Godzina 11

Problem nie polega na tym, czy rząd PiS ustąpi czy nie Izraelowi w sprawie tych PR-owskich zapisów o obozach, ani jak to ostatecznie w końcu zrobi. Pytanie brzmi: ile tak czy siak w końcu zapłacimy za udobruchanie Tel Awiwu? Przecież wystawienie głupich, skrajnie prożydowskich PiS-owców na taką prowokację - to ewidentna sztuczka handlowa. I cena pewnie będzie wysoka...

Polska, PiS a środowisko międzynarodowe

Obecny rząd III RP bez wątpienia mnie byłby mniej zdziwiony, gdyby np. Donald Trump oskarżył Jarosława Kaczyńskiego o zmowę z Władymirem Puitnem celem desantu na Florydzie! Wspominany już problem PiS polega bowiem na tym, że wszystko co partia ta czyni na polu gestów i deklaracji - czyni wyłącznie na użytek gierek i propagandowych urobków wewnętrznych - nawet, jeśli sama materia dotyczy spraw o implikacjach zewnętrznych. Stąd właśnie władze są nieodmiennie wydają się być zaskakiwane faktem, że Polska znajduje się jednak w jakimś środowisku międzynarodowym - i, co gorsza, jest od niego w dużej mierze uzależniona, także w wyniku polityki liderów PiS. Cyniczna zagrywka Izraela to więc dla PiS strzał w plecy. I to strzał od swoich. No chyba, że będziemy zgadywać plany ukryte w planach i doszukiwać się w akcji Tel Awiwu szatańskiego planu uwiarygodnienia PiS w oczach polskich antysemitów…

Oczywiście, dłubanie w ustawie o IPN było i jest skrajnie idiotyczne, jak w ogóle ustalanie w drodze przepisów i to karnych co jest, a co nie jest prawdą historyczną. Biorąc pod uwagę kto nami rządzi i jaki użytek robiony jest ze wszystkich takich zapisach przez bałagan, chaos, politykierstwo i skrajną indolencję razem składające się na pokraczny byt III RP – staje się jasnym, że małpom w ogóle nie należy dawać brzytew do rąk. Skoro to już jednak uczyniono, tzn. jak zwykle obsłużyły się same od tak, dla zabawienia elektoratu – warto zastanowić się na dwiema zwłaszcza sprawami.

Dlaczego nie szanują Polaków

Pierwsza – to mechanizm kreowania tożsamości narodowej w relacjach międzynarodowych. Polityczna część Polski ma spory problem ze zrozumieniem stosunku politycznych części innych narodów, zwłaszcza Ukraińców i Żydów – do Polski. Odrzucenie przez tych pierwszych jednoznacznie przyjaznych, pozytywnych, wręcz masochistycznych działań polskich i odpowiadanie nań narastającą butą i agresją – okazuje się być nie mniej zadziwiające dla kierowników III RP, niż szczere odwrócenie się wielu Żydów od ratujących ich przodków postaw polskich.

Jak pisałem gdzie indziej, w przypadku Ukraińców mechanizm budowania pogardy i nienawiści do Polaków - wydaje się być dość prosty. W zbiorowej świadomości, na bazie której kształtuje się dzisiejszą Ukrainę – szacunek zastrzeżony jest dla desygnatu siły, a nawet zagrożenia. Szanowany może być więc Niemiec – bo historycznie za służalczość ukraińską płacił nieodmienną pogardą i dominacją, a i dziś wydaje się być mocny. Szacunek budzi też nienawistny, poza tym „Kacap” – bo potęgą swą może zabrać i zniszczyć co tylko zechce. Takie nacje Ukrainiec może szanować – kiedy jednak patrzy na Polaka uśmiechającego się i zapewniającego o swej przyjaźni, gdy jest ewidentnie i celowo na Ukrainie obrażany – o! wówczas w Ukraińcu narasta złość na swój kraj, na swych przodków – jakim cudem mogli się takiego nieszanującego się tchórza obawiać i znosić jego panowanie! Tak ewidentna – zdaniem politycznej Ukrainy – polska słabość budzi więc tym większą butę i niechęć.

