3 zdjęcia z Camino - dzień 115 Ribadeo

1. Most do Ribadeo.
1

2. Widok na zatokę i ląd. Po prawej stronie miasto.
2

3. Skalne granie wchodzące w ocean.
3

Ponad 60 zdjęć w albumie z tego dnia. Za dużo. Za bardzo. Za kolorowo. Cudny etap. Poranek ze wschodzącym słońcem. Droga rankiem do Tapia. Takie dni się zdarzają. Kolorowe, piękne, pełne, zachwytu. No bo w życiu zmienność. Doszedłem do albergi pierwszy. Położyłem się i zacząłem się opalać pod murem. Potem przyszedł Takahashi i jeden pielgrzym z Niemiec. Przyszła też Justyna. Dzwoniliśmy na Policję w temacie jak wejść do Albergi. Młodzi Niemcy, wepchali się, gdy otworzyliśmy drzwi. Młodzi jeszcze. Potem dotarł Staszek. Niedziela, to poszedłem do kościoła. Msza wieczorem. Nasza trójka z Polski to byli jedyni pielgrzymi, którzy z albergi poszli na mszę. Reszta nie ukrywała zdziwienia. Wieczorem rozweselona Holenderka zaprosiła nas na zabawę, wiadomo - fiesta. Puściłem młodzież wolno i wróciłem do albergi. Tam... Taka zaproponował, byśmy wypili butelkę wina, bo... już się nie zobaczymy. Szlag mnie czasem trafia, że z tyloma ludźmi się nie zobaczę. Może chociaż Bóg... jest. Nie przemija. Nawet jak go nie widzimy, to jest. W Nim jest wszystko, co było i co będzie, w tym nieustającym oceanie miłości i życia.

---------------------------------
Album ze zdjęciami z tego dnia.
Całość relacji w książce dostępnej w wydawnictwie Gaudium:

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
5
Ogólna ocena: 5 (1 głos)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Niby taka

Taka zaproponował, byśmy wypili butelkę wina, bo... już się nie zobaczymy. Szlag mnie czasem trafia, że z tyloma ludźmi się nie zobaczę.

Niby taka(hashi) odmienna kultura a zaproponował w takiej sytuacji dokładnie to, co my byśmy zaproponowali. Bo cóż innego można zrobić, gdy coś się kończy. Ale przynajmniej w książce pozostanie. On i inni.

oto Zbyszek S

@wzl

No to jest jedno z odkryć, jakie zrobiłem na Camino. Że jesteśmy tak do siebie podobni. Właściwie, gdy patrzyłem na świat oczami mediów, korespondentów, nawet księży mówiących kazania, widziałem że tam są zupełnie inni ludzie. Najczęściej gorsi. Gdy ich spotkałem, to jakoś tak... dziwnie. Jakby celem tych, co są nad nami, było skłócanie nas i dzielenie.

Może też i tak, że to środowisko tak wpływa na ludzi. Na Camino, wszyscy jesteśmy "w drodze", nikt nie jest "u siebie w domu". Stąd ta niezwykła solidarność, posunąłbym się nawet do słowa braterstwo. Coś bardzo chrześcijańskiego. A może po prostu ludzkiego i naturalnego.

Może jest tak, że trzeba nam krytycznie, tego poczucia, że jesteśmy w drodze, i inni też. Wtedy..., kto wie co wtedy :)

oto Krzysztof M

Jakby celem tych, co są nad

Jakby celem tych, co są nad nami, było skłócanie nas i dzielenie.

Do polityki i mediów trafiają ludzie, którzy leczą tam swoje kompleksy. Stąd tendencja do dzielenia.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.