Ludu fejsbukowego wyrazy miłości do Ameryki

u_s_embassy_warsaw_recenzje.jpg

Andrzej

Czasami coś napisze o Polsce i świecie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (głosów: 9)

Tematy: 

Dyskusja

oto lonar 5 lutego

Zgaduj zgadula, ....

Dziwny ten naród polski, jak czytam te gniewne wypowiedzi, to mi sie przypominają lata kiedy Polska przyłączyła się do państw tzw. demokratycznych i takie wpisy dotyczyły Rosji, a amerykanie byli tacy "wspaniali". I nagle w ciągu doby świat się zmienił, znów powróciły wpisy tylko nie odnośnie Rosji, a USA, jak widać łaska pańska na pstrym koniu jedzie. Jakoś tego nie mogę zrozumieć, kto jest w końcu tym "przyjacielem Polski.

oto Robercik

Podejrzewam, że chodzi tu o

Podejrzewam, że chodzi tu o

1. nagłośnienie problemu. Problemem musi żyć cały kraj.
2. Problem nie może być zbyt abstrakcyjny.

Pamiętam, że ciężko mi było przebić się z aferą F16 gdy to polscy przedsiębiorcy w sprawie offsetu byli kierowani do....amerykańskiej ambasady. Ludzie wzruszali ramionami. Jaki offset, przecież F16 jest dobry, będziemy potęgą. To samo dotyczy dziesiątek innych spraw, CETA, wojny w Iraku, zmuszania nas do trzymania rezerw dolarowych itd.

Po pewnym czasie doszedłem do wniosku, że muszą minąć lata, może dziesięciolecia, a "sojusznik" powinien podnieść stopę i wcisnąć polską głowę w błoto tak by polska głowa zaczęła w tym błocie bulgotać i puszczać banieczki łapiąc oddech. Moim zdaniem ten moment JESZCZE NIE NADSZEDŁ. Wnioskuję to po fakcie, że temat "oburzenia" kontroluję w większości żydowscy publicyści, np. Witold Gadowski, który ROsjan nazywa "dzikimi hordami", ale w sprawie żydowskich ataków to jest krytycnzy, ale w sposób bardzo stonowany, wyważony. Dopiero gdy ludzie zorientują sie kim jest taki Gadowski, jego i całą resztę skażą go na ostracyzm, wtedy będzie znak, że zaczęli w końcu myśleć.

Co da sygnał?
Czekam na moment gdy policja zacznie strzelać do polskich tłumów po podwyższeniu cen wody pitnej przez izraelskie spółki. Na moment gdy sąd arbitrażowy zasądzie jakieś nonsensowne odszkodowanie dla amerykańskiej korpo.
Albo coś w tym rodzaju.

Polacy muszą dostać mocno, zostać sprowadzeni do poziomu Palestyńczyków. Wtedy nawet największy gamoń załapie kto był wrogiem. Polacy nie są tu wyjątkiem. Np. w Szwecji nawet młodzieżówki lewicowe zaczęły organizować patrole w celu pilnowania skali gwałtów. leming nie wierzy w opisy gwałtów w Internecie. Leming wierzy w telewizję. Jednak gdy zgwałcą sąsiadkę, wymacają siostrę, gdy pod oknem leżą płonące opony, a rower został ukradziony kolejny raz w tym roku - wtedy zaczyna się otrzeźwienie. Wtedy leming dowiaduje się naocznie, że to nie jest teoria spiskowa, a rzeczywistość.

oto Natalia Julia Nowak

Piękne. :-)

To już koniec bezkrytycznej amerykanofilii. :)))

oto Kmieć

Pani Natalio Julio.

Pani młoda, to może Pani nie wiedzieć, że nie chwali się dnia przed zachodem Słońca i kobiety przed śmiercią...
Proszę pamiętać, że publiczna polityczna pamięć lemingów nie trwa dłużej, niż trzy dni informacyjne.
Dziś "koniec z bezkrytyczną amerykofilią" a już pod koniec tygodnia ci sami ludzie mogą pisać peany na cześć wielkiego "narodu" USraelskiego...
Jak mawiają Rosjanie: pożyjom, uwidim...

oto chłop jag

To się nazywa

przejrzeć na oczy - tołażysze.
Wniosek?
Dobrze by było aby ktoś napisał (nawet luźno) o przyczynach irracjonalnego zauroczenia Polaków tymi USA w XX i XXI wieku - tołażysze. Jest to jakiś fenomen - bo zdecydowana większość narodów na świecie - myśli bardziej racjonalnie w tym temacie - tołażysze.

oto JJerzy

To temat ...

... niezręczny dla mędrków akademickich, więc stosownej analizy się chłopie nie spodziewaj. To sytuacja podobna do bezkrytycznej miłości do Napoleona, potwierdzonej nawet w hymnie, co to, jak ten Wielki Językoznawca, nauczył nas prawie wszystkiego.

oto Krzysztof M

Na moim monitorze zamiast

Na moim monitorze zamiast treści widzę puste pole i żeby zobaczyć podpis autora muszę 48x użyć klawisza PageDown.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.