W Polsce trwa komunistyczne powstanie

przeciwko rządowi PiS. Tą szokującą zapewne resztę świata wiadomość obwieścił przed chwilą w programie Minęła dwudziesta u red. Rachonia (TVP Info) Wojciech Cejrowski (kiedyś WC kwadrans).

http://nczas.com/wp-content/uploads/2017/12/michal_rachon_wojciech_cejrowski_tvp_info_nczas-696x384.jpg

Przypomniała mi się stara zagadka

- czym różni się umysł geniusza od umysłu głupca?
- umysł geniusza jest mimo wszystko ograniczony

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
2.333335
Ogólna ocena: 2.3 (głosów: 15)

Tematy: 

Dyskusja

oto Andrzej

musi palimpsest

takie pierdoły roznosić? każde beknięcie idioty?

oto Palimpsest

Niektórzy nie wiedzą, że to idiota, więc

pro publico bono warto. Pani Jolanta Szczepkowska skomentowała cudnie innego idiotę z tej samej kliki (zamieszczam poniżej) Ja z moimi próbami sprzeciwu nawet się nie umywam. Artystka, ot co.

oto Palimpsest

Nieporozumienie,

poziomu opisywanych wydarzeń nijak nie podniosę, samo życie, więc leży poza mną. Ja tylko opisuję, oczywiście mogę zamilknąć i udawać, że chłam minął z III RP. Nie, sięga zenitu, który może okazać się dopiero dnem.

pozdrawiam, spróbuję pudrować
P.

oto Krzych Adam

A kto by nie lubił p. Palimpsesta?

On rzeczywiście strasznie fajny jest.

oto Krzych Adam

:)

:)

oto Palimpsest

Nie mój koń,

mój ma krzywy zgryz.kon_2_mini.jpg
To nie ja. Ne mam czasu ni nerwów. Zdrowie mam, ale szkoda go na poza pn- owskie działalności. Drobny wycinek PL wystarcza aż nadto }:

oto Palimpsest

WC w IV RP via TVP jest opinotwórcą wielce poważanym,

w grajdołkach słodkich, w opłotkach gryką pachnących, gdzie strumyk szemrze z wolna, gdzie dociera tylko naziemna TVP, gdzie żywa a nie telewizorna Polska Cejrowski robi krecią robotę. Wypunktowanie kretyna z USA ma sens. Lub nie. Pozostawiam do oceny.

Paszcza w kubeł nigdy nie była skuteczniejsza niż ryj w mikrofon.

p.gif

oto Krzysztof M

Pani Jolanta Szczepkowska

Pani Jolanta Szczepkowska skomentowała cudnie innego idiotę z tej samej kliki (zamieszczam poniżej) Ja z moimi próbami sprzeciwu nawet się nie umywam. Artystka, ot co.

Jak artystka, to niech się sztuką zajmie. Tak jak szewc kopytem.

oto MSzach

A kto jest doskonały -:))

A kto jest doskonały -:))

oto Palimpsest

KA?

.

oto Andrzej

w dalszym ciągu

jedni tłuką w "faszystów", drudzy w "komunistów", ale w dalszym ciągu to bełkot skierowany do idiotów. Podnoszenie adrenaliny zamiast szerzenia wiedzy i rozumu.

oto Natalia Julia Nowak

Słowo "faszyści"

było/jest tak nadużywane, że straciło swoje pierwotne znaczenie i obecnie nie znaczy nic konkretnego. Za chwilę tak samo będzie z wyrazem "komuniści". Wyzwiska "faszysta" i "komunista" staną się równie uniwersalne jak argumentum ad Hitlerum (chwyt erystyczny stosowany przez wszystkie opcje polityczne, np. przez ultrakatolików wobec aborcjonistów, kosmopolitów wobec nacjonalistów, libertarian wobec państwowców, feministek wobec antyfeministów).

