Trump głupią decyzją zrobił Rosji wielki prezent

Nigdy bym nie pomyślał, że rusofobia może prowadzić do aż takiego zniekształcenia widzenia rzeczywistości, gdybym nie przeczytał tekstu Katarzyny Gójskiej: „Trump ostro przeciwko Rosji”. Komentując decyzję Trumpa o przeniesieniu ambasady USA do Jerozolimy ta pani napisała:

„W tym miejscu decyzja Trumpa dotycząca uznania Jerozolimy dotyka interesów naszego kraju. Po pierwsze, widać, że Biały Dom nie boi się ostrych antyrosyjskich działań i to w Kremlu widzi źródło zagrożenia dla bezpieczeństwa w świecie”.

Trudno o coś bardziej kuriozalnego. Każdy choć trochę znający realia oceni, że Trump tą głupią decyzją zrobił Rosji wielki prezent, gdyż popchnął faktycznie cały świat islamski (czyli prawie 2 mld ludzi) do współpracy z Rosją. Obecnie z krajów arabskich, tylko Egipt i Jordania utrzymują stosunki dyplomatyczne z Izraelem i to tylko dlatego, że są corocznie opłacane miliardami dolarów przez USA. Bez tego natychmiast by te stosunki zerwały. Z innych liczących się państw islamskich, stosunki te utrzymuje jeszcze Turcja, ale ona właśnie, na wskutek decyzji Trumpa, zagroziła ich zerwaniem. A poza tym, za wyjątkiem republik postradzieckich, cały świat islamski istnienia Izraela nie uznaje.

Na koniec pani Kasia napisała:

„A poza tym Izrael zakładali obywatele Rzeczypospolitej, nigdy nie możemy o tym zapomnieć. Zresztą vice versa”

Czyli co? Pani Kasia uważa chyba, że także obywatele Izraela zakładali Rzeczpospolitą. Przychodzi mi tu na myśl tylko dwóch obywateli Izraela, którzy zakładali III RP. To Bagsik i Gąsiorowski. Temu pierwszemu podziękowano za to wieloletnim pobytem w ośrodku zamkniętym na koszt polskiego podatnika. Drugi wszelako nie chce jednak przybyć do Polski z Izraela by także jakąś nagrodę otrzymać. :)

- - -
„Gazeta Polska” nr 50

na ile punktów oceniasz?: 

Twoja ocena: brak
4.75
Ogólna ocena: 4.8 (głosów: 8)

Tematy: 

Dyskusja

oto mmm777

Trump uniemożliwił w ten sposób

współpracę Izraela z krajami arabskimi - a np. współpraca Izraela z Saudią była nieźle zaawansowana...
Uszczęśliwiony tym Izrael będzie bardziej *musiał* lubić Amerykę :)
.
A wspomniana pani jest po prostu głupia...
Jak to było? “oskarżona istotnie jest idiotką, ale obowiązki urzędowe wykonywać może”
Otóż to :)

oto pawel

gazeta polska codziennie

nie szkoda czasu na takie materiały ?? poziom gazety polskiej jest dopasowany do poziomu intelektualnego jej czytelników

oto Kmieć

Blisko, Szanowny Panie Stanie

Blisko.
Tyle, że wówczas to nie byli obywatele Israela (bo nie istniał taki twór), tylko zbrodnicza międzynarodówka komunistyczna wiadomej proweniencji.
I nie zakładali PRL, bo ich celem była 16 republika sowiecka a nie Polska w jakiejkolwiek formie. Tu znowu mamy postać Józefa Stalina, który chyba Polaków lubił, bo nie przekształcił naszego kraju w kibucowy kołchoz.

PRL budowali Polacy. I nawet zbudowali a komunistów odsunęli od jakiejkolwiek władzy - niedokładnie niestety, co się zemściło, bo gdy się rany skrupulatnie z gangreny nie oczyści, to się ona odnawia ze zdwojoną siłą i to często śmiertelnie, czego właśnie doświadczamy.

Teraz podstarzałe dzieci i wnuki (bachury w unym języku) polskojęzycznych internacjonalnych komunistów kończą to, co się nie udało ich plugawym ojcom i dziadom.

P.S. Ale zrozumiałem, co Pan chciał przekazać. :) Chciałem tylko wyprostować nieścisłości pańskiego komantarza.

oto Eowina

Trump w kampanii wyborczej obiecał amerykańskim

żydom uznanie Jerozolimy za stolicę Izraela i to zrobił. Nie zrobił tego w żadnym wypadku w kontekście Rosji, czy Putina. Zrobił to jak media donoszą przy pomocy swojego zięcia, który jeździł do Izraela i badał sprawę w rządzie Natanyahu.
Nastąpiło wzburzenie w krajach arabskich, które było spodziewanie, ale obserwatorzy życia politycznego na Bliskim Wschodzie twierdzą, że jak historia dowodzi, wszystko ucichnie i wróci do tamtejszej normy.
Jeżeli powstanie jakieś nowe zjawisko, to faktycznie działanie Trumpa miałoby jakiś wpływ.

Polscy dziennikarze piszą na zamówienie polityczne, pod określoną tezę, bo tak jak gazeta, tak samo ich kariera, czy zarobki, zależą od sponsora. Piszą zgodnie z narzuconym z góry szablonem, a nie z tym jaką prezentują wiedzę, czy jakie mają przekonanie. Obowiązuje autocenzura, która determinuje awans zawodowy i społeczny. Stąd wolność słowa jest zwyczajną abstrakcja.

oto chłop jag

Trump głupią decyzją zrobił

Trump głupią decyzją zrobił Rosji wielki prezent

To nie żaden prezent - tylko być może - bardzo przewrotne przekazanie obowiązków - tołażysze.

Twój komentarz?

Filtered HTML

  • Allowed HTML tags: <a> <em> <i> <strong> <b> <cite> <blockquote> <code> <ul> <ol> <li> <dl> <dt> <dd> <center> <h1> <h2> <h3> <h4> <h9> <img> <font> <hr> <span> <bgcolor> <del> <iframe> <span>
  • Youtube and Vimeo video links are automatically converted into embedded videos.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.

Plain text

  • No HTML tags allowed.
  • Lines and paragraphs break automatically.
  • Web page addresses and e-mail addresses turn into links automatically.