Słabość też – a raczej to, co jest za nią uznawane – jest także przyczyną fatalnego PR-u Polaków w środowiskach żydowskich. Żyd nie rozumie psychologii ratujących go z narażaniem własnego życia – bo sam nigdy by tego dla nich nie zrobił. Skoro więc nie dociera do niego w żaden sposób motyw chrześcijański, altruistyczny, etyczny – racjonalizuje go jako słabość. A ta budzić może co najwyżej irytację, jak choroba najmniejszego w stadzie, które inne osobniki odganiają, by w końcu zagryźć.

To na tej bazie fundamentalnej różnicy psychologicznej – rządy państw atakujących obecnie Polskę mogą bez trudu budować uzasadnienie swoich polityk – oczywiście w swych istotach opartych o kwestię konkretnych roszczeń finansowych i interesów gospodarczych. Mówiąc prościej – dajemy się nie szanować, sami się nie dość szanujemy (a na pewno w niewłaściwy sposób resztki godności objawiamy) i będziemy za to płacić.

Ile można stracić?

Drugą i ważniejszą bieżąco kwestią są właśnie te płatności i odpowiedź na pytanie: ile to Polaków będzie kosztować? W przypadku zapisów antybanderowskich sejmowe głosowanie ma pewne znaczenie jako deklaracja propagandowa. Podobnie jednak jak przy okazji różnych inicjatyw kresowych jakoś tam w końcu wmuszanych władzy – haczyk polega na tym, czy Ukraina nie zostanie od razu uspokojona przez władze III RP w duchu: "Dajcie spokój, to tak dla picu, dla wyborców, czasem musimy, ale tak naprawdę nadal nic się nie zmieni w naszych bardzo specjalnych relacjach specjalnych! Może jakiś kredycik? Oczywiście bezzwrotny…!". Z zawodowej ostrożności zatem, z entuzjazmem po uchwaleniu "zakazu banderyzmu” póki co się wstrzymuję. I nawet nie tylko dlatego, że wszelkie takie regulacje budzą mój szczery sceptycyzm. Bardziej jestem ciekaw praktyki, ustalania co "banderyzmem" jest czy nie jest przez naszych niezależnych, przygotowanych i jakże śledczo sprawnych stróżów prawa, a wszystko przy eksperckiej pomocy IPN, którego wielu luminarzy wcale nie ukrywa, że w banderyzmie widzi przejaw antykomunistycznego braterstwa broni itd. Niestety, ale za często Polakom wmawia się, że słowo zapisane - choćby nawet w ustawie - staje się ciałem. I jak już coś uchwalono - to problem odfajkowany. A tymczasem do jego rozwiązania, do skutecznej obrony Polski przed banderyzmem, do osłonienia przed nim Kresów, do wyzwolenia Ukrainy i ubicia gada - droga bardzo daleka. A my jeszcze jednak nie zrobiliśmy nawet pierwszego kroku.

Z kolei w przypadku ceny, jaką krzykną Polakom Żydzi – zastanawiać możemy się bodaj jedynie: czy Izrael i USA pozwolą PiS-owi z całej tej afery wyjść z twarzą, tzn. za jakiś czas rachunek do zapłacenia będzie pewnie wielokrotnie wyższy (jak to w stosunkach z mafią) – czy też poza pieniędzmi uprą się też odebrać Polsce od razu godność - i rękoma „Adriana, zawsze ostatniej nadziei PiS” czy TK zostanie otrąbione hasła nawet nie do odwrotu, tylko bezwładnej ucieczki, niczym spod Piławiec.

A przy tym wszystkim symptomatyczne dla polskiego postrzegania polityki w ogóle, a polityki międzynarodowej w szczególności jest, że chociaż właśnie jesteśmy świadkami bezprzykładnej klęski tego, co PiS uprawiało zamiast polityki zagranicznej - to na poziomie krajowym i w oczach wyborców, Kaczyński odniósł co najmniej "największą wiktorię od czasów Kircholmu i Rokitnej"...

