Nowości z KRLD - grudzień 2017

Za młodu (lata 60.) miałem krótki epizod z hodowlą królików. Mieszkałem w śródmieściu Opola. Chciałem hodować króliki. Rodzice nie wyrażali zgody, argumentując, że w śródmieściu nie wolno prowadzić hodowli zwierząt. Hodowałem więc potajemnie w komórce na podwórku. Żywiłem króliki trawą, zbieraną w pobliskim parku. Po jakimś czasie sprawa się wydała i zostałem przez rodziców przymuszony do likwidacji hodowli. Sprzedałem króliki na targu (z zyskiem i żalem).

Wspominam o tym, bo w KRLD powszechna jest hodowla królików. Według Faostatu w 2016 roku pod względem pogłowia królików KRLD zajmowała drugie miejsce w świecie (36 mln sztuk) po Chinach (226 mln sztuk). Gdyby jednak przeliczyć to na 1000 mieszkańców, to w Chinach byłoby 161 królików a w KRLD 1419 królików (dla porównania w Polsce - 9 królików). Nikt na świecie nie może się równać z KRLD w poziomie hodowli królików. KRLD jest absolutnym światowym liderem. Po niej jest długo, długo nic i dopiero potem są Chiny. Przypomnę w tym miejscu, że mięso królicze ma wysoką wartość odżywczą, a ponadto są futerka.

Według moich niepewnych szacunków mieszkańcy KRLD mogą pokrywać mięsem króliczym nawet 20 proc. zapotrzebowania na białko zwierzęce. Nic zatem dziwnego, że przygotowywanie dań z królika to w KRLD ważna sprawa. W grudniu w prowincji Kangwon odbył się konkurs dań z królika. Zaprezentowano ponad sto różnych dań. Polecam 44-sekundowy filmik z konkursu.

Mięso królicze to oczywiście tylko uzupełnienie tego, co produkują niezliczone spółdzielnie rolnicze. Jedną z nich pokazuje film (11:25) opublikowany w grudniu, który polecam.

Koniec roku to okazja do podsumowań. Nie sposób tu wyliczyć wszystkie sukcesy KRLD w 2017 roku. Wybieram więc trzy, moim zdaniem najważniejsze, choć jest to wybór subiektywny.

1) Najważniejszym osiągnięciem KRLD w 2017 roku wydają mi sukcesy rakietowo-nuklearne. KRLD osiągnęła taką moc w tej dziedzinie, że nikt nie może jej lekceważyć. Nikt już dziś nie może bezkarnie uderzyć militarnie w KRLD.

2) Wybudowanie w niecały rok osiedla "Ulica Riomion" (od wyburzenia starej zabudowy do zasiedlenia nowych domów nie minął nawet rok), przeznaczonego dla ponad 30 tys. mieszkańców, to rzecz bez precedensu w świecie, tym bardziej, gdy uwzględnić, że z powodu sankcji na budowie tego osiedla wszystko musiało być północnokoreańskie. Do ostatniej śrubki, płytki ceramicznej czy kabla. Polecam film z angielskimi napisami (5:28). Polecam też krótki filmik z fabryki kabli (52 sekundy), a prosiłyby się tez filmiki z fabryk płytek ceramicznych, wykładzin podłogowych, rur, armatury sanitarnej, drzwi, okien etc.

3) Zagospodarowanie w ciągu pięciu lat Płaskowyżu Sepho, o którym już pisałem, jest także wydarzeniem bez precedensu w świecie. Nikt nigdzie i nigdy nie wykonał takiego zadania. Zwracam więc w tym miejscu uwagę, że moja publikacja na ten temat jest jedyną polską publikacją. Poza Prawicą.net żadne inne medium w Polsce nawet nie zająknęło się na temat Płaskowyżu Sepho. Na czym więc polega informowanie, skoro wydarzenie bez precedensu w skali świata jest zgodnie przemilczane przez wszystkie media? Takich mediów oczekiwaliście w "demokracji"?

