3 zdjęcia z Camino - dzień 105 Cuerres

No to już do końca...
1. Znak drogowy w Hiszpanii, na lewo "camino".
1

2. "Kamyk" w morzu.
2

3. Plaża nad Atlantykiem.
3

105 dnia szedłem 40 kilometrów z Buelna do Cuerres. Ciężki dystans, ciężka pogoda chociaż chmurna, więc doszedłem zmęczony. W Cuerres albergę prowadzi Niemiec. Manfred jest super. Alberga jest super. W misce przeprałem rzeczy, a potem odpoczywałem. Wieczorem Manfred zaprosił mnie i jednego pielgrzyma Hiszpana na kolację. Był jego przyjaciel (też Niemiec) z żoną, żona Manfreda też. Wszyscy rozmawialiśmy... Kurcze no - Europa. Kto nie był, kto nie szedł, kto siedzi za swoim płotem, to nie wie, że ludzie, gdzie indziej i my, to tacy sami ludzie i sporo nas łączy. Ale są tacy, co lubią dzielić, po wyznaniu, po narodowości, jeszcze tam po czymś. Byle podzielić. Żeby jedni przeciw drugim. Nie na tym polega chrześcijaństwo. Przed Cuerres fajny kamień w Atlantyku, coś tak wielkości boiska piłkarskiego. Stałem tak i patrzyłem na niego, próbując pomyśleć ilu ludzi go widziało, ile lat minęło, jak to wszystko płynie i kim jesteśmy w tej wielkiej pielgrzymce, jaką jest życie.

---------------------------------
Blog i reszta zdjęć z tego dnia: {TUTAJ}
Całość relacji w książce dostępnej w wydawnictwie Gaudium:

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.666665
Ogólna ocena: 4.7 (głosów: 3)

Tematy: 

Dyskusja

oto wzl

Bardzo

Bardzo atrakcyjne tereny. Bo tam gdzie góry stykają się z morzem, nie może być inaczej. Zbudowane są ze skał o różnej odporności na mechaniczne i chemiczne działanie wody morskiej. Dzięki temu powstaje krajobraz, który tak bardzo nam się podoba. A że ciężko się po takim terenie idzie, to już inna sprawa. Nie ma nic za darmo. Za piękne widoki i wrażenia też trzeba zapłacić. Może nie pieniędzmi, ale trzeba.

oto Zbyszek S

@wzl

Później miałem taką myśl albo refleksję, że im więcej za coś "zapłaciliśmy" tym cenniejsze to, co w zamian :)

oto Natalia Julia Nowak

Ale są tacy, co lubią dzielić

Ale są tacy, co lubią dzielić, po wyznaniu, po narodowości, jeszcze tam po czymś. Byle podzielić. Żeby jedni przeciw drugim. Nie na tym polega chrześcijaństwo.

Dobrze, że nie jestem chrześcijanką. Jako ateistka mogę dzielić, mnożyć, odejmować i dodawać - w pamięci, pod kreskę, na kalkulatorze. Nam po prostu więcej wolno.

Fajne te zdjęcia. Kamień rzeczywiście duży. Może to jakaś asteroida, która kiedyś spadła z nieba? :D

Pozdrawiam.

oto Zbyszek S

@Natalia Julia Nowak

Byłoby romantycznie, ale nie, asteroida wbiłaby się, robiła itd. Ten po prostu sobie jest. Ludzie chodzą i patrzą na niego. Teraz. 100 lat temu. 1000 lat temu...

Pozdrawiam.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.