oto wzl

To czy

To, czy coś ma jakieś znaczenie, czy nie, to zależy od tego, czy ktoś świadomie posługuje się pojęciami. Faszyzm jest ideologią autorytarną. To znaczy, że władza nie toleruje, gdy obywatel wtrąca się do rządzenia. Jeśli to robi, to dostaje pałką po głowie lub idzie do więzienia. Z drugiej strony, władza nie ingeruje w życie prywatne obywatela. Nie interesuje jej, czy obywatel zdradza żonę, jak wychowuje swoje dzieci, czy jest homo czy les, co myśli. Jeśli nie wynosi tego do sfery publicznej, to jest to jego sprawa prywatna. Jeśli zacznie się obnosić ze swoją orientacją seksualną publicznie, to dostanie pałką w łeb.

Komunizm jest ideologią totalitarną, a to oznacza, że władza interesuje się nie tylko jego życiem publicznym, ale też i prywatnym. Ona dyktuje mu, co ma myśleć i jak postępować.

Komuniści uważali faszystów za swoją największą konkurencję. Z drugiej strony, faszyści też nie przepadali za komunistami. We Włoszech, które są chyba uważane za kolebkę faszyzmu, komuniści siedzieli przeważnie w więzieniach. Tak było w przypadku Antonio Gramschi i Altiero Spinelli. Ten ostatni jest głównym ideologiem unii europejskiej. Nad głównym wejściem do parlamentu europejskiego widnieje napis - Altiero Spinelli. Jest on twórcą Manifestu z Ventotene, który można uznać za dokument programowy unii europejskiej, tak jak dokumentem komunistów był Manifest Komunistyczny. Nie przypadkiem Manifest z Ventotene tak się nazywa. W pewnym sensie jest to uwspółcześniona wersja Manifestu Komunistycznego. Są bardzo do siebie podobne w redakcji. I jeden i drugi zaczyna od rysu historycznego i opisu rzeczywistości a później przechodzi do tego, co może przynieść najbliższa przyszłość i co należy zrobić.

Altiero Spinelli pisał swój Manifest w więzieniu na śródziemnomorskiej wyspie Ventotene. Tam go wsadzili faszyści. Nie da się ukryć, że dla faszystów najlepszym miejscem dla komunistów było więzienie. Stąd też wynika zoologiczna wręcz, jakby powiedział Michnik, nienawiść komunistów do faszystów. Największą obelgą na jaką stać komunistę, to określenie kogoś faszystą. I stąd takie powszechne obecnie użycie tego słowa.

Tak więc faszystą jest ktoś, kto akceptuje fakt, że władzy nie można sprzeciwiać się, ale też akceptuje to, ze władza nie wtrąca się w jego życie prywatne, pod warunkiem, że nie obnosi się z tym w sferze publicznej. Natomiast komunistą jest ktoś, kto akceptuje, ze władza nie toleruje, gdy ktoś wtrąca się do rządzenia i akceptuje to, że władza wtrąca się w życie prywatne obywateli.

W kwestii tzw. opiekuńczej roli państwa oba systemy nie różniły się i dlatego komuniści uważali faszystów za swoją największą konkurencję.

W sierpniu 2016 roku w okresie największego napływu imigrantów do Europy kanclerz Niemiec, prezydent Francji i premier Włoch pojechali na wyspę Ventotene, by oddać hołd swojemu największemu ideologowi.

oto chłop jag

W Polsce trwa komunistyczne

W Polsce trwa komunistyczne powstanie

Żeby powstać - najpierw trzeba leżeć i jeszcze kwiczeć - tołażysze - co z pewnością nie dotyczy komuny w atrapie Polski.
Wniosek?
W owo powstanie mogą uwierzyć tylko ci - co to na własne oczy widzieli jak Bolek komuną o glebę kiedyś wyrżnął.

oto Palimpsest

A dopiero co M. Błaszczak ogłosił

Tydzień temu w Polsce skończył się komunizm!

