowali, PiS-owi opłaci się wreszcie przejęcie Trybunału Konstytucyjnego, a prezydent? Cóż, prezydent po raz kolejny ratuje PiS. Właściwie nie wiadomo co oni by zrobili bez niego? Andrzej Duda to prawdziwy Severus Snape1 polityki w Polsce.


-------------------------

1 Dla nieznających sagi o Harrym Potterze wyjaśnienie – Severus Snape był to czarodziej przez większą część cyklu sprawiający wrażenie wyjątkowo czarnego charakteru, mającego powiązania z ciemnymi mocami, prześladującego głównych bohaterów pozytywnych – a mimo to cieszący się niezrozumiałym zaufaniem ich mentora, dobrego czarodzieja Dumbledore’a. Dopiero po zgonie ich obu okazało się, że Snape w istocie wykonywał tajne i faktycznie brudne misje na na polecenie rzeczonego Dumbledora, znosząc złą opinię, brak sympatii, obelgi i własny obleśny wygląd. Słowem – zupełnie niczym…

oto Konrad Rękas Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 4)

Tematy: 

Dyskusja

oto Natalia Julia Nowak

Konrad Rękas

Najpierw należało tych głupich nowelizacji w ogóle nie uchwalać. A następnie, skoro już to zrobiono - to nie wolno ich zmieniać pod naciskiem zewnętrznym.

Przeciwnie, należało te MĄDRE NOWELIZACJE uchwalić, nie zważając na krzyki Żydów i ogłupionych propagandą Zachodniaków!

1 Dla nieznających sagi o Harrym Potterze wyjaśnienie – Severus Snape był to czarodziej przez większą część cyklu sprawiający wrażenie wyjątkowo czarnego charakteru, mającego powiązania z ciemnymi mocami, prześladującego głównych bohaterów pozytywnych – a mimo to cieszący się niezrozumiałym zaufaniem ich mentora, dobrego czarodzieja Dumbledore’a. Dopiero po zgonie ich obu okazało się, że Snape w istocie wykonywał tajne i faktycznie brudne misje na zlecenie na polecenie rzeczonego Dumbledora, znosząc złą opinię, brak sympatii, obelgi i własny obleśny wygląd. Słowem – zupełnie niczym…

Niektórzy twierdzą, że Judasz był dla Jezusa tym, kim Severus Snape dla Albusa Dumbledore'a. Wynika to ponoć z apokryficznej Ewangelii Judasza, którą odnaleziono w 1978 roku, a opublikowano w 2006.

"Apokryf opisuje początek działalności Chrystusa, proces werbowania apostołów, wędrówkę po Palestynie oraz ostatnie dni i godziny przed pojmaniem Jezusa. Według niego Judasz nie zdradził Jezusa, ale wydał go na jego własne życzenie, dzięki czemu Chrystus mógł zbawić świat. Judasz przedstawiony jest w nim jako ten, który jest narzędziem w boskim planie zbawienia, bez którego Chrystus nie mógłby odkupić ludzkości przez swoje ukrzyżowanie"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Ewangelia_Judasza

oto Konrad Rękas

Kiedy rzeczoną nowelizację

Kiedy rzeczoną nowelizację uchwalano - żadnych protestów, w tym żydowskich jako żywo nie było. Była to typowa gierka pod krajową publiczkę, wcześniej odpowiednio długo urabianą przez TVPiS, żeby uwierzyła, że jakiś problem naprawdę istnieje i oto PiS bohatersko go rozwiązuje. Protesty pojawiły się później, na zimno, kiedy już PiS wlazło w pułapkę, wciągając w nią całe państwo.

oto Marek Bekier

Mogła Pani nie napisać nic

Mogła Pani nie napisać nic ponad to:

Przeciwnie, należało te MĄDRE NOWELIZACJE uchwalić, nie zważając na krzyki Żydów i ogłupionych propagandą Zachodniaków!

i już bym uznał, że warto było tu wejść i przeczytać. Brawo!

oto mj

Narodek otrzymał to, czego domagał się od prezydenta

i jest wniebowzięty. Jakimś tam drobnym haczykiem w postaci skierowania ustawy do TK nikt sobie już głowy nie zaprząta, no bo co tam takiego mogliby "schlastać", zwłaszcza że jak wielu twierdzi to przecież PiS-owski TK.
Zadziwiające zadowolenie strony żydowskiej i graniczące z pewnością przypuszczenie, że własnie w TK da się przekabacić zapisy tak, oczywiście w atmosferze wzajemnego zrozumienia, żeby jak najmniej przypominały pierwotną ustawę, też daje do myślenia. No ale jak to u nas bywa - bardzo nielicznym.

Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość i czekać co z tego fiku miku ostatecznie się wykluje. Mając w pamięci sentencję autora, że "tu jest Polska - dlatego co może pójść źle to pójdzie" trudno być optymistą, podejrzewając go że tym razem się pomylił.

oto Konrad Rękas

“We hope that within the

“We hope that within the allotted time, until the court’s deliberations are concluded, we will manage to agree on changes and corrections. Israel and Poland hold a joint responsibility to research and preserve the history of the Holocaust,” the Israeli government said in a statement on Twitter - podał Reuters.

oto chłop jag

Ja odnoszę wrażenie, że

tutaj próbują kosztem atrapy Polski ugrać na obozach KL i Żydzi i Niemcy - przy czynnym udziale polskojęzycznej V kolumny pupili szatana - tołażysze. Atrapa Polski - więc i tubylcy nie liczą się wcale - tołażysze.
Wniosek?
Niemcom zależy na tym aby ich obozy KL były nadal polskimi obozami a Żydom zależy na tym aby nadal wpajać nienawiść do Polaków wśród swojej młodzieży i nie tylko młodzieży i nadal brać forsę od Niemców za gadanie po świecie o polskich obozach - tołażysze.
Na koniec - ostateczny kształt rzeczonej ustawy będą lepić (o ile już nie ulepili) wspólnie i Żydzi i Niemcy - tołażysze. O banderlandzie w kontekście rzeczonej ustawy nawet nie wspominam - bo przecież on jest póki co - pod żydowskim parasolem - tołażysze.

oto Robercik

:)

Podobają mi się odwołania do popkultury. Może niekoniecznie do Harrego, bo nie doczytałem do finału, ale np. pan Rękas zacytował kiedyś Bugiego z Krainy Borostworów i przyznam, że ujął mnie tym za serce.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.