Ameryka poparła Żydów w sporze z Polską

Departament Stanu USA o ustawie o IPN stwierdził, że jest ona zagrożeniem dla wolności słowa

"Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami"

"Historia Holokaustu jest bolesna i skomplikowana. Rozumiemy, że stwierdzenie »polskie obozy zagłady« jest niedokładne, błędne i bolesne. Obawiamy się jednak, że procedowana ustawa może być zagrożeniem dla wolności słowa i badań naukowych. Nie wolno w żadnym wypadku hamować dyskusji i komentarzy na temat Holokaustu. Wierzymy, że otwarta debata i edukacja to najlepsza metoda walki z niedokładnymi i bolesnymi określeniami"

"Obawiamy się także, że następstwem wprowadzenia ustawy może być zachwianie strategicznych relacji Polski - włącznie z relacjami z USA i Izraelem. Podziały, jakie mogą z tego wyniknąć, mogą przynieść korzyści naszym wrogom. Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami"

Departament Stanu

Legislation in Poland Regarding Crimes Committed During the Holocaust

Press Statement
Heather Nauert
Department Spokesperson
Washington, DC
January 31, 2018

The history of the Holocaust is painful and complex. We understand that phrases such as “Polish death camps” are inaccurate, misleading, and hurtful.

We are concerned, however, that if enacted this draft legislation could undermine free speech and academic discourse. We all must be careful not to inhibit discussion and commentary on the Holocaust. We believe open debate, scholarship, and education are the best means of countering inaccurate and hurtful speech.

We are also concerned about the repercussions this draft legislation, if enacted, could have on Poland’s strategic interests and relationships – including with the United States and Israel. The resulting divisions that may arise among our allies benefit only our rivals.

We encourage Poland to reevaluate the legislation in light of its potential impact on the principle of free speech and on our ability to be effective partners.

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: -3

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto Dubitacjusz

I bardzo dobrze

Przynajmniej rozwieją się rojenia o przyjaźni z USA, a nawet byciu "drugim Izraelem".

oto ratiofides

Wierzymy, że otwarta debata i

Wierzymy, że otwarta debata i edukacja to najlepsza metoda walki z niedokładnymi i bolesnymi określeniami

Zapraszam na Pomorze. Sosnowy las, a pod nim masowe groby rozstrzeliwanych w 1939r. Polaków. Niemcy mordowali Polaków, i o nazistach nikt tam jeszcze wtedy nie słyszał. Groby te były w 1944 roku odkopywane i palone benzyną, a Żydzi, których Niemcy do tej roboty przywozili, byli potem również na miejscu mordowani, i też leżą pod tymi sosnami.
Nie bardzo wiem o czym byłoby w tym lesie "debatować"(?)... ale edukacja przydałaby się nawet w Polsce, która o tej historii po roku 1990 czasem zapominała(?).

oto Mar.Jan

A więc mamy "kłamstwo obozowe" oprócz "kłamstwa oświęcimskiego"

Czekamy niecierpliwie na ustanowienie "kłamstwa wałęsowskiego", które zakaże pisać o Bolku i jego donosach.
I tak, stopniowo dojdziemy do konieczności ustanowienia Urzędu Nadzoru Prasy, Widowisk i Wszelkich Publikacji, zwanej popularnie "Cenzurą".

Cenzura za PRLu zakazywała pisania prawdy na rózne tematy, zwłaszca związane z polityką. Myślenie w kategoriach politycznych nie mogło byc dowolne, tylko zgodne z linią nakreslona prze ścisle Kierownictwo Partyjne, czyli Biuro Polityczne, które uzgadniało obowiazujące wersje różnych "prawd" z KC KPZR w Moskwie.

A zatem: wprowadzenie tej penalizacji faktycznie jest ograniczniem wolności słowa i słusznie podlega to krytyce ze strony USA. Tylko, że g... im do tego jakie prawa obowiązują w Polsce!

Niech sobie walczą o wolność słowa w krajach arabskich oraz w Chinach, gdzie sa znacznie większe restrykcje w tej dziedzinie niz w Polsce!

Teraz już mleko sie rozlało, ale w tej konkretnej sprawie nie ma dobrego rozwiązania:
Zakaz pisania o polskich obozach zagłady skonfliktował Polskię z Izraelem, a wybuch spolecznego niezadowolenia w POlsce z reakcji władz izraelskich (nota bene - kuriozalnych!) daje do reki Zydom argumenty na rzecz ich tezy o "antysemityżmie Polaków wysyanym z mlekiem matek".
Powodem wściekłej reakcji władz żydowskich jest to, że penalizacja kłamstwa "obozowego" psuje interes polegajacy na czerpaniu zysków z Holocaustu i wiecznego oskarżania narodu i państwa polskiego o rózne zbrodnie nazistowskie.

Gdyby zas owego przepisu nie wprowadzic to propaganda żydowska mogłaby sobie na Polsce uzywac do woli i wymyslac coraz to nowe kłamstwa.