Mieszkańcy KRLD mają powody do dumy z osiągnięć w 2017 roku. Nowy rok zapowiada się jeszcze lepiej. Jego nadejście radośnie świętowano fajerwerkami (70 sekund) i festiwalem rzeźb lodowych (77 sekund).

oto Piotr Badura Piotr Badura

(1953) Ślązak z dziada pradziada, ducha polskiego, z wielką sympatią do Niemiec. W latach 1989-2014 wydawał i redagował lokalne czasopismo "Beczka" (działalność non-profit) we wsi Brynica w gminie Łubniany
Autor miesiąca Prawicy.net w marcu 2012.

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4
Ogólna ocena: 4 (głosów: 12)

Dyskusja

oto Kmieć

Biedni i głupi ci Koreańczycy ...

... z Północy.
Co im po tym pięknym osiedlu, skoro wszystko w nim PRZAŚNE północno-koreańskie?
Co to za łazienki bez włoskiej glazury, hiszpańskiej armatury, francuskiej chemii kosmetycznej i i niemieckiej użytkowej?
Co po mieszkaniach bez szwedzkich mebli, brytyjskich wykładzin, holenderskiej sztuki?
Co im po parkingach i drogach, skoro nie mogą sprowadzać wieśwagenów w TeDeIku i innego zmotoryzowanego szrotu z "cywilizowanej" Jewropy?

Ach! Może oni nie myślą kategoriami ogłupiałego do szczętu członka Solidurności, że "im gorzej w Ojczyźnie, tym lepiej"? Może są dumni z tego, że to wszystko produkują sami. Od podstaw. Od przysłowiowej śrubki?

Ech. Głupi ci północni Koreańczycy. Nie wiedzą, co to prawdziwa demokratyczna wolność...
Głupi i szczęśliwi...

P.S. i co to za sztuka hodować króliki? Króliki same się hodują. Wystarczy im kawałek przestrzeni z trawą... :) Jakby hodowali zmodyfikowane genetycznie krowy, które dają rocznie 5 tysięcy litrów samoistnie świecącego mleka, to by mogli się chwalić :D

oto Krzych Adam

Niemożliwe.

W jedynym korytku z którego p. Piotr korzysta nic takiego nie da się znaleźć.

oto jazczworaków

Panie Stan!

Panie Stan!
A może Pan by coś znalazł!
Od dobrych wieści z Korei Płn jest p. Badura...

oto Piotr Badura

Dobre słowa, zła kolejność

Szanowny Panie Jazczworaków
Zamiast:

Od dobrych wieści z Korei Płn jest p. Badura...

miało być:

P. Badura jest od dobrych wieści z Korei Płn...

Pozdrawiam serdecznie

oto Piotr Badura

Staram się jak mogę

Szanowny Panie Stanie
Staram się jak mogę, by nie szkodzić na nerwy użytkownikom Prawicy.net. Gdy np. KRLD ma nad nami w jakiejś dziedzinie przewagę 10 lat, to ja piszę, że tylko 4 lata. Wiele północnokoreańskich sukcesów w ogóle przemilczam. Czekam aż świadomość użytkowników wzrośnie w stopniu wystarczającym do ich przyjęcia bez szoku.
Pozdrawiam serdecznie

oto chłop jag

No cóż - nawet komunizm

może masowo nie zabijać biedą, głodem, zimnem i zacofaniem - kiedy tylko nie mają na niego bezpośredniego wpływu - pupile szatana - tołażysze.
Wniosek?
Problem nie leży w takim i czy innym ustroju - tylko w tym - jaki wpływ na dany ustrój mają pupile szatana - tołażysze.

oto Krzysztof M

Podkreślmy to:

Problem nie leży w takim i czy innym ustroju - tylko w tym - jaki wpływ na dany ustrój mają pupile szatana

oto Krzych Adam

Zaiste, niesposób!

Nie sposób tu wyliczyć wszystkie sukcesy KRLD w 2017 roku.

Mniejsza już o to czy niesposób, czy nie sposób (BTW, mnie samemu niesposób wydaje się jakoś przestarzałe jakby z Biblii Wujka, a to przełom wieków XVI i XVII). Mnie trochę w tych osiągnięciach zabrakło smakowitych grzybów, szczególnie że sam zajadam się ostatnio tymi dalekowschodnimi grzybami, szczególnie enoki i shimeji, a także shitaki, no i tych piskorzy na polach ryżowych, ale jak nie sposób to nie sposób.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.