Mądrze wybrać prezydenta RP czyli sposób Kubusia Puchatka

Gdy Kubuś Puchatek z Prosiaczkiem zawędrowali do bardzo ciemnego lasu, postanowili wrócić do domu. W tym celu ruszyli drogą, która prowadziła do niego. Po dłuższym czasie jednak, do domu nie zaszli tylko nadal byli w lesie. Pobłądzili.

Niezrażeni. Znów wybrali drogę do domu i znów nią ruszyli. Po kilku próbach zakończonych tym samym wynikiem, Miś o bardzo małym rozumku zaproponował:
- Skoro, idąc drogą do domu, trafiamy ciągle do lasu, to może idźmy w przeciwną stronę?

Jak zaproponował tak zrobili. I w ten sposób dwaj przyjaciele dotarli wreszcie do domu.

Sytuacja społeczeństwa polskiego przypomina do pewnego stopnia, oczywiście, sytuację bohaterów tej bajki. Przypomina ją w taki sposób, że podobnie jak mali bohaterowie, ci wielcy i prawdziwi, próbują znaleźć "drogę do domu". Drogę do lepszej rzeczywistości.

Próbują tę rzeczywistość zmienić, poprzez wybieranie swojego najlepszego kandydata. Tylko pewnie wybierają źle, bo rzeczywistość w zasadzie się nie poprawia, to znaczy - jesteśmy tam gdzie byliśmy. No może nie wszyscy, bo wielu po prostu wyjechało.

Gdy się tak staramy i próbujemy i rezultaty są raczej marne, na myśl nam nie przyjdzie zmienić naszych postaw, sposobów i prób. Wiemy, że musimy "jeszcze mocniej" się starać, jeszcze bardziej "zwolennikować", zrobić wszystko aby wygrał "ten właściwy".

Nie jest to proste, takie właśnie realizowanie i uczestnictwo w procedurach wyborczych. Wymaga naszego wysiłku i zaangażowania emocjonalnego. A jednak - czy wyszliśmy z lasu?

Dlatego chcę zaproponować metodę Kubusia Puchatka. Oto ona:

Życzę z całego serca Grzegorzowi Braunowi, żeby został prezydentem RP. Z pewnością będzie ciekawie!

Życzę z całego serca Andrzejowi Dudzie, aby został prezydentem RP. Zasługuje na to i ma wiele cennych kwalifikacji.

Życzę sobie, aby prezydentem RP został Adam Jarubas. Młody, niegłupi, przystojny.


Chciałbym, aby prezydentem RP został Bronisław Komorowski. Nabrał już sporo ważnych doświadczeń.


Będę się cieszył, gdy prezydentem RP zostanie Janusz Korwin Mikke. To prawdziwy facet z tzw. jajami!


Doskonałym prezydentem RP byłby Marian Kowalski. Zupełnie nowy człowiek. Nowa perspektywa. Bez uwikłania w bieżącą politykę.


Zupełnie fantastycznie byłoby gdyby wygrał Paweł Kukiz. Porwałby naród i ma szczere intencje.


Najpiękniej byłoby jednak, gdyby wygrała Magdalena Ogórek. Ciągle bym oglądał jej wystąpienia!


Na stanowisko prezydenta RP, świetnie nadaje się też Jacek Wilk. Choć młody to stateczny. Trzeźwo myśli. Będzie dobrze.


Paweł Tanajno, byłby super na stanowisku prezydenta RP. To zupełnie oczywiste. Demokracja bezpośrednia może wiele poprawić.

Tak więc będę się cieszył, gdy którykolwiek z wymienionych kandydatów zostanie prezydentem mojego kraju. Ja wiem, że powinienem kochać jednego i nienawidzieć, albo bać się, innych. Wiem, że redaktorowie w odbiorniku i partyjni wieszcze z mównicy ogłaszają, oszalałemu od mediów narodowi, konieczność jakichś kolejnych wojen, bo dopust boży jak wygra przeciwnik.