Tymczasem przecież: "o 11 - powiada aktor - sztuka jest skończona".

Konrad Rękas

Dziennikarz chełmskiej i lubelskiej prasy regionalnej, doradca rolniczych związków zawodowych - ZZR "Ojczyzna" i OPZZ Rolników i Organizacji Rolniczych. Wiceprezes Europejskiego Centrum Analiz Geopolitycznych. Prezes Powiernictwa Kresowego.
Autor Prawicy.net miesiąca stycznia 2013 ...

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 24)

Tematy: 

Dyskusja

oto Konrad Rękas

Polska jest jak ten słabeusz,

Polska jest jak ten słabeusz, który na podwórku aż podskakiwał, żeby potrzymać kurteczkę największemu chuliganowi, gdy ten bił i wyganiał wszystkich jego dawnych i potencjalnych kolegów. Teraz bandziorek odwrócił się i ze złośliwym uśmiechem rzucił: NO, TO ZOSTALIŚMY SAMI… - a maluch zaczyna ze śmiertelnym zdziwieniem jąkać się, że „ale przecież jesteśmy przyjaciółmi!”.

Nie ma kto nas bronić, sami bronić się nie jesteśmy w stanie – ze względu na wewnętrzny rozkład, słabość społeczno-ekonomiczną, ale przede wszystkim – przez ten BRAK WYBORU W POLITYCE ZAGRANICZNEJ.

Już nie mamy wyjścia. Zostaliśmy na podwórku z bandytami, teraz my im musimy oddać resztki kanapek. Chyba, że zmienimy podwórko…

oto Krzysztof M

Teraz bandziorek odwrócił się

Teraz bandziorek odwrócił się i ze złośliwym uśmiechem rzucił: NO, TO ZOSTALIŚMY SAMI… - a maluch zaczyna ze śmiertelnym zdziwieniem jąkać się, że „ale przecież jesteśmy przyjaciółmi!”

:-)))

Chyba, że zmienimy podwórko…

I to już zasługuje na bardzo poważne traktowanie...

oto Dubitacjusz

ciekawe, że argument oni szanują tylko silnych,

zwykle był używany przez publicystów antyrosyjskich, wskazujących taką metodę postępowania z państwem Putina.

oto Konrad Rękas

Bywał. Natomiast prawdziwe

Bywał. Natomiast prawdziwe doświadczenie uczy, że z Rosją z pozycji siły (zwłaszcza urojonej) rozmawiać się zwyczajnie nie da.

oto Dubitacjusz

A z Izraelami* się da?

*) Tym małym i tym dużym.

oto jazczworaków

Inne podwórko????

A kto nas zechce - słabeuszy - na innym podwórku?
Na ch..... komuś na podwórku jakaś nędza?
No , chyba że do podskakiwania do frajerów.
Wysyła się flimona do przechodzącego frajera.
- Kopsnij szluga...
- Spadaj sieroto...
A tu wychodzi czterech dryblasów i trzeba jednak kopsnąć...
A flimon w nagrodę za "współpracę" będzie mógł sobie dymem pooddychać.

oto chłop jag

Już nie mamy wyjścia.

Już nie mamy wyjścia. Zostaliśmy na podwórku z bandytami, teraz my im musimy oddać resztki kanapek. Chyba, że zmienimy podwórko…

Należy podkreślić, że zostaliśmy z bandytami na podwórku sami - zgodnie z planem - bo przecież polskojęzyczna V kolumna pupili szatana jest faktem - tolażysze.
Wniosek?
Każda V kolumna pupili szatana w danym kraju wtedy cieszy się najbardziej - kiedy za niepowodzenia wini się nieudolność rządzących a nie ich wyrachowanie - tołażysze.
Na koniec - V kolumny - to nie jest zbieranina idiotów - tołażysze.

oto Kmieć

Panie Konradzie Szanowny

Porównanie piękne. Byłoby piękne, gdyby nie dotyczyło tragicznej sytuacji naszego kraju - Polski.
Wykierowanej przez zrobionych ze styropianu i powyciąganego swetra geniuszy dyplomacji i gospodarki, tych wiecznie klęczących specjalistów "patriotów" od "wolności", "suwerenności", i "strategicznych sojuszy" z mafiozami, którzy kłamstwo i zdradę mają wpisaną w genotyp.

