Prokuratura: ONR nie propaguje faszyzmu i nie nawołuje do nienawiści

Częstochowska prokuratura rejonowa nie dopatrzyła się przestępstwa propagowania faszyzmu lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie Obozu Narodowo-Radykalnego.

Z uwagi na brak znamion przestępstwa prokurator umorzył dochodzenie dotyczące publicznego propagowania faszystowskiego ustroju państwa oraz nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych, rasowych i wyznaniowych w statucie stowarzyszenia Obóz Narodowo-Radykalny.

Postępowanie toczyło się po zawiadomieniu o popełnieniu przestępstwa, które złożył Urząd Miasta Częstochowy – właśnie w tym mieście ONR miał swoją siedzibę do maja 2017 r. Do zawiadomienia dołączono interpelację radnej Miasta Częstochowy w sprawie działalności ONR.

Częstochowska prokuratura rok temu odmówiła wystąpienia do sądu o delegalizację tego stowarzyszenia, czego chcieli posłowie Platformy Obywatelskiej, którzy argumentowali, że członkowie organizacji wielokrotnie dopuszczali się naruszenia prawa, m.in. propagowania faszyzmu, nawoływania do nienawiści i znieważania z powodu koloru skóry, narodowości, czy wyznania.

Przesłanką do skierowania wniosku o rozwiązanie ONR byłoby prawomocne skazanie członków stowarzyszenia za propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju albo nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych podczas imprez ONR lub gdyby władze organizacji publicznie akceptowały czyny oskarżonych o to osób. Prokuratura zwróciła się do innych jednostek o informację na temat podobnych spraw z lat 2015-16 - takich skazań nie było.
ONR

fot: Jan Bodakowski

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 1

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto observer

...

ONR tak jak Młodzież Wszechpolska "nie propaguje faszyzmu" - zdaniem starszych i mądrzejszych - dopóki kultywuje zapóźniony "antykomunizm" a'la IPN i PiS. Jeśli od tego odejdzie choćby na milimetr i zacznie realizować swoje założenia zgodnie z polskim interesem narodowym (a to oznacza kurs kolizyjny z interesem banksterów, korporacji transnarodowych i geopolitycznych interesów USA), to przyjdzie dyrektywa od namiestnika Wielkiego Brata zza wielkiej wody i będzie zakaz działalności - tak jak to zrobił pewien portal z niektórymi telewizyjnymi. "Demokracja" i "wolność słowa" we współczesnym wydaniu. Voila!

oto chłop jag

Czy w kraju podbitym

i to na wielu poziomach i płaszczyznach jakim jest atrapa Polski - jest możliwa jakakolwiek organizacja skupiająca tubylców - na którą nie maja wpływu pupile szatana lub ich wyrobnicy - tołażysze?

oto Andrzej

jest

.

oto chłop jag

Skoro jest - to

nikomu nie wadzi - jednak niech no tylko znajoma trąbka zagrała - a wtedy wielu może się zdziwić.

oto Andrzej

błąd chłopa jaga

polega na zrównaniu wszystkich do jednego szamba, a szamb jest wiele i nie są takie wszechmocne.

Jak trąbka zagra to się posypią, niektóre chociaż

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.