Tu będzie o tym jak polski premier zadzwonił do

amerykańskiej ambasador przy ONZ, Nikki Haley i w rozmowie omawiali światowe problemy.
Omawiano sprawę Ukrainy, Donbasu, Krymu, ustawy dotyczącej języków etnicznych, głosowania w sprawie Jerozolimy i szkodliwych działań Rosji na Ukraine, w Syrii i w całym świecie.

Na koniec były dyskutowane rzeczy, o których mało kto wie.
1. Wyspa Binomo, koło Wietnamu, za sprawą Rosji, zrobiła referendum i ogłosiła niepodległość. Ten fakt mocno skomplikował sprawy Dalekiego Wschodu, głownie na Morzu Pd-Chinskim.
2. Poroszenko w nowym wywiadzie powiedział, że aktor Kevin Spacey w 2015 roku był na Ukrainie i do niego się dobierał seksualnie, co wywołało u Poroszenki wielki szok i stało się powodem tego, że Poroszenko zaczął się upijać.
3. Była premier Polski, b. Szydło, wyznała, że D. Trump dobierał się do niej w czasie jej wizyty w USA, ponoć odrzuciła jego zaloty, czego teraz żałuje.

Tu jest nagranie rozmowy, najciekawsze po 11min.

ŹRÓDŁO:

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
1
Ogólna ocena: 1 (głosów: 2)

Tematy: 

Dyskusja

oto Krzych Adam

Wydaje mi się, że cała ta rzekoma rozmowa to fake.

Do tej pory nigdy nie słuchałem tego co mówiła Nikki Haley na forum ONZ by się niepotrzebnie nie rozdrażniać. Ale teraz dla porównania posłuchałem kilku fragmentów jej speeches i tej rozmowy. Nie wydaje mi sie że są to nagrania tej samej osoby. Choć na pewno była to Amerykanka i osoba wykształcona. W artykule podanym jako źródło mówi się:

In audio of the interaction, a woman who shared Haley’s strong southern accent can be heard... (W nagraniu dźwiękowym rozmowy można usłyszeć kobietę, która mówi z silnym południowym akcentem podobnie jak Haley...)

Nie jest to prawda. Nie wiem, kim są ludzie prowadzący tę stronę internetową o nazwie RAWSTORY, ale autor tych słów opowiada banialuki. Zarówno ambasador Haley jak i kobieta z nagranej rzekomo rozmowy z nią nie mówią z "silnym południowym akcentem". Te słowa mógł jedynie napisac ignorant lub łgarz.

oto Krzych Adam

Tego sie domyślałem.

Proszę zwrócić uwagę, że nie komentowałem Szanownej Pani osoby w mym poście, ani tego co pani napisała, a jedynie wiarygodność strony RAWSTORY, a także poniekąd wiarygodność panów Władimira Kuzniecowa i Aleksieja Stolarowa. Nie bardzo rozumiem czemu dodała Pani jeszcze jeden link. Czyżby sądziła Pani, że Occidental Dissent jest bardziej wiarygodny?

oto Eowina

Napisałam, aby odpowiedzieć na post.

Nie chodzi o moją osobę, ale ja faktycznie nie mam nic do powiedzenia w temacie amerykańskich akcentów.

oto Krzych Adam

Tak, domyślałem się, że Pani ich znać nie może, bo i skąd.

Ja sam z tym "southern drawl", czyli z "zaciąganiem po południowemu" bo tak należałoby to przetłumaczyć spotkałem się dopiero podczas mych wyjazdów, służbowych głównie, do Alabamy, czy Południowej Karoliny, a także Georgii. Tę wymowę spotyka się nawet w południowej części stanu Illinois. Ale poza Teksasem i znaczną częścią Arkansasu nie ma tego zbyt wiele na zachód od Mississippi.

Ze znanych polityków najbardziej słyszało sie to u obu Bushów (bardziej u syna) oraz u Clintona, ale nie u jego żony.

oto Eowina

Pasjonujące!

Pasjonujące!

oto Krzych Adam

Hmm.

Łatwo się Pani pasjonuje. Czy to może tylko odpowiadanie na post? Znaczy jak się nie ma czymś wartościowym, to chociaż byle czym?

oto Eowina

!!!

!!!

oto KubaG

Dowodzi to totalnej głupoty

Dowodzi to totalnej głupoty przedstawicieli rządu "naszego jedynego sprawdzonego sojusznika". Przypomnę, jak po spotkaniu z prezydentem Libanu Trump "na oczach prasy" podziękował mu za walkę z Al-Kaidą i Hezbollachem (który ma 40% miejsc w libańskim parlamencie i kilku ministrów w rządzie.
Putin powiedział kiedyś, że ciężko prowadzić poważne rozmowy z politykami, którzy mylą Austrię z Aistralią....

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.