"Maluch" - jak obrazowo raczył Pan napisać - nie dość, że został sam na sam z paskudnym pyskiem przypakowanego prochami kryminalisty, to jeszcze został przez tego bandytę przyłapany w pustym nawet nie polu, a małym ciasnym pokoju z opuszczonymi gaciami.

Teraz ten "Maluch", ci styropianowi specjaliści od "patriotyzmu", z oszalałymi z przerażenia ślepkami błaga, żeby go nie bić. Rozgląda się być może to dziecko specjalnej troski w poszukiwaniu jakiejś "sukienki" pod którą mógłby się schować, ale nic z tego.
"Ruska" suknia obrażona i opluta przez wrednego gnojka, pomniejsze okoliczne sukienki nosa nie wyściubią, bo pewnie z niemałą satysfakcją obserwują jak gówniak zbiera zasłużone baty, a te suknie, które miały chronić i bronić okazały się być w najlepszej komitywie z bandytą.

I co teraz, solidurnościowy gówniaku?
Leci rzadkie po gołych, krzywych nóżkach, co?

P.S. Kanapki dla bandziorka będą teraz droższe, o wiele droższe. Ale Naród Polski też wystawi ci, solidurnościowa "elito", rachunek do zapłacenia za to upokorzenie. Żebyście tylko szybko nową drogę przez "Zaleszczyki" odszukali. I nie przed wrogiem zewnętrznym. A przed wdzięcznością Polaków, których od 30 lat upokarzacie, pragnąc przypodobać się temu, którego prawdziwy pysk dziś wielce zdziwieni podziwiacie ze śmiertelnym strachem w kaprawych ślepkach.

oto pietrzelaj

Od roku się głowiłem

Żebyście tylko szybko nową drogę przez "Zaleszczyki" odszukali

A ja głupi głowiłem się od roku po co PiS tak śpieszy się z tą autostradą na wschodzie.

oto Krzysztof M

Żyd nie rozumie psychologii

Żyd nie rozumie psychologii ratujących go z narażaniem własnego życia – bo sam nigdy by tego dla nich nie zrobił.

To zupełnie inna etyka. Wiedza o tym powinna być dla Polaków jak oddychanie.

oto Ech...

To się w 100% zgadza - jak również to

Jak pisałem gdzie indziej, w przypadku Ukraińców mechanizm budowania pogardy i nienawiści do Polaków - wydaje się być dość prosty. [..] Tak ewidentna – zdaniem politycznej Ukrainy – polska słabość budzi więc tym większą butę i niechęć. (najważniejszą część wyciąłem, bo widać powyżej)

Otóż nie mogę wyjść z zadziwienia, że mało kto z Polaków to rozumie - i tak chętnie łaszą się do Ukraińców jak te "pijane szczeniaki". W naiwno-głupim przekonaniu, że "jak ty się będziesz do nich uśmiechał - to odwzajemnią" itd.

oto alvis

"Żyd nie rozumie psychologii ratujących go ..."

Zofia Kossak o Żydach w swoim konspiracyjnie wydanym apelu"

". Zabieramy przeto głos my, katolicy–Polacy. Uczucia nasze względem żydów nie uległy zmianie. Nie przestajemy uważać ich za politycznych, gospodarczych i ideowych wrogów Polski. Co więcej, zdajemy sobie sprawę z tego, iż nienawidzą nas oni więcej niż Niemców, że czynią nas odpowiedzialnymi za swoje nieszczęście. Dlaczego, na jakiej podstawie – to pozostanie tajemnicą duszy żydowskiej, niemniej jest faktem nieustannie potwierdzanym. Świadomość tych uczuć jednak nie zwalnia nas z obowiązku potępienia zbrodni. Nie chcemy być Piłatami.”[

No właśnie, Piłatami nie zostaliśmy, ale według żydowskiej tuby propagandowej zostaliśmy "katami" i sprawcami holocaustu.

