Wojna gazowa między Rosją i USA (ciąg dalszy).

W mroźnym dniu 8go grudnia 2017 roku w porcie Sabeta na Półwyspie Jamalskim, w obecności prezydenta Putina, został otwarty ośrodek przemysłowy, który zrobi "wgniecenie" w amerykańskie plany w Europie. To jest ośrodek skraplania gazu "Jamal Projekt".

Po uroczystości otwarcia, z polecenia Putina, załadowano płynny gaz na Christophe de Margerie, tankowiec-lodołamacz i dostarczono LNG do odbiorcy na British Isle of Grain, gdzie właśnie gazu zabrakło.

Udziały w przedsięwzięciu mają rosyjski Novatek 50%, francuski Total, chiński CNPC i Fundusz Nowego Jedwabnego Szlaku.

Globalne zapotrzebowanie na płynny gaz.
pdfnews-600x368.png

Tematy: 

Dobra czy zła wiadomość?: 

Dobre!
Złe!

Ocena: 2

Twój głos: ‘Dobra!’

Dyskusja

oto MSzach

Będzie taniej? Nie sądzę.

Będzie taniej? Nie sądzę. Pisiaki wolą płacić więcej od USA niz od wroga 'Polaków' tj Rosji...

oto Eowina

Dzisiaj w Polsce celebruje się Orbana i jego lojalność

dla polskich pomysłów izolacji raz od Rosji, dwa, od Niemiec i UE. Nikt nie pisze o tym, że Orban jeździ po całej Europie i zjednuje SOBIE sojuszników: Z Irlandią protestuje przeciwko ujednoliceniu podatku, bo to zmniejszy konkurencyjność w UE, dzisiaj jest gościem na zjeździe bawarskiej CSU, współpracuje z Rosją. Węgry się nie izolują, są bardzo elastyczne w swojej polityce.
Polska natomiast się izoluje, a Orban może w tym potakiwać, bo to mu nie przeszkadza.

oto Eowina

Świat popycha do przodu ciągła konkurencja.

A Ameryka jest tego największym przykładem.

President Donald Trump has been championing American LNG exports since the G20 meetings in the summer of 2017, as a way to wean Europe off Russian gas dependency and the economic and political influence that comes with it. After signing a five-year LNG deal with Poland, the first U.S. LNG shipment arrived in June 2017.

Prezydent Trump tego nie ukrywa i głosi "America First", a to znaczy, że wszyscy inni będą za Ameryką. Polska podpisała umowę z USA na LNG na 5 lat. A taka umowa zobowiązuje Trumpa do ogłoszenia dla Polski Trójmorza, a nawet i więcej, szczególnie kiedy może zyskać klientów. To go nic nie kosztowało, tylko nie można dojść jak to pomoże Polsce.

oto chłop jag

To jest ośrodek skraplania

To jest ośrodek skraplania gazu "Jamal Projekt".

Kto powiedział, że grandziarze zza wielkiej wody nie będą wozić rosyjskiego gazu i sprzedawać go tutaj z zyskiem jako swój - tołażysze?

oto Eowina

Wojna i pokój w sprawie rosyjskiego gazu.

Christophe de Margerie, tankowiec-lodołamacz o którym pisałam wyżej, zawiózł rosyjski LNG na brytyjską wyspę i tam zostawił swój ładunek.
Potem stało się to: Since then, Engie SA’s Gaselys LNG tanker picked up LNG from the UK facility on Dec. 30 and is expected to arrive in Boston on Jan. 22. a mianowicie amerykański tankowiec w dniu 30.12. zabrał ładunek i powiózł do Ameryki i jest spodziewany w Bostonie 22.01. 2018. To będzie pierwszy rosyjski LNG dostarczony do USA. Producent gazu, Novotek, jest objęty sankcjami.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.