Konsultacje ustawy o IPN trwały długo

Wiceminister Jaki poinformował w programie telewizyjnym, że że projekt został zaprezentowany na początku 2016 r. Wtedy została ustawa zaprezentowana i od razu zgłosiły się do Ministerstwa strona izraelska, ale również inne ambasady w imieniu strony izraelskiej. Z przedstawicielami Ambasady Izraela wiceminister lub przedstawiciele MS spotykali się co najmniej trzy razy przed uchwaleniem noweli ustawy o IPN; Jaki osobiście z ambasador Anną Azari spotkał się dwa razy.

M.in. ze względu na ówczesne stanowisko ambasador w ustawie umieszczono zapis mówiący o tym, że penalizacji nie podlegają badania naukowe ani artystyczne.

Wiceszef MS zaznaczył, że ministerstwo jest zaskoczone stanowiskiem władz Izraela w tej sprawie. Jeżeli zachowuje się dyplomatycznie to dobrze by było poinformować nas wcześniej, że jest coś nie tak w tej ustawie. Dlatego mamy prawo twierdzić, że chodzi o coś innego — ocenił Jaki.


Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto JJerzy

Dobrze było by ...

... pamiętać, w tej sprawie, o działalności wieloletniej własnych kretynów, którzy robili ... "łaskę" w imię komfortu bycia klepanym po plecach.
Przykład: do dzisiaj funkcjonują znaki informacyjne wskazujące odległość do ... nazistowskiego obozu zagłady. Już o tym pisałem. Ten kretyński zwrot został wymyślony dla poprawy samopoczucia Niemców. A jakie skutki? No to sobie wyobraźmy jakiegoś, krajowego, a bardziej zagranicznego niedouka historycznego, czyli zjawisko powszechne. Jaka jego reakcja na taką informację? Jest w Polsce, obóz w Polsce, założyli go jacyś, bliżej nieokreśleni (dla niego) naziści ... I już mamy efekt. Człowiekowi obojętnemu na niuanse, nawet przy jego dobrej woli, nie da się już wytłumaczyć, że jest inaczej, bo to wysiłek intelektualny, którego nie podejmie. Dla niego, na zawsze będą to polskie obozy założone przez polskich nazistów. A potem to już z górki ... Kto mordował żydów? Naziści. A jakiej oni są narodowości? ... No i już mamy zdefiniowane ulubione hobby Polaków.

oto Natalia Julia Nowak

Ale nie rezygnujmy całkowicie

z używania słowa "naziści", bo ostatnio pojawiła się niepojąca tendencja do wybielania ideologii nazistowskiej i samej Trzeciej Rzeszy. Duża w tym "zasługa" źle pojętego antykomunizmu.

oto Marek Bekier

Pozwolę sobie wzmocnić

Pozwolę sobie wzmocnić jeszcze:
- obawiam się, że ta wieloletnia własna działalność czasami to nie tylko kretynizm ale złe intencje;
- samo przywrócenie informacji, że obozy były niemieckie jest najważniejsze w tej sprawie ale przypominanie określenia nazizm (jeszcze lepiej w pełni "narodowy socjalizm") też jest ważne;
- przydałoby się też odcięcie od zawodowych fałszerzy historii pokroju Grossa.

oto Robercik

Z przedstawicielami Ambasady

Z przedstawicielami Ambasady Izraela ja lub przedstawiciele MS spotykali się co najmniej trzy razy przed uchwaleniem noweli ustawy o IPN

Piękne wyznanie zdrajco. Mam w związku do ciebie kilka pytań
- A jak jest z konsultowaniem innych ustaw?
- Czy Izrael swoje ustawy konsultuje z polską ambasadą?
- czy z Polakami coś w ogóle konsultujecie?

oto Kmieć

Ja do pytań Pana Robercika dodam jeszcze ...

... następujące:
- czy ABW podjęło już stosowne kroki zmierzające do osadzenia w areszcie jawnego zdrajcy?
- czy Jaki chciałby siedzieć w jednej celi z doktorem Piskorskim? Chociaż dla tego ostatniego to byłby potężny afront...

oto Terebesz

Wspomniano o Grossie

Tuszę że pod działaniem nowej ustawy, jeżeli jakimś cudem ją uchwalą byłaby szansa przynajmniej na odjęcie mu kilku punktów prestiżu: gdyby przyjechał do Polski w glorii "naukowca" i cokolwiek wygłosił, wtedy bardzo łatwo będzie udowodnić że żadnym naukowcem nie jest. Konkretnej krzywdy pewnie mu nie zrobią ale smród pójdzie.

oto Mar.Jan

Ależ oczywiście!

Dlatego mamy prawo twierdzić, że chodzi o coś innego — ocenił Jaki.

Chodzi o 65 mld dolarów w gotówce albo w nieruchomościach.
Czyzby ktoś jeszce mial jakies watpliwości?