Więcej tu: Zofia Kossak - więzień KL Auschwitz http://www.prawica.net/728

oto koriolan

czy był jakikolwiek przypadek

czy był jakikolwiek przypadek żeby zyd zaryzykował własne życie dla nieżyda? Wątpię. ( no może poza jednym wyjątkiem. Ale to jest dyskusja na inny temat)

oto pietrzelaj

jak to nie...

czy był jakikolwiek przypadek żeby zyd zaryzykował własne życie dla nieżyda?

Jak to nie,- a kto uratował AK-owca, tatusia Jareczka przed zsyłką na sybir i jeszcze dał mu posadę na uczelni i willę na Żoliborzu. Jakby to wyszło na jaw to pewna czapa....

oto zajac1

Parę uwag, jeśli można?

Parę uwag, subiektywnych jak zwykle, więc nie są to prawdy objawione.

Nie podoba mi się wiele komentarzy , nie tylko „rządowych” , ale i płynących z wielu np.: mediów prawicowych , w których dziennikarze czy rozmówcy cieszą się ,że jakiś tam przedstawiciel Niemiec powiedział : „ ….Niemcy biorą pełna odpowiedzialność....” itp.
Też mi odkrycie Ameryki .
Już wolę jakby się nie odzywał.
A w ogóle te chóry tłumaczące ,że słońce zwykle na wschodzie wschodzi są bardzo denerwujące. Przynajmniej u nas w lesie tak to odbieramy.

Słysze też, na jednym znanym medium, jak prowadzący pan rozmawia z jakąś Polką z Niemiec i komentują ,że przecież to Niemcy i Rosjanie mordowali Żydów.
Że Niemcy( Naziści) to mogę zrozumieć ale chyba nie Rosjanie tylko Bolszewia ( narodów to tam bez liku)? I tamże chyba było niemało tych nacji co wysyłali na Sybir raczej Polaków a nie swoich ?
Ale słabym historycznie przyjmę oświecenie i krytykę jeśli się mylę.

Nie odkrywam Ameryki jeśli powtórzę za wieloma , iż w „ tym temacie” są dwie niezależne sprawy , które ktosik sprytny połączył nie wiadomo dlaczego. Czyli wiadomo.
1. Penalizacja poglądów jest niedopuszczalna w „normalnym” państwie. To złamanie zasady wolności słowa. Tylko gdzie szukać jeszcze „normalnego' państwa?
2. Ale reakcja Izraela jest jeszcze gorsza niż niedopuszczalna. Co innego gdyby mówili o złamaniu reguły wolności słowa w sprawie noweli ww. Ustawy. Wprawdzie nie Ich sprawa ale rację by mieli. Lecz wtedy trzeba by było wrócić do wersji podstawowej Ustawy o IPN. A tam? I co?
Witam po latach i pozdrawiam wszystkich.
Zajączek leśny.

oto pioszo54

Już wolę jakby się nie

Już wolę jakby się nie odzywał.

jak zwykle decyduje kontekst i timing.
Na całym Zachodzie się buzuje na całego, za sprawą, drobnych bo drobnych ale jednak, postępów Trumpa.
Zakwestionował poprawność polityczną, która była/jest podstawowym instrumentem podporządkowania społeczeństw zach. Europy,
ruszył hucpę globalnego ocieplenia (to jest dopiero kasa!)
a teraz zaczyna przejmować aparat władzy (FBI czyli powolutku całe służby specjalne).
W tym kontekście oświadczenie Sigmunda Gabriela, skierowane przeciw izraelskiej nagonce na Polskę, jest powiedzeniem wprost "nie jesteście na tym podwórku sami".
Oczywiście Niemcy w ten sposób punktują u nas, ale jest to, w porównaniu z powyższym, sprawa zupełnie marginalna.

oto Skanderbeg

Pełna zgoda, gdybyśmy żyli

w normalnym świecie. A współcześnie to bajkopisarz Gross ma uchodzić za "światowej sławy historyka", zaś plagiator Bauman za wybitnego socjologa.

oto Krzych Adam

Witam Pana po latach, drogi Panie Zającu Leśny.