Tym bardziej każden jest patriotyczny i tym bardziej doniosły im bardziej obrzydzi sobie wszystkich poza jakimś wybrańcem. Wszystkie wysiłki i pomysły prowadzą ku temu, żeby ten wybraniec wybrał albo, broń boże, nie wygrał kto inny, bo tragedia, rozpacz, upadek, hekatomba, katakumba, makumba i wydziobią kruki i wrony.

Ponieważ intensyfikowanie usiłowań, opartych o wszechmocny zapał, wielkie obietnice i oczekiwania, nie prowadzi donikąd, to może tak spróbujmy sposobu Misia o bardzo małym rozumku. Wiem, że to droga w drugą stronę od tej, co się nam wydaje właściwa. Wiem, że żeby taką drogę (tą w przeciwnym kierunku) wybrać, trzeba mieć bardzo mały rozumek. Ale wiem też, że mój rozum mnie zawodził wiele razy, a Kubuś... Po prostu, jest twórczym małym misiem. No i sympatycznym. A może w tej małości rozumku jest jakaś mądrość?

na ile punktów oceniasz artykuł? : 

Twoja ocena: brak
0
Jeszcze nie oceniano

Dyskusja

oto chłop jag

Ale wiem też, że mój rozum

Ale wiem też, że mój rozum mnie zawodził wiele razy, a Kubuś... Po prostu, jest twórczym małym misiem. No i sympatycznym. A może w tej małości rozumku jest jakaś mądrość?

W takim razie Kubuś pod żyrandole - tołażysze!

oto alvis

Prawdopodobnie...

Prawdopodobnie to mogłaby być skuteczna metoda powrotu do domu. Jednak warunkiem koniecznym byłby tu "mały rozumek". Skąd jednak znaleźć taką opcjȩ, kiedy wiȩkszość "mȩżów stanu" to ludzie o wielkim rozumie, którzy prowadzą do domu...wariatów.

oto indris

A głosować Pan ma zamiar ?

Jeżeli tak, to musi Pan zakreślić dokładnie jednego kandydata na liście, bo inaczej głos będzie nieważny.

oto alvis

I tu mam problem...

I tu mam problem, bo bȩdȩ głosować.

Nie na G. Brauna, bo jego idea powszechnej dostȩpności społeczeństwa do broni palnej i białej, mogłaby doprowadzić do takiego "szczelania", że wskaźnik bezrobocia spadłby do niespotykanie niskiej wartości. Poza tym, przed każdym "szczałem" należałoby sie przeżegnac.

oto Marek Bekier

Gratuluję spostrzegawczości.

Gratuluję spostrzegawczości. Ja tylko policzyłem do dziesięciu i pomyślałem, że pewnie coś źle zapamiętałem jakoby było jedenastu kandydatów. A może Autor upił się winem spod Biłgoraja i Mu tak posmakowało, że napisze odrębny tekst o winiarzu?

oto Krzysztof M

Po prostu autor nie daje

Po prostu autor nie daje sobie narzucić reguł gry. Reguł, których nie akceptuje. :-)

oto Whiteresistance

karty zostały już rozdane

największym wygranym w wyborach prezydenckich są media,które dzięki właściwej manipulacji wynikami sondaży wskazują Polakom jak mają głosować. Prezydent Komorowski w świetle medialnej propagandy był najlepszym prezydentem pod słońcem, pokazywano go gdy wizytował przedszkola, ściskał się ze sportowcami, wygłaszał tyrady o zgodzie i pokoju. No cudowny prezydent, nieskazitelny co prawda trochę nijaki ale jest. Dzięki temu tak głosują Polacy:

Generalnie wybory prezydenckie mało mnie obchodzą, zagłosuje na Mariana Kowalskiego,ponieważ jest to jedyny szczery człowiek w całej tej hucpie. Myślę,że godnie reprezentowałby nasz kraj ale patrząc pragmatycznie te wybory są tylko formą "promocji" przed wyborami parlamentarnymi gdzie liczę,że Ruch Narodowy otrzyma 500 - 600 tys. głosów. Chodzi o powiększenie elektoratu aktywnego, będącego członkami partii i angażującego się w jej życie. Na rozgłos w mediach nie ma co liczyć dlatego trzeba iść inną drogą niż pozostałe partie polityczne.