Ciekawe, że na przestrzeni tysiąca lat w Europie Zydzi co jakis czas padaja ofiara prześladowan: sa mianowicie wypędzani z róznych krajów, kórych obywatele widac już mieli dośc nieproszonych gości, których odwieczną pasją jest pouczanie wszystkich narodów, że maja sie ich we wszystkim sluchac.
Dopiero gdy trafili do kraju łagodnych safandułów, czyli do Polski, ostali sie az do czasów, kiedy to obcy najeźdżcy oczyścili ten teren z niepożądanych, ich zdaniem, społeczności.

Widocznie Żydzi zapamiętali z tej historii, że jest w Europie jeden naród, który nie potrafi się przed nimi skutecznie bronić i dlatego skoncentrowali swoje ataki na Polsce...
Dobrze by było, żeby nasze władze przyjęły chociaz taktykę "psy szczekaja, karawan jedzie dalej".

oto Andrzej

a Izrael weźmie na siebie ciężar bezpieczeństwa naszych sieci

My tu gadu gadu, a Izrael weźmie na siebie ciężar bezpieczeństwa naszych sieci energetycznych. Nasza suwerenność z dnia na dzień rośnie jak na drożdżach!

Polskie Sieci Elektroenergetyczne oraz izraelski operator systemu przesyłowego i dystrybucyjnego Israel Electric Corporation Limited podpisali 29 stycznia w Hajfie porozumienie o współpracy w zakresie cyberbezpieczeństwa w sektorze energetycznym. Ze strony PSE porozumienie podpisał Eryk Kłossowski – Prezes Zarządu, natomiast ze strony partnera izraelskiego Yosi Shneck – Wiceprezes ds. Komunikacji.

Niezwykle cenię porozumienie z Israel Electric Corporation Limited, szczególnie dlatego, że opiera się ono na wzajemnym zaufaniu – podkreślił Eryk Kłossowski, prezes zarządu PSE. Zyskujemy doświadczonego partnera, skutecznego w walce z cyberprzestępczością. Jest to niezwykle ważne w czasach, kiedy cyberprzestępcy i cyberterroryści rozwijają współpracę pomiędzy sobą i tworzą coraz bardziej zaawansowane narzędzia ataków. Dlatego też operatorzy infrastruktury krytycznej nie mogą prowadzić walki z nimi samotnie i powinni współpracować. Nasze porozumienie zawarte w Hajfie jest tego doskonałym przykładem – dodał prezes Kłossowski.

Na mocy porozumienia, strony zobowiązały się do wzajemnej pomocy w zakresie walki z cyberzagrożeniami, wymiany doświadczeń z zakresu cyberbezpieczeństwa. Przewidziane jest też wspólne przeprowadzanie badań związanych z tą tematyką i dzielenie się wiedzą o bieżących zagrożeniach oraz podejmowanie innych działań w walce z cyberprzestępcami. Celem współpracy ma być stałe podnoszenie poziomu bezpieczeństwa cybernetycznego obu przedsiębiorstw, szczególnie w zakresie szybkiego wykrywania zagrożeń i skutecznej walki z nimi. Ważnym elementem ma być również wymiana informacji o zagrożeniach i podatnościach na ataki cybernetyczne, a także realizacja wspólnych projektów oraz opracowywanie scenariuszy przeciwdziałania występowaniu sytuacji krytycznych.

CIRE.pl

oto Krzysztof M

My tu gadu gadu, a Izrael

My tu gadu gadu, a Izrael weźmie na siebie ciężar bezpieczeństwa naszych sieci energetycznych.

Już się w Fukushimie popisali.

Tak na marginesie - operatorem maszyn do losowania Totka też są oni (jedną z maszyn skonstruowano na WAT - Wojskowa Akad....)

oto Mar.Jan

Bardzo dobre porozumienie, zwłaszcza, że izraelscy

hackerzy maja niezwykle osiągnięcia w zakresie produkcji wirusów oraz umiejętności włamywania się do systemów.
Teraz damy im nasze zasoby na tacy...
Już bywało w historii ostatniego naszego ustroju, że Wojsko Polskie ze względu na zbyt szczupłe "zasoby ludzkie" wynajmowało firmy ochroniarskie do pilnowania swoich magazynów z bronią...
Teraz jakies podejrzane firmy będa "pilnowały" naszego cyberbezpieczeństwa. Z pewnościa będa dobrze plnowały, o ile dostana pelny dostęp do wszystkich zasobów na poziomie administracyjnym. A wtedy: hulaj dusza (hackera)!
W sumie: głupota niewyobrażalna...

oto Mar.Jan

powinni jak jeden mąż odesłać to wyróżnienie do Yad Vashem

Jest to kompletne nieporozumienie.
Sprawiedliwi wśród Narodów Świata otrzymali swoje wyróżnienie za konkretne działania w celu ratowania Żydów w czasie wojny. Jest to wartość ponadczasowa i wyróżnienie honorowe, którego wartośc znacznie przewyższa wszelkie aktualne, przeszłe i przyszłe spory państwa polskiego z państwem Izrael.
Słowem: nie jest to order za zasługi wobec państwa Izrael, którego można nie lubić, ale jest to rodzaj odznaczenia za bohaterstwo i odwagę w walce z najeźdźcami, czyli za konkretne czyny wobec bliźnich. To nie jest odznaczenie polityczne.
Takich odznaczeń się nie oddaje z powodu zmian politycznych.

oto Ireneusz

I co więcej...