Nie bardzo rozumiem czemu pisze Pan o "penalizacji poglądów". Nie ma i nie będzie nawet po wyjściu tej ustawy w życie możliwości karania nikogo kto miałby pogląd iż "Polacy piją nienawiść do Żydów z mlekiem matki". A ci karmieni smoczkiem z mleka z butelek. Albo że są w ogóle narodem zwyrodnialców i morderców. Za poglądy, czyli myśli kary nie będzie.

Również zaskoczony jestem tym co Pan pisze o regule wolności słowa. Nie tylko Pan jeden to głosi bo słyszę i czytam to z ust i spod piór, a raczej klawiatur wielu osób. A przecież słowo pozostanie wolne. Każdy może mówić to co uważa za słuszne, ale musi brać odpowiedzialność za wypowiedziane słowa. To oszczerstwo ma być karane. Nie może być tak, by nie było żadnej możliwości oddziaływania na oszczerstwa rzucane przez ludzi podłych.

Pozdrawiam raz jeszcze,

KAR

oto gość

jak w ogóle ustalanie w

jak w ogóle ustalanie w drodze przepisów i to karnych co jest, a co nie jest prawdą historyczną.

O mój Boże, wszystkowiedzący Pan Rękas takie bzdury opowiada. Zdaniem ustawy nie jest ustalanie prawdy historycznej, bo ta jest od dawna znana. Jej zadaniem jest karanie tych, którzy tę prawdę chcieliby sobie dowolnie ksztaltować, rzucając oszczerstwa na niewinnych. To tak jak art. kk na podstawie ktorego został Pan skazany. Jego zadaniem nie bylo ustalanie prawdziwości podpisu, tylko karanie za jego sfałszowanie.

oto olrob

Prawda

Prawda nigdy nie jest do końca ustalona, a próby karania tych którzy się mylą prowadzą do totalitaryzmu. Należałoby powołać ministerstwo prawdy.

Należy pozwolić na wypowiadanie dowolnych też historycznych.
Np Kopernik była kobietą.

oto Natalia Julia Nowak

olrob

Należy pozwolić na wypowiadanie dowolnych też historycznych.

A jeśli za 30 lat jakiś historyk napisze, że matka olroba donosiła do UB w zamian za seks z przystojnym, żydowskim funkcjonariuszem? Chciałby Pan, żeby takie oszczerstwa krążyły po świecie? Niestety, sprostowania zazwyczaj mają mniejszy zasięg niż plotki i kalumnie (bo np. są publikowane małym drukiem, gdzieś na dole strony).

oto olrob

Oszczerstwa

W przypadku oszczerstw sąd cywilny. Jednak nie ma cenzury prewencyjnej.

oto pietrzelaj

Zdaniem ustawy nie jest

Zdaniem ustawy nie jest ustalanie prawdy historycznej, bo ta jest od dawna znana

Pan musi być bardzo młody, że zna tylko jedną prawdę historyczną.A jak nie młody to co??... Ja przez moje 70 lat życia poznałem ich kilka [a może i kilkunastu bym się doliczył wliczając te z opowieści ojca (służba wojskowa w latach 1936-1946 minus 4 lata niewoli), wujków i sąsiadów]. Wydaje mi się, że prawda historyczna w dużej mierze podlega regule o prawdzie prof. Tischnera i innym podobnym regułom. Oprócz tego "prawda historyczna" służy coraz częściej jako zwykła pała do pałowania przeciwników, a to jest nie tylko smutne ale i groźne.

oto zajac2

c.d.

