O co w tym wszystkim chodzi?

Burza wokół nowelizacji ustawy o IPN, w której polski ustawodawca słusznie zdecydował się na penalizację nieuprawnionych opinii na temat rzekomego udziału Polski w zagładzie Żydów, dobrze ukazuje postawę i nastawienie środowisk żydowskich prezentowaną w odniesieniu do Polski.

Zamieszanie na linii Warszawa – Jerozolima ukazywane jest jednak tak, jak gdyby różnice w podejściu do najnowszej historii zaczęły się wraz z rządami PiS-u. Tymczasem tak nie jest. Polska i Polacy oskarżani byli w mniej lub bardziej otwarty sposób przez międzynarodowe środowiska żydowskie i Izrael o współudział w zagładzie Żydów, mający miejsce w czasie ostatniej wojny światowej, niemal od samego jej zakończenia. Ileż to farby drukarskiej spożytkowano w Izraelu, Stanach Zjednoczonych i na zachodzie Europy po II wojnie światowej dla ukazania tezy o rzekomym polskim współsprawstwie?

Odpowiedzialne miały być i Armia Krajowa wraz z innymi formacjami zbrojnymi, na czele z NSZ, i Polskie Państwo Podziemne, i Kościół katolicki i sami obywatele wreszcie. Od połowy lat 60. ub. wieku rzekome polskie winy zaczęły zaś być eksponowane w stopniu większym niż zbrodnie niemieckie. Bez wątpienia wpływ na podobną sytuację miał fakt ówczesnego sojuszu amerykańsko – izraelsko – zachodnioniemieckiego wymierzonego w blok wschodni. Tu leży też praźródło pojawiających się współcześnie raz po raz twierdzeń o „polskich obozach śmierci”.

Nikt nie zwraca na to jednak uwagi ze względu na fakt, iż w oficjalnej doktrynie państwa polskiego po 1989 r. wszystkie wcześniejsze działania władz, zdaniem kolejnych solidarnościowych ekip rządzących, zbyć można stwierdzeniem o „komunistycznej propagandzie”. Tymczasem, gdyby rządzący Polską po roku 1989 uwzględnili te elementy polityki swoich poprzedników, które dyktowała polska racja stanu, uniknęliby wielu błędów. Tak się jednak nie stało i nie dzieje, a kolejne elementy składające się na rację stanu Polski negowali i wciąż podważają sami Polacy. Pod pozorem walki z „komunistyczną propagandą” zanegowano polskie prawa do Ziem Odzyskanych, zrobiono dosłownie wszystko dla zerwania wszelkich stosunków z naszym największym wschodnim sąsiadem, przez lata hodując przy okazji banderowskiego potworka na Ukrainie.

Na ołtarzu "walki z komuną" poświęcono także polskie racje na polu stosunków z Izraelem. Przez szereg lat kolejne rządy nad Wisłą spełniały dosłownie każdą prośbę i żądanie Izraela i lobby żydowskiego. Muzeum Żydów, zwroty mienia, sto milionów na cmentarz w Warszawie, potępienie marca 1968. To tylko pierwsze z brzegu przykłady. Wszystko to jednak okazuje się za mało. Żydzi, chcąc mieć monopol na ukazywanie swojej wersji historii ostatniej wojny, całemu światu dyktują co wolno, a czego nie w tej złożonej materii. Być może rację mają też ci, którzy wskazują, że całe zamieszanie wokół ustawy o IPN ma swoje drugie dno. Jest nią rzecz, z materialnego punktu widzenia, dużo istotniejsza – projekt nowej ustawy reprywatyzacyjnej, podług którego zwrot majątku ma wynosić maksymalnie 20 procent jego wartości.

Tajemnicą poliszynela jest, że podobna regulacja uderzałaby także w osoby pochodzenia żydowskiego. I tu jest pies pogrzebany. Potomkowie tych, którzy nie zrobili nic dla ratowania swoich współbraci w czasie zagłady, dziś postanowili „zmiękczyć” nieco Polskę, stawiając ją pod międzynarodowym pręgierzem, rytualnie nadając łatkę antysemityzmu, obciążając przy tym winą za niepopełnione zbrodnie.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.6
Ogólna ocena: 4.6 (głosów: 5)

Tematy: 

Dyskusja

oto Anna Catherine

Polski antysemityzm

Z tym ze pochodze z kraju najzacieklejszych antysemitow musialam sie oswoic zaledwie rok på mojej emigracji do Szwecji. Tyle czasu mi zajelo opanowanie jezyka szwedzkiego zeby moc czytac z pelnym zrozumieniem idiomatycznych wyrazen. Ku mojemu zdziwieniu bylo tu juz jak przyjechalam w roku 1974 sporo (((utalentowanych Polakow))) ktorzy nie przepuscili najmniejszej okazji gloszenia swojej prawdy, i.e. szkalowania polskiego narodu. Niestety zbyt dlugo nie zdawalam sobie sprawy z tego, ze ci Polacy mieli inna narodowosc niz ja.

Dluzej zajelo mi opanowanie angielskiego, i dlatego zbyt dlugo nie wiedzialam ze rozpowszechnianie oszczerstw o Polakach nie ogranicza sie do publikacji szwedzkich. Dlugi czas myslalam ze za tymi oszczerstwani w publikacjach szwedzkich i angielskojezycznych stali Niemcy, az w koncu do mnie doszla prawda: ze najbardziej zacieklymi wrogami Polakow sa (((wieczni cierpietnicy))), pomimo ze oni dzieki Shoah dostali w prezencie i wlasny kraj i "niezawisla" pozycje nacisku na witalne funkcje wszystkich bialych krajow (inkl. Niemcydlatego ta inwazja prymitywow z krajow MENA). Naturalnie, nie mozna demonizowac zwyklych ludzi pochodzenia zydowskiego (kumpel mojego syna ma pochodzenie zydowskie ale nie jest zatruty przez ten specificzny jad). Natomiast w elitach zydowskich ciezko znalezc innych niz kreatury marynowane w nienawisci do bialych chrzescijan i przesiakniete zadza dla shekel.

P.S.
Obawiam sie ze ci lobbyisci zza oceanu oczekuja ze Polacy dostarcza im wiecej amunicji zanim oni zaatakuja z calej sily. Sa oni przeciez szczegolnie perfidni gdy chodzi o transakcje finansowe; te 65 miljardow dolarow moze byc zbyt niska suma na zwalczanie "najwiekszego przestepstwa" w historii, antysemityzmu.

oto Eowina

A mnie jest szkoda Jarosława Kaczyńskiego.

Stary, samotny człowiek musi patrzeć jak jego polityka wali się w gruzy, musi przeżyć takie niepowodzenia, śmierć najbliższych i za co i po co? Co mu zostaje na stare lata z tej złości, z tej niechęci i tych wrogów, których sobie nazbierał?

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.