... taki gest z całą pewnością byłby odebrany jako czysty i jawny przekaz antysemityzmu. Wymowa mniej więcej taka, że uratowali tam kogoś przez przypadek, ale gdyby mieli tylko jakąkolwiek możliwość, to natychmiast zażyczyliby dla tych uratowanych szybkiej i bolesnej śmierci.

oto chłop jag

No cóż - nie ma

tego złego coby na dobre nie wyszło - tołażysze. Żydzi robiąc na arenie światowej z Polaków żydożerców - spowodują to, że Polacy zaczną się cieszyć sympatią wielu narodów - tołażysze.
Jak to mówią - Żyd strzela - Pan Bóg kule nosi - tołażysze.

oto Marek Bekier

Proszę nie parafrazować w

Proszę nie parafrazować w taki sposób znanych powiedzeń. Wyszło co prawda humorystycznie i nawet zrozumiale ale jednocześnie trochę głupio bo nie wiadomo o jakim Bogu (bogu(?)) czytelnicy sobie pomyślą. Oczywiście generalnie to się z Panem zgadzam jak prawie zawsze.

oto Eowina

Przykład polityki historycznej w wykonaniu Putina.

Na pamiątkę bitwy w czasie IIWW o Estonię i bombardowanie jakie rosyjskie lotnictwo naniosło na Niemców w Estonii w 1944roku, dekretem prezydenckim, regiment 23ci wojsk lotniczych Armii Rosyjskiej został nazwany Tallinem. http://kremlin.ru/acts/bank/42774

Regiment znajduje się na Dalekim Wschodzie w Kraju Chabarowskim.

oto Natalia Julia Nowak

"Izrael szantażuje Polskę ustawą o negowaniu Holokaustu"

Jeśli Polska przyjmie nowelizację ustawy o IPN w obecnym kształcie, zostanie oskarżona o jedną z największych zbrodni w oczach świata rządzonego ideologią politycznej poprawności – negowanie Holokaustu. Wynika to z uchwały, którą w środę przyjął w pierwszym czytaniu Kneset.

„Wielu Polaków, i wielu innych słyszało, wiedziało i wspomagało nazistowską machinę zagłady (...). Podjęta przez Polskę próba pisania historii na nowo i zamknięcia ust tym, którzy przeżyli Holokaust, jest zuchwała, szokująca i nikczemna. Nie pozwolimy na to, by kolaboranci chowali się za nazistami i zaprzeczali swej historycznej odpowiedzialności” – stwierdził syjonista.

Jair Lapid, lider ugrupowania Jest Przyszłość nazwał polską nowelizację próbą uniknięcia odpowiedzialności i uznał za niezbędne „podjęcie kroków przeciw takim głosom”.

http://www.pch24.pl/izrael-szantazuje-polske-ustaw...

oto Krzych Adam

Izrael ma swą haggadę.

Była ona i ciągle jest powtarzana od co najmniej jednego pokolenia, może raczej już dwóch. Religijnym, a jeśli nie religijnym to kulturowym obowiązkiem Żyda jest powtarzanie haggady następnym pokoleniom. No i jeszcze oczywiście jest tzw. dawniej w kołach handlowych, raczej handełesowskich, "giszeft" na co najmniej 65 mld zielonych. Nie widzę szansy na wycofanie się Izraela i środowisk diaspory z haggady. Owi jak to określa St. Michalkiewicz "nasi umiłowani przywódcy" doszli do ściany. Co teraz zrobią?

oto Eowina

Proszę to usunąć! Czy już na

Proszę to usunąć! Czy już na PN zupełnie nie ma ludzi myślących?

oto Natalia Julia Nowak

Ja tylko pokazuję,

co krąży po Sieci.

Bo już mi się chce płakać z bezsilności.

oto Krzych Adam

Sądzę, że sam link by wystarczył.

Nie ma wielkiego sensu powielanie tych obrzydliwości przez nas samych.

oto Krzych Adam

Co zaś do tego reagowania dziś to jest ono spóźnione.

Rozliczyć należałoby długoletnią politykę uległości. Szczególnie z okresu ostatnich 30 lat.
Gdy ustapiono żądaniu zaniechania ekshumacji w Jedwabnem, gdy nie badano dokładniej wszystkich okoliczności tzw. "pogromu kieleckiego", gdy fetowano Grossa, gdy sprostytuowani jurgieltem artyści robili antypolskie filmy, gdy pozwalano na panoszenie się agentów Mossadu w Polsce, gdy został zamordowany najpierw cywilnie, a potem być może i fizycznie Ratajczak.

oto chłop jag

Co zaś do tego reagowania

Co zaś do tego reagowania dziś to jest ono spóźnione.

Kto w podbitej atrapie Polski może reagować - tołażysze - no kto?
Wniosek?
Reaguje okupant - tolażysze - na to co wcześniej sam wysmażył - a każda jego reakcja ma osłabić okupowanego i wzmocnić okupującego - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.