Tu jest zając ( sorry : pies) pogrzebany.
Niewielu ludzi rozumie właściwie pojęcie „wolności słowa” , które jest warunkiem koniecznym „normalnego” państwa. Oraz pojęcia słowa „prawda”

To co pisze zacny(a) pan(i) olrob.
Dla wierzących prawdziwa prawdę zna jeno Najwyższy dla niewierzących Matka Natura.
Każde powołanie Ministerstwa Prawdy skończyć się może ( a jak może to i się pewnie kończy) tzw. totalitaryzmem.
Tak więc, choć również z bólem wielkim , nigdy nie penalizował bym poglądów , choćby na pierwszy i ostatni rzut oka wydawały się oczywistą bzdurą.
Za bzdury się nie karze. Jeno rzecze : bzdury pan pleciesz i przechodzi na drugą stronę ulicy bo z takim osobnikiem wdawać się w dyskusję nie należy. Choć nie zakazuję co oczywista
i pozdrawiam.
Jest to przykre oczywiście, co zauważa pani Julia, ale nie ma innej drogi na „normalne” państwo.
Jeśli nakaże się „ mówienie prawdy” pod groźbą kar wszelakich to wcześniej czy później kończy się to paleniem na stosach książek „niesłusznych”. No , tak już to jest. Też głęboko żałuję.
PS. To co wyżej to oczywiście subiektywne spojrzenie zająca. Broń mnie Panie , że to jest PRAWDA.
z.l.

oto pioszo54

słowo-klucz:propaganda

słowo-klucz:

propaganda.

Proszę spojrzeć na cenzurę, jak na narzędzie zwalczania propagandy, przydatne szczególnie w sytuacji dysproporcji środków przekazu.

oto zajac1

Tak myślalem.

Po co durny zającu strzępisz sobie ozór?
Wracamy do GUKPPiW ?
Choć może i nigdzie nie wracamy bo chyba 40 lat jedynie słusznej idei swoje zrobiło.
Jak nie Moskwa to ..... No, nie.
Pozdrawiam i idę ( znaczy sie skaczę) złożyć samokrytykę.
z.l.

oto pioszo54

zawsze chętnie się dowiem,

zawsze chętnie się dowiem, jak sobie, w wymiarze państwowym, radzić z propagandą
:)

a może to nieistotne wobec "palenia książek"?

Jeśli tak Pan myśli, to gotów jestem wykazać, że nie ma Pan racji.
:)

oto zajac1

Tak to widzę.

A jak chciałby Pan zlikwidować w świecie tzw "propagandę". W znaczeniu rozumiem poglądów nieprawdziwych, niesłusznych itp.
Zlikwidować na świecie wszystkie układy scalone? . Zatrzymać w świecie przepływ informacji? Nie da się.
Więc na poglądy innych , z którymi się nie zgadzamy ,należy ( a raczej można) odpowiedzieć własnymi.
I najważniejsze. Nie należy odpowiadać na wyraźne prowokacje i nie tłumaczyć się z bzdurnych oskarżeń. Przykładowo w tym temacie.
Na takie słowa jakie wypowiedziała zacna pani Ambasador należałoby grzecznie przeprosić i wyjść z sali. I w państwowym wymiarze grzecznie zastosować stosowane szeroko w dyplomacji P.N.G. Tyle.
W wymiarze prywatnym wystarczyło by, przy przypadkowym spotkaniu ww. pani na ulicy , przejść na drugą stronę ulicy ( oczywiście uważając na pojazdy ).
Palenie książek to sprawa podstawowa. Warunek konieczny i dostateczny , fundament. I nie sądzę by ktokolwiek rozsądny zechciał powtórki.
Pewnie pan młody ale jeszcze żyją w Europie co to pamiętają.
Pozdrowienia.

oto Krzysztof M

I najważniejsze. Nie należy

I najważniejsze. Nie należy odpowiadać na wyraźne prowokacje i nie tłumaczyć się z bzdurnych oskarżeń

Na tysiąc gazet krzyczących o polskim antysemityzmie i polskim faszyzmie jak odpowiedzieć? Paroma naszymi gazetami? A kto będzie to respektował? Świat? Świat przyklaśnie ochoczo krucjacie NATO, które bombami zdyscyplinuje faszystowskich Polaków. I na nic zda się

Więc na poglądy innych , z którymi się nie zgadzamy ,należy ( a raczej można) odpowiedzieć własnymi.