Może program z Cejrowskim nagrano jeszcze przed upadkiem komunizmu? I ten nie wiedział? A może Błaszczak pokonał Piotrowicza, pisowskich popleczników Kryże lub funkcjonariusza SB reprezentującego interesy KK przed Kościelną Komisją Majątkową?

Jolanta Szczepkowska, Sprawa Błaszczaka:

Powiedział- "Tydzień temu skończył się w Polsce komunizm". Myślałam czy się dać się sprowokować i wywołać lawinę drwin, gróźb i wykrzywionych fotografii. Przecież po coś to powiedział. Z drugiej strony milczenie jest objawem strachu. Nie milczałam, kiedy historyk liberalnej lewicy Norman Davies dla towarzyskich korzyści usunął ze swojej faktografii cały mój epizod z Dziennika Telewizyjnego, tym bardziej dlaczego mam milczeć teraz? Towarzyszu Ministrze Błaszczak – przyboczny grabarzu demokracji . który własnego zdania sklecić nie umie, tylko ściąga z lekcji historii i powtarza bez zrozumienia. Żeby takie zdanie wybrzmiało i miało sens, trzeba je mówić z pozycji ryzyka, a nie ze stołka w rządzie. Trzeba osobistej , samotnej odwagi, a nie władzy nad policją. Wasza od siedmiu boleści władza , pozwala sobie kończyć i zaczynać co chce i kiedy chce, bez szacunku do Konstytucji i jakichkolwiek obyczajów międzyludzkich. Przez wiele lat byliście legalną opozycją – nie przypominam sobie, żeby legalna opozycja, mogła istnieć za komunizmu . Po 1989 roku byliście przez lata w opozycji w wolnym i demokratycznym sejmie, na dobrych poselskich posadach. Nie brzydziliście się jakoś tymi komunistycznymi pieniędzmi. Policyjny piesku. Jedyne co umiesz to łasić się i podawać lapę. Nie masz własnych myśli, nie masz własnego zdania, możesz tylko ściągać i powtarzać cudze słowa jako swoje. Jesteś idealnym typem komunistycznego aparatczyka. Ale My stworzymy Nową Solidarność, a wtedy PiS pierwszy Cię wyrzuci, bo będą potrzebowali silniejszych. Nie ściągaj chłopcze, nie kopiuj , myśl sam, a może nagle wymyślisz posadę na miarę swojego rozumu i płochliwego charakteru. Tworzycie nową formę komunizmu. Rosja nie musi tu przychodzić. To Wy tworzycie Rosję u nas. Komunizm się skończył w 1989 roku, a w 2017 Polska za Waszą przyczyną stała się częścią Wschodu. Nie pozwolimy na to . Któregoś dnia powiemy – tydzień temu skończył się w Polsce komunizm. Władza PiS skończy marnie i to zdanie towarzyszu ministrze Błaszczak powtarzajcie sobie co wieczór, żebyś w razie czego nie zapomniał .

A elektotat PiS jak zwykle serdecznie pozdrawiam i darzę szacunkiem jak każdego, kogo obchodzi Ojczyzna i marze o tym, zebysmy się kiedyś potrafili spotkać ponad politykami

Pani Jolanto, wyrazy najwyższego szacunku.
http://wiadomosci.onet.pl/kraj/mariusz-blaszczak-o...

oto MSzach

Powinni sobie podać ręce. To

Powinni sobie podać ręce. To taki obraz rzeczywistości, gdzie światłości nasze myslą ze sa w wolnej Polsce bredząc bluzgi wzajemne bardziej od prawdy.
Bo komunizm ani sie nie skończył teraz ani w 89' Wtedy Komunizm się przepoczwarzył tylko, przejął srodki produkcji, samorzady, miast i gmin, państwo. Ci co krzyczeli precz z komuną zostali uznani za 'niekomunistów'. Ale komuna i lud pozostała. Widać to dzis gdzie jest przewodnia siła narodu. Wystarczy sie tylko przyjrzeć. Resortowe dzieci są w fundacjach, rzadowych agencjach, rządowych firmach, sa urzędnikami ministerstw, są władcami mediów, i udziałowcami spółek przejetych przez obcy kapitał. Są w tv i państwowej i prywatnej. Rządza nadal marionetkami. Tyle ze pod szyldem socjalizm. Kołchoz jednak jak był tak jest.
Jest to rodzaj komunizmu na wzór chiński. My mozemy robić wszystko za haracz dla 'warszawki'.