Wszystko dlatego, że Żydzi okazali się niewdzięcznym narodem wobec Polaków, a z drugiej strony wiemy, że dla pieniędzy sa gotowi powiedziec i byc może - zrobić - wszystko!

I tak własnie Żydzi sami prowokują antysemityzm wśród narodów chrzesciijańskich, które cenia sobie takie wartości jak prawda i honor. Widocznie z jakiegos powodu im się to opłaca.

oto Mar.Jan

Jest jeszcze druga strona tego "medalu"

Otóz ta cała "penalizacja" kłamstwa "obozowego" jest skierowana przeciwko działaniom na obszarze Polski, na którym działa polskie prawo, czyli głównie skierowana jest przeciwko polskim obywatelom, oraz przeciwko obywatelom innych państw, którzy pragnęliby mówic i pisać o polskich obozach zaglady będąc NA TERENIE Polski. Zatem pan Netaniahu nie mógłby podczas pobytu w Oświęcimiu uzyc tego sformulowania w przemówieniu.
A zresztą, nawet, gdyby mu się zachciało użyć, to czy znalazł by się jakis prokurator, który zdołałby wytoczyć mu sprawę w polskim sądzie i wsadzić go do polskiej ciupy?

Tak więc w ogóle cala sprawa leży całkowicie po stronie pyskówek propagandowych.

Szkoda, że polski rząd dał się w to wciągnąć i całe społęczeństwo polskie w slad za nim.

oto chłop jag

Ameryka poparła Żydów w

Ameryka poparła Żydów w sporze z Polską

No to co - tołażysze - na powyższe diktum wyjdą - nie wyjdą? Parafrazując niegdysiejsze wejdą - nie wejdą - tołażysze - to chyba teraz nie wyjdą.
Wniosek?
Nie mogło być inaczej - ponieważ budowa Piekła na Ziemi - gdzie kamieniem węgielnym jest tzw. demokratura - opiera się na kłamstwie od początku do końca - tołażysze.
Na koniec - jeszcze by tylko tego brakowało aby głupi tubylec Żyda karał (mniejsza o to za co) a nie odwrotnie - tołażysze

oto Mar.Jan

A co do stanowiska USA:

Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami"

To ja, w zastępstwie rzecznika naszego rządu, który nie osmieli sie pisnąc słowa przeciwko Amerykanom, odpowiadam:
Polska wyraża nadzieję, że amerykańska zdolnośc do bycia efektywnym partnerem politycznym Polski nie zalezy od możliwości pisania kłamstw na temat "polskości" hitlerowskich, czyli niemieckich obozów zagłady umieszczonych w POlsce, w czasie, kiedy państwo polskie nie miało zadnej możliwości, aby temu zapobiec, ponieważ wskutek przegranej przez Polske wojny, na terenach zamieszkałych przez Polaków władze sprawował rząd niemiecki pod przewodnictwem Adolfa Hitlera.
Nota bene: Wskutek tej okoliczności, również odpowiedzialnośc za zbrodnię w Jedwabnym, niezleznie od tego ilu Polaków ew. brało w tej zbrodni udział, spoczywa wyłacznie na rządzie rzeszy Niemieckiej, ponieważ to rząd Adolfa Hitlera sprawował władzę w Jedwabnem i takie zdarzenie nie mogło się odbyc bez inicjatywy niemieckiej. Rząd niemiecki miał wszelkie możliwości - gdyby tylko miał taka wolę - aby do tej zbrodni nie dopuścić. Wobec tego nalezy przyjąć, że zbrodnia w Jedwabnem została zaplanowana i zrealizowana z inicjaltywy i pod kierownictwem niemieckim. Jeśłi brali w tym wydarzeniu udział jacys POlacy, to byli to przedstawiciele zdegenerowanego marginesu społecznego, zatem naród polski ani państwo polskie nie maja w tym zadnego udziału.
Były prezydent państwa polskiego, A. Kwasniewski, który przepraszał cały świat za Jedwabne w imieniu narodu polskiego, pozostawał w stanie niepoczytalności, zatem to co mówił było powiedziane wyłącznie w jego własnym imieniu.

oto adam_54

Marchewka....

Zachęcamy Polskę do ponownego przeanalizowania ustawy o IPN pod kątem możliwych skutków dla wolności słowa oraz dla naszej zdolności bycia efektywnymi partnerami

A w ramach " zdolności bycia efektywnymi partnerami".... propozycja marchewki w postaci redukcji ceny za "patrioty " z 10,5 mld $ do 4,5 mld $.
I jak tu nie ulec amerykańskiej propozycji ? :-D

oto Stan

Prawdziwych (nie) przyjaciół poznajemy w biedzie

Kierownictwo „Jednej Rosji" poparło decyzję polskich parlamentarzystów o wprowadzeniu odpowiedzialności karnej za propagandę ukraińskiego nacjonalizmu i negowanie czystek Polaków w czasie Rzezi Wołyńskiej.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.