Pan zakłada symetrię dyskusji. Przecież nawet w nauce tej symetrii dawno już nie ma... A co dopiero w polityce...

Można mieć pierwszeństwo przejazdu i skończyć na cmentarzu.

oto pioszo54

Palenie książek to sprawa

Palenie książek to sprawa podstawowa. Warunek konieczny i dostateczny , fundament. I nie sądzę by ktokolwiek rozsądny zechciał powtórki.
Pewnie pan młody ale jeszcze żyją w Europie co to pamiętają.
Pozdrowienia.

1. cyferki w moim nicku to rok moich urodzin, do obecnego poglądu na cenzurę dorastałem po roku 1989.
2.co do istoty, to
a) brak ochrony przed propagandą prowadzi do wprowadzanie obcej cenzury, cenzury "poprawności politycznej", który to proces mogliśmy prześledzić osobiście a w pełnej okazałości jego efekty widać w krajach Zachodu, np. wiadomość z dzisiejszej RT https://www.rt.com/news/418061-trudeau-peoplekind-...
b)brak cenzury ułatwia postronnym działania w rodzaju "arabskiej wiosny" czy "majdanu", a to już działania prowadzące bezpośrednio do wojny, więc ciut większego zagrożenia, niż to powyższe "podstawowe". Proszę zwrócić uwagę, że takie działania kilkukrotnie nie powiodły się na Białorusi, a nie jest to kraj, w którym żyje się, z powodu cenzury czy działań służb, jakoś specjalnie źle.

I najważniejsze. Nie należy odpowiadać na wyraźne prowokacje i nie tłumaczyć się z bzdurnych oskarżeń.

Każdy z nas, w dużym stopniu, dostosowuje się do otoczenia, więc stworzenie, przez brak reakcji, powyższego "otoczenia" skutkowałoby przyjęciem go, po pewnym czasie, gdy bezpośrednie przekazy przestaną oddziaływać, za prawdę.

dopisek:
Ogólnie, z Pańskich wpisów odnoszę wrażenie "wolnorynkizmu" w odniesieniu do różnych narracji polityczno-historycznych. Wydaje mi się, że w realnym świecie to nie działa.
Pozdrawiam.
:)

(a można by się jeszcze rozpisać o całej sferze propagandy depopulacyjnej)

oto zajac1

Może później.

Na mnie tłumaczenie się ze spraw oczywistych działa odwrotnie od zamierzenia. Ale może zające mają inszą skórę? Może tak być.
A poprawność polityczna to autocenzura czyli cenzura.
Kto sprokurował "majdan" czy "arabską wiosnę" , kto po zakończeniu już II WŚ sprokurował wiele innych wojen i nieszczęść ( vide Bałkany)to ja się domyślam.
Niestety. Z powodu cenzury czyli penalizowania wolności myśli , mowy ( nie dotyczy uczynków) , nie twierdzę że boskich jeno moich, nie powiem co myślę.
Mało. Od razu powiem ,że miałem na myśli zupełnie kogo innego.
Proponuje więc odłożyć spór o wolność słowa, cenzury itp ponieważ nieco zbaczamy z tematu.
A dyskusja była by długa.
Może przy innej okazji wyjaśnię jeszcze panu oraz panu Krzysztofowi.
pozdrawiam miło.
z.l.

oto Eowina

Politico pisze o polskim wysiłku aby zniwelować

powstałe problemy z nowelizacją ustawy IPN. Wspominają o przemówieniu Morawieckiego, gdzie tłumaczenie okazało się przewrotne, a także o wycieczkach dla prasy zagranicznej do miejsc pamięci polskich ofiar w czasie wojny w obronie żydów. W tym zestawie prasy z zagranicy, byli żydzi, ciekawostką jest, że Polacy poczęstowali gości kiełbasą wieprzową. ;)
https://www.politico.eu/article/mateusz-morawiecki...

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.