W Polsce nie ma szans na demokratyczną zmianę obecnego systemu. Tu potrzebny jest przewrót i niekoniecznie bezkrwawy. Kiedyś uważałem,że nie ma nic cenniejszego na świecie niż polska krew, dziś widzę że tej krwi musi się polać wiele by mogła nastąpić normalność. Całe szczęście czas wpływa na naszą korzyść, Unia przestaje sypać jałmużnę, ludzie są coraz biedniejsi i coraz bardziej wkurzeni. Wojsko bronić tych z sejmu nie będzie bo jest obrazem nędzy i rozpaczy a na dodatek nowi żołnierze to narodowcy.

oto Mazurek2000

Moze i z ta metoda Kubusia

Moze i z ta metoda Kubusia Puchatka, jest na rzeczy. Ale to juz desperacja i nie przystoi prawicowym elitom. O KOmorowskim nie ma co wspominac. Ta wiec wprost dlaczego Duda..toz to dalej "systemowiec-okroglostolowiec". Prominencja PiSu ostatnio nie najlepsza mowiac dypomatycznie po tym jak sie p. Kaczynski popisal na "majdanie". Jak narazie Duda to..kontynuacja aspracji "jagiellonskich" tylko dlaczego mamy byc w znowu miesem armatnim?? Coz takiego jestesmy winni ofiarom holokaustu? Oczywiscie na argument "Polak jest winny" zostalismy wytresowani wystarczajaca. Kazdy sprzeciw to "antysemirtyzm". Inteligencja bardzo sie boji tego oskarzenia wiec nie beknie ani slowa. Walka za Ukraine ktora sie sypie i gdzie swoje interesy maja tylko Neokoni zdesperowani by przylozyc cudzymi rekama Ruskom Stad wybor ogranicza sie wylacznie do kandydatow "antysystemowych".
Ciekawe ze najmniej pisze sie nawet na prawicowej stronie o Grzegorzy Braunie. Uwielbiam takie laurki...Autor nie chce sie narazic wiec pospiesznie kazdemu zyczy szczescia..Winien natomiast, jezeli uwaza ze wszyscy sa "najlepsi" przynajmniej wydedukowc a ktoryz to nasz "primus inter pares". I co NIC... cisza. Taka jest zintelektualizowana prawica. Moze troche tam chodzi o Polske i zeby cos wygrac a tak naprawde jak najmniej przegrac a przy tym nie stracic twarzy madrali- Patrioty. To nie przytyczka do Autora, to tak wyglada intelektualna sredniacka liga narodowa. Z kosa za takimi Polska nie pobiegnie. Polecam na YouTube spotkanie Prof Andrzeja Nowaka, i znanych Wam blogerow..Z osobna kazdy "wielki" i diament szlifowany ale gdy przyszlo odpowiedziec zebranym w klubie Ronina na pytanie.. "jak z tego wyjsc" wyszla miernota ducha. Brak zdolnosci przywodczych i hazryzma. Moze by tak przypomnialy by sobie te elity i za przyklad wziely Prymasow Hlonda, Wyszynskiego, czy Kardynala Sapieche?. Dziwnie "przyplatal" do tego grona Grzegorz Braun..i co buzki sie otwarly. Prof. bakal metnie cos o "ryzyku", Corryllus posmiechiwal sie pod nosem, i tylko Toyah zalosnie z Kamiuszkiem pochylili glowe. Co to za strach padl po slowach..."rostrzelac zdrajcow". Tylko debil mogl odczytac slowa Brauna ktory jest legitymista tak doslownie. A gdzie sie podziewaja inni kandydaci? Nie mieli odwagi stawic czola w dyskursie z intelektualnym wyrafinowaniem Klubu Ronina? Wszyscy kandydaci maja obowiazek ustalic przed samymi wyborami jak w konklawe .."bez wody i chleba" i zadecydowc na kogo z nich jednego przekazuja swoj glos poparcia i prosza publicznie swoich wyborcow by zrobili to samo. Wtedy moze uda sie nam zalozyc "hamulec Prezydencki" w tym tramwaju "teoretycznego panstwa" i powstrzymac ostateczny upadek naszej Ojczyzny.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.