Pisowski rozdział tylko jest bardziej szczery. To co było dotąd pod stołem dziś bedzie czynione na wierzchu. Taka partia nagiej prawdy. Jak silniejszy chłopiec z piaskownicy do słabszego tak dziś PiS sie wydziera i drwi z poprzedników. Ale obie strony sa siebie warte, a udają jakby sie nierozumiały....

oto Palimpsest

Pan przedkłada kreacjonizm i niezmienne trwanie

nad fakt ewolucji i tworzenia nowych wartości (niekoniecznie in plus)? Komunizm trwał, trwa i trwa mać bo nic się nie zmieniło?? Hmm, to...

...może nadal żyjemy w czasach inkwizycji? Czemu nie? :> Patrząc na coraz to śmielsze wypowiedzi co bardziej umocowanych w kosmosie przedstawicieli źródłowej ideologii, wylęg egzorcystów, straszenia biczem bożym i symbolicznych jeszcze szubienic warto pochylić się nad tą możliwością. Symbolicznie paloną kukłę można ugasić, stos musi się już wypalić sam.

Noo, to trochę obaj odlecieliśmy :>>>
pozdrawiam b. serdecznie
Palimpsest

P.S. ja Admina poprosiłem, edycję mi włączył, proszę zaapelować ;

oto MSzach

Niestety obaj nie

Niestety obaj nie odlecieliśmy. To niestety Pan sam odleciał.w prehistorię. Inkwoizycji juz nie ma. Nikt na stosie zywcem nie pali. I sam inkwizytor nie przepoczwarzył sie w lewaka.
A dzieci z resortu obaczyć łatwo, są niemal namacalne, nawet podadzą rękę (czasem)...

oto sir Galahad

To już tak zjechaliśmy w dół,

To już tak zjechaliśmy w dół, że udział dzieci byłych komunistów we władzach czy biznesie nazywamy komuną? Litości. Komunizmu to ustrój mający pewne charakterystyczne dla siebie cechy a nie sytuacja gdzie nielubiany facet, choćby i kanalia, coś tam miał czy robił.
A skoro o komunie mowa to komunizm skończył się w Polsce płynnie jakiś czas po 13 grudnia 1981 roku. Stan wojenny spowodował przeniesienie centrum władzy z partii do rządu. Powstał system, który można nazwać choćby tyranią ale nie komunizmem. A tyrania czy dyktatura wojskowa to najstarsza rzecz w pod słońcem. Bywają równie niemiłe ale nie są komunizmem.

oto Krzych Adam

Komunizm to ideologia.

Załamanie się władzy komunistów w PRL-u, czy nawet władzy komunistów kremlowskich to nie koniec komunizmu. Realizowanie założeń szkoły frankfurckiej, w czym mieści się obracanie w życie tez manifestu z Ventotene mające miejsce w budynku Altiero Spinellego w Brukseli to też komunizm. Brak Gułagu i Czeki nie powinien nam przesłaniać rzeczywistości, zresztą ten brak może być jedynie czasowy.

Także tamto załamanie się komunistycznej władzy wcale nie spowodowało zaniku zjawiska określanego jako istnienie "polskojęzycznej wspólnoty rozbójniczej", ani zjawiska "resortowych dzieci".

BTW, nie ma sensu zajmować się tym wszystkim co mówi Wojciech Cejrowski tak bardzo poważnie. Opowiadacz to jest znamienity (nawet go lubię z tej strony), ale wszystko co mówi należy traktować "cum grano salis".

Jeszcze mniejszy sens ma zajmowanie się przywidzeniami p. Palimpsesta. To ten gość, który w symbolicznych szubieniczkach, na których powieszono portrety dopatrzył się zapowiedzi zbrodni. Zaś w jednym zdaniu niezbyt zrównoważonego gościa, który lubi wyrażać się kwieciście dopatrzył się nie wiem już sam czego. Kos przekutych na sztorc? Toć nawet tylu kos już dziś nie ma w narodzie by było co przekuwać. A kosiarki do trawnika, czy to spalinowej czy elektrycznej nijak nie da się przekuć w powstańcze narzędzie.

oto Palimpsest

Sz.P. Krzych Adam

To ten gość, który w symbolicznych szubieniczkach, na których powieszono portrety dopatrzył się zapowiedzi zbrodni

Jest takie polskie powiedzenie

jak się sk... urodził to skowronkiem nie umrze

Jestem pewien, że tak w polskim jak i każdym innym narodzie funkcjonują potencjalni mordercy i kaci. W szubienicach zaś widzę jeno śmierć, nie fiołki.
Pan ma inaczej?

oto Krzych Adam

Pewnie że mam inaczej.

Ja rozumiem czym jest operowanie symbolem, a czym zbrodnia, czy nawet nawoływanie do zbrodni. Gdybym miał tak jak Pan to bardzo bym się wstydził skłonności do insynuowania innym tego od czego są oni jak najdalsi.

BTW, skąd ta skowronkowa ekspiacja u Pana? Ja tam nie wiem kim Pan się urodził, ani kim Pan umrze, więc proszę bez tych wyznań, dobrze?

oto mmm777

Klimat się zmienił?

“Od kiedy pracuję w TPN, nie przeżyłem takiego spotkania z chamstwem i wulgaryzmami ze strony turystów. Wszystkiemu winny alkohol. Problemy z turystami zaczęły się już około południa. Kilku pijanych mężczyzn, którzy się zataczali od nadmiaru alkoholu zostało poinformowanych, że nie powinni iść w takim stanie w góry - mówi Edward Wlazło - zaczęli być bardzo wulgarni w stosunku do pracowników TPN. Jeden z tych młodych mężczyzn zaczął się zbierać do bójki ze strażnikiem. ”

http://24tp.pl/n/44517

oto Krzych Adam

Będę bardzo zobowiązany.

Gdy wyjaśnione zostanie co awantury na Polanie Włosienica mają wspólnego z mym postem. Czy może z postem p. Palimpsesta na który odpowiedziałem?

oto Krzych Adam

Nie odnoszę.

I dziwię się tym, którzy odnoszą.

oto Kmieć

I kałboj III RyPy ...

... to żałosny człeczyna.
"Antykomunista", który ma się za "polskiego patriotę"(sic!) a który jest zakochany w bodajże Arizonie, czy innym Teksasie, w którym urządził sobie siedliszcze, Szczecin chce oddawać Niemcom, itd. Czyli wzorowy internacjonalista nienawidzący tak naprawdę Polski i Polaków, który w nowomowie po prostu oznajmia, że mamy re-rewolucję komunistyczną, jaką urządzają nam pogrobowcy-bachury Bronsztajnów, Bermanów, Szechterów, i innych "myślicieli".

Cejrowskiego można określić takim znanym przysłowiem:

"Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na mszę dzwoni."

oto Anna Catherine

Diversity w diabelskim wydaniu

W Polsce ubrali sie jego sluzalcy w patriotyczne szaty a czesto nawet w ornaty, a w Niemczech i Szwecji obnosza sie oni otwartoscia ich nieistniejacych- ale pelnych dobroci - serc. Cel jest ten sam w kazdym z tych krajow, i.e. New World Order, a sposoby zniszczenia panstwa narodowego juz nie, bo "plemie ksiazkowe" dopasowalo swoje metody osiagniecia NWO do geopolitycznej sytuacji i mentalnosci w danym kraju, w Polsce naturalnie do tych "baranow" (Michnik/